DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161870 poruka u 7331 tema- 7055 članova - Poslednji član: MihajloKG

Октобар 17, 2021, 07:39:19
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Blaser 93  (Pročitano 17859 puta)
Pavlika
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Јануар 08, 2019, 02:58:04 »

Postovani prijatelji posle duzeg vremena da vidimo kakva su iskustva vlasnika Blasera R93 da li je neko imao proble sa bravljenjem ili popustanje zatvaraca pri pucanju i kolike su sanse da zatvarac popusti kod magnum kal .
Ja posedujem R93 kal 7 rem mag i do sada nisam imao nikakav problem .
Molim poznavaoce i vlasnike za svoje misljenje da li su imali neki problem a vidim dosta se prica o popustanje zatvaraca pri pucanju da li je to moguce ?
Hvala ...
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #31 poslato: Јануар 08, 2019, 06:44:48 »

ima neki test na youtubu pucaju iz nekoliko karabina sa zapusenom cevkom a medju njim je i r93.
posle opaljivanja zatvarac ostaje gde jeste. kod novih modela blazer je dodao jos jednu pomocnu bravu koja spadne kada zabravi prvi modeli to nisu imali. r 93 je testiran na 8000 bari r8 je na 16000bari.mislim da sam negde procitao da se kandja koja bravi menja na nekih 3500 metaka ispaljenih
odrzavaj prednji deo zatvaraca uvek cist i podmazan i nece biti problema.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Јануар 08, 2019, 08:46:36 »

Postovani prijatelji posle duzeg vremena da vidimo kakva su iskustva vlasnika Blasera R93 da li je neko imao proble sa bravljenjem ili popustanje zatvaraca pri pucanju i kolike su sanse da zatvarac popusti kod magnum kal .

-----------

Mrtva usta ne govore!!!  punish   rtfm

lol  lol  lol

Daklem, koliko sam tjito, problem nije u mangup qliberima, ili maximalnim pritiscima koje će izdržati KOREKTNO ZABRAVLJEN R93, već je problem što se lahko dešava da je, valjda, DELIMIČNO zabravljen, tako da... Zaebato, moj bato! Neka je broj nesreća  i samo 1 od 10.000, lično bik se bojao koristiti taj tip puške. A koji je stvarni procenat havarija, to vrv nikad niko van Blasera neće saznati, sem ako neki izdajnik ne reši da progovori ednog dana...
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #33 poslato: Јануар 08, 2019, 09:20:23 »

Postoji neka "urbana legenda"neko lovio u Africi sa '93 pa mu se desilo "nesto".
NISTA KONKRETNO.
Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Јануар 08, 2019, 10:54:41 »

I te kako postoje konkretni slučaji. Poseti samo Web stranicu lutz moeller-a i imaš ih nekoliko.. svi sa R93 i stravičnim povredama lica... Koliko ih stvarno ima, pa ko to zna... Što se mene lično tiče ako hoću brze hice tu je poluautomat a ako hoću precizno i sigurno tu je neprikosnoveni obrtnočepni po mogućstvu klon M98, ništa dok ga čiča ne prečetverostruči gore-nazad-napred-dole, opsaaa biggrin
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #35 poslato: Јануар 10, 2019, 01:36:34 »

buhag hi smatram i da je dobra dvokuglara isto fino resenje za dva brza hica
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Јануар 10, 2019, 02:24:30 »

Dvokuglara odlična, dve mane: ograničena na 2 brza hica i Cenaaaaa focus
Osim nje i PA ima i drugih rešenja za brzinu bez linearnog zatvarača.
Pump action tipa Remington 7600, Lever action tipa Browning BLR ali traži vežbu, lično sam brži sa obrtnočepnim nego neuvežban sa njim. A tu su i noviji linearci kojima lice nije u dometu zatvarača tipa Browning Marall, Merkel Helix... Pa ko šta voli i prema dubini Djepa... lol
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Јануар 10, 2019, 05:40:25 »

dva hitca su u lovu dovoljna
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #38 poslato: Јануар 10, 2019, 09:57:15 »

...ma najbolje klasika stara skola i vezba,obrtnocepni majka.

Prestiz je u otmenom drustvu odvatiti skupu alatku ali opet to nikoga necini vecim lovcem od onog ko lovi sa zastavom.

Bolje kupiti proverenu stvar i nema brige nego kupis nesto neprovereno pa posle muke i jadi nedaj boze povrede ili nesto gore.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Јануар 10, 2019, 10:44:25 »

Blaser 93 i R8 su medju najprodavanijim karabinima iz te neke malo vise klase.
Svi koji lova sa blaserom pa mogu slobodno reci da se kunu u njih I siguran sam ne bez razloga.
R8 resava i teorijsku mogucnost otvaranja usled prevelikog pritiska. Definitivno oruzje koje resava potrebu za majstorima, prakticno svaki deo moze  samostalno da se zameni, da ne govorimo o mogucnosti zamene cevi....
Montaza jednostavna za postavljanje i pouzdana, sve ostalo isto tako vrlo kednostavno i prakticno. Mana -CENA.
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Јануар 11, 2019, 08:52:00 »

Lovio sam i koristio vise pusaka raznih Svetskih pa i nasih firmi.Bio sam misljenja i ostajem da je Mauserov sistem M 98 neprikosnoven opet tehnologija i savremena industriska tehnika cini svoje.
Zastava dabi bila dobra mora mnogo vremena i ziviaca plus rada da se ulozi dabi to ispalo onako kako treba.Za te ulozene pare nalazi se neki Blazerov polovnjak dobro ocuvan.
Posedujem dva R 93 . Jedan sa dva para cevi 300 win.mag i 7x64 sa ovim drugim uglavnom lovim i drugi koji koristim samo u pogonskim lovovima 9,3 x 62 sa Semi Weight debelom cevkom i mogu reci samo da sam prezadovoljan .Mnogo sam bio skeptican u pocetku dok jos nisam posedovao tu pusku u samo bravljenje ali dali su Nemacki konstruktori i inzinjeri ludi da proizvedu tako nesto a da to dovodi do izbijanja zatvaraca i udesa. Neverujem .Uostalom i Mauserovi sistemi kao i drugi znaju da se otvore kao sto se i desava e pitanje je uzrok tom otvaranju.
Kolko znam kod R 93 za jedan slucaj je utvrdjeno da je covek sam punio municiju i neadekvatna kolicina baruta je dovela do izbijanja zatvaraca. Uostalom dovoljan je samo jedan takav slucaj da konkurentske Firme iskoriste situaciju  puste patku i dignu prasinu zarad obrti u svoju korist.
Vremenom sam prestao da mislim na tu mogucnost i veoma uspesno lovim sa ovim puskama i nemislim vise nikada ni da ih menjam. Uostalom taj R 93 je najprodavanija puska u svetu.Sto govori o kvalitetu i samom radu .Posmatrajuci u Lovackim Krugovima zapazui sam po gostovanjima u CH -DE AT da od 6 lovaca 4-5 imaju bas te Blasere.i Necuh da je neko imao neki problem.

Tako da dragi Kolega moj savet ti je da odrzavas tvoju pusku izbacis iz glave mogucnost bilo kakvog problema i sa tom puskom lovis sa uzivanjem.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Јануар 11, 2019, 11:43:44 »

Kada sam kupovao zadnji karabin za iste pare sam imao golu novu '93 i polovan Mauser 66 s sa suhl i zeissom.odlucio sam se za 66 i mislim da nisam pogresio.
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Јануар 11, 2019, 06:27:13 »

Kada sam kupovao zadnji karabin za iste pare sam imao golu novu '93 i polovan Mauser 66 s sa suhl i zeissom.odlucio sam se za 66 i mislim da nisam pogresio.

Još ako je u kalibru 8x68 hi

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Јануар 11, 2019, 10:24:47 »

Još ako je u kalibru 8x68 hi

Dobar pogled
Kos

Jelenski cal 7x64,vole bih i ja da je 8x68s ili 8x64.
Sačuvana

Pavlika
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Јануар 12, 2019, 07:53:28 »

Hvala na sto ste razjasnili koliko toliko dilemu oko Blaser R93 jer poceo sam ozboljno razmisljsti oko prodaje ali sa druge strane koloko mogu videti Blaser kude oni koji ga ne poseduju ...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: