DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 07:50:32
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Blaser 93  (Pročitano 17984 puta)
lazar
Gost
« Odgovor #15 poslato: Фебруар 20, 2009, 09:31:50 »

Blazer predstavlja modernu verziju obrtno cepnog karabina.Napravljen je uz koriscenje modernih kompjuterom rukovodenih masina koje izbacuju delove visoke preciznosti uz minimalno ucesce rucnog rada.Cak i  gravura na modelima do vise hiljada evra je masinska i nije rucna.Kao takva ne treba ni da nosi naziv gravura vec recimo ulepsavanje ili neki slican izraz.Samu pusku nemam ali sam je drzao u rukama na sajmu i vise puta ubacio u rame i repetirao.Ta puska je dobila silne nagrade za konstrukciju i proglasena je model stoleca ili takva neka besmislena trgovacka patka.Kada se repetira nema svileno bezgresno funkcionisanje originalnog Mauzera radjenog pre rata.I zvecka kao prazna konzerva.Medjutim ima jednu karakteristiku koja me je odusevila a to je  pravolinisko vucenje drske i brzina sa kojom se repetira.Zaista impresivno.
il si ti tu nesto pobrko il ja al blaser nije nova verzija obrtno cepnog zatvaraca i sa njim nema nikakve veze a kad pricamo o gravurama nemislim na ove linije sto su povucene na ovim osnovnim modelima to sve firme rade masinski zna se sta je gravura i to kod blasera a i kod ostalih proizvodjaca rade umjetnici i to su prava umjetnicka djela na kojima oni rade i po nekoliko stotina sati sto na kraju i opravdava cijenu pa ko voli nek izvoli
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: Фебруар 20, 2009, 10:12:56 »

Blaser je karabin sa direktnom akcijom zatvarača, a ne obrtno - čepni karabin. Što mu i daje veću brzinu repetiranja. Ručica zatvarača se samo povuče nazad - nadrijed i karabin repetiran.
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
sangajska.odgajivacnica
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Фебруар 20, 2009, 10:15:26 »

EH sto je to lepa puska .
Imao sam priliku skoro da drzim jednu u ruci sa swarovski optikom to radi da nije normalno
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #18 poslato: Фебруар 20, 2009, 12:36:19 »

Najveca oruzarska marketing agencija na svetu se zove Blaser.
Najveci masinski park sa CNC masinama najnovije generacije ima Blase
Najveci broj korisnika Blasera je iz visoke srednje klase evropske unije.
Najlosije lovacko iskustvo imaju korisnici Blasera.
Najeksploatisanije oruzije u komercijalnim lovovima na trofejnu divljac u evropi je Blaser
Blaser ima 10.25% reklamacija na svoje oruzije u prvoj godsini eksploatacije.
Blaser svoje cene formira na bazi prosecne plate u EU. Osnovni modeli ...cca 3000eura.

Jel to znaci da Blaser ne valja...
Ne, ali mislite o statistici.

Izvor, francuski casopisi Wink

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
lazar
Gost
« Odgovor #19 poslato: Фебруар 20, 2009, 12:54:06 »

gdje vi to gledate da osnovni modeli kostaju 3000€, kad osnovni modeli kostaju od 1400-2000 €
Sačuvana
rimless
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Фебруар 20, 2009, 01:26:54 »

U pravu ste momci da termin koji sam upotrebio ne vazi.Nije obrtno cepni ali jeste cepni.Ali u  gornjem textu sam kazao  da se rucica vuce pravoliniski sto doprinosi brzini repetiranja.Kada sam govorio o gravurama mislio sam na modele od 1-3a,b,c kao sto stoji u katalogu Frankonije.Zvuk koji se javlja potice od legura koje se koriste umesto celika.Inace ima jos jednu,za mene cenjenu osobinu.A to je da moze lako da se rasklopi i u smanjenom pakovanju lakse transportuje.Ako se promene uslovi lova ili divljac moze da se stavi rezervna cev.
Sačuvana
lazar
Gost
« Odgovor #21 poslato: Фебруар 20, 2009, 01:35:06 »

ma to nema veze sa gravurom na tim puskama ovo je gravura http://www.blaser.de/Imperial.459.0.html?&L=0 nema veze sa lovom al svaka cast majstorima koji tako nesto rade i znaju  http://www.blaser.de/R93-Custom-Imp.1126.0.html?&L=0
Sačuvana
Mladikovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Фебруар 27, 2009, 07:30:41 »

Pozz svima,

kali iko na ovome forumu zna ko ove puske uvozi kod nas(Srbiju i Republiku Srpsku) i kolika im je cena Huh? Huh? Huh?
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Фебруар 27, 2009, 07:35:04 »

U Srbiju Kapriolo..
Sačuvana
krauc
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

NAJBOLJI NA FORUMU LORIST U 2009 GODINI

« Odgovor #24 poslato: Фебруар 27, 2009, 08:56:30 »

Lep prizor.Kako je BR rekao Capriolo ga uvozi.

DOBAR POGLED!!!
Sačuvana
Mladikovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Фебруар 27, 2009, 10:38:09 »

Svaka cast Krauc,

puska je fenomenalna.
Blazer R93 mislim da je verzija Attache+Blaserova Sattelmontage i Zeiss Optika Shocked Shocked Shocked
Da sjednes na dupe karabin iz snova
kolika mu je cena kod nas u srbiji takog kompleta Huh? Huh?
Prepostavljam najmanje 6000 Eura
Stvarno predivan Karabin
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #26 poslato: Фебруар 27, 2009, 11:20:13 »

Lep prizor.Kako je BR rekao Capriolo ga uvozi.

DOBAR POGLED!!!

Ovakav Blaser R 93 u Frankonia prodajnom centu košta 3518 EUR + montaža ,a ako se ne varam ovo je ZEISS Victory Diarange M 3-12x56 T  optika,a njena cena je 2950 EUR.

Pozdrav Goran
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
miki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Фебруар 28, 2009, 12:01:10 »

Izvrsna puska u standardnim kalibrima,skupa bas toliko koliko i vrijedi, meni licno se jako svidja. Pratio sam strane lovce,Svabe vecinom,koji su lovili u Africi,kazu da u velikim kalibrima 93-ku niko nece ni da pogleda. Navodno na visokim temperaturama poslije 2-3 pucnja nije moguce odbraviti zatvarac dok se ne ohladi,udarali ga nogama,a znajuci kako oni cijene euro... Ako lazu oni,izvinite,lazem i ja.
Sačuvana
Mladikovac
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Фебруар 28, 2009, 09:39:44 »

Cao miki,
puska je fenomenalna.Ima moj drug ovde u njemackoj R93 u Kalibru 7x64 a drugu u 300WSM.Obadve rade precizno i nema nikih problema sa repetiranjem cak i zimus na -20 stepent a za ove velike kalibre .375 H+H Magnum; .416 RemMag ti kalibri nisu interesantni kod nas posto nemamo sta da lovimo  sa tojim velikim zrncima.
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Фебруар 28, 2009, 03:00:02 »

To je ta kombinacija o kojoj sam govorio, ne ide brate na ovakav karabin Zrak, Norkonia ili Meopta.
Tu "mora" da se stavi Zeiss, Swarovski, Schmidt & Bender ili Kahles sve drugo je neprirodna kombinacija!!! Tongue
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: