DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 07:34:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Blaser 93  (Pročitano 17983 puta)
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Фебруар 18, 2009, 02:46:27 »

Kada sam zadnji put bio na sajmu vidio sam ovu pušku i odmah sam ostao zatečen, stvarno prelijepo oružje i to u kalibru 308 Win., mala - kompaktna puškica. Ali cijena brale astronomska, ne kažem da ta puška ne vrijedi tih para, tako da je za sada samo ne dosanjan san.
Dosta sam čitao o njoj, prije par dana odem na forum lovaca iz Hrvatske - kad ono opšta pljuvačina po ovoj pušci, te ne bravi dobro, to joj zatvarač popusti kod visokih pritisaka i može da nanese povrede.
Interesuju me vaša iskustva, koliko sam ja informisan to je jedan od najprodavanjijih karabina zadnjih desetak godina.
Ako je dobra, da sada počnem da štekam pare sa strane pa za jedno 4-5 godina će se uštedi nešto?
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 18, 2009, 03:12:13 »

Vredi svake pare, pa makar kostao i duplo...

A te price da zatvarac popusta pod visokim pritiscima, poticu iz jednog clanka pisanog od konkurencije, i mogu da se okace macku u dzep.. Zatvarac Blasera R 93 je jedan od cvrscih, i mogucnosti za popustanje su minimalne. Popustice kada bi se gotovo svaka druga puska raspala.
Sačuvana
lazar
Gost
« Odgovor #2 poslato: Фебруар 18, 2009, 05:34:06 »

blaser je odlicna puska i nema neku astronomsku cijenu u poredjenju sa poznatim evropskim proizvodjacima ,cak je najjeftinija oko 1500€, izbijanja zatvaraca je bilo poprilicno kod ove puske al sve kod municije koja je sama punjena, sa fabrickom jos nikad, a da zatvarc moze da izdrzi vece pritiske nego klasicni obrtno cepni nije tacno, testiran je do 8000 bar i to drzi 100%
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 18, 2009, 06:16:03 »

Ja sam je gledao na sajmu u Srbiji i bila je malo ispod 3000 evra, neznam o kome modelu se radilo. I nije samo to u pitanju, na takvu pušku ne možeš postaviti bilo kakvu optiku, kao npr. Zrak, Busnell, Norconiu ili Nikon, već Zeiss, Schmidt & Bender,Kahles ili Swarovski. Naravno da i ne pričam da u kombinaciji sa takvom puškom i optikom moraš (trebao bi) da kupiš i vrhunsku montažu. Sve ovo kad zaokružiš te izađe oko 5000 evra.
Sačuvana

I tata bi sine !!!
lazar
Gost
« Odgovor #4 poslato: Фебруар 18, 2009, 06:56:25 »

jedina razlika u modelima je drvo i gravure na metalu i sa tim se cijena moze nagurat do 70.000€ al puska ostaje ista nit bolja nit losija, puska kosta 1500€+montaza blaserova oko 300€ a optika kako ko hoce, zasto bi meopta bila losa il leupold i bolo koja druga optika a po ovom ti dodje da na zastavu nebi mogo da stavljas zaisa il bendera
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 18, 2009, 07:05:17 »

Ovo i jeste bila  najjeftinija verzija Blasera 93 koju sam mogao vidjeti na sajmu, a najluksuznija je bila Grande Dijana (mislim da se tako zove nivo završne obrade) u kalibru 300 Win. Mag. Cijena je takva - kakva je barem ovdje, ne znam gdje si ti gledao. Sigurno će neko ko odvoji za Zastavin karabin oko 500 Evra, za optiku npr. Swarovski dati 2000 - 3000 evra.  Undecided
Sačuvana

I tata bi sine !!!
lazar
Gost
« Odgovor #6 poslato: Фебруар 18, 2009, 07:25:14 »

dacu ja, puska ako je precizna meni je dobra al na optici nestedim
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 18, 2009, 07:32:26 »

Meni jedino nije jasno kako je moguća tolika razlika u cijeni? Shvatam da je u toj cijeni ukalkulisama carina i marža, ali dupla cijena mi ne ide u glavu. Huh?
Sačuvana

I tata bi sine !!!
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Фебруар 18, 2009, 07:34:41 »

Kakva su vaša iskustva u pogledu preciznosti sa Blaserom 93?
Sačuvana

I tata bi sine !!!
lazar
Gost
« Odgovor #9 poslato: Фебруар 18, 2009, 07:41:46 »

odlican, al ima i zrna koja ni blaser nevoli
Sačuvana
dr.mita
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Mislimmmm, nisam ginekolog ali mogu pogledati!

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 18, 2009, 08:38:25 »

Vredi svake pare, pa makar kostao i duplo...

A te price da zatvarac popusta pod visokim pritiscima, poticu iz jednog clanka pisanog od konkurencije, i mogu da se okace macku u dzep.. Zatvarac Blasera R 93 je jedan od cvrscih, i mogucnosti za popustanje su minimalne. Popustice kada bi se gotovo svaka druga puska raspala.
Mozda je replika za neko drugo mesto ali macak nema dzep! Ima rep. Grin
A BLASER je Blaser cak i kad popusti... Wink
Sačuvana

ISTERUJEM ZLO,
UTERUJEM DOBRO!
NAJBOLJI NA FORUMU U 2013.PO OCENI ČLANOVA
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 18, 2009, 11:49:58 »

Znaš li možda Lazare koliko košta R 93 Stutzen u kalibru 308 Win.?
Sačuvana

I tata bi sine !!!
lazar
Gost
« Odgovor #12 poslato: Фебруар 19, 2009, 05:43:51 »

ovdje oko 4000€, stucen je vec u osnovnoj verziji model luxus sa osmougaonom cijevi i vecina trgovaca koristi katalog od frankonije kao pocetnu cijenu i na tu se dobiva 10-20% popusta a cijene su iste kod svih kalibara osim magnuma koji kostaju oko 200€ vise
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 19, 2009, 07:02:33 »

Zahvaljujem!
Sačuvana

I tata bi sine !!!
rimless
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 20, 2009, 01:24:48 »

Blazer predstavlja modernu verziju obrtno cepnog karabina.Napravljen je uz koriscenje modernih kompjuterom rukovodenih masina koje izbacuju delove visoke preciznosti uz minimalno ucesce rucnog rada.Cak i  gravura na modelima do vise hiljada evra je masinska i nije rucna.Kao takva ne treba ni da nosi naziv gravura vec recimo ulepsavanje ili neki slican izraz.Samu pusku nemam ali sam je drzao u rukama na sajmu i vise puta ubacio u rame i repetirao.Ta puska je dobila silne nagrade za konstrukciju i proglasena je model stoleca ili takva neka besmislena trgovacka patka.Kada se repetira nema svileno bezgresno funkcionisanje originalnog Mauzera radjenog pre rata.I zvecka kao prazna konzerva.Medjutim ima jednu karakteristiku koja me je odusevila a to je  pravolinisko vucenje drske i brzina sa kojom se repetira.Zaista impresivno.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: