DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 06:25:28
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ruski kalibar 9 X 53,  (Pročitano 5783 puta)
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Фебруар 18, 2009, 08:46:29 »

Čitao sam par članaka o ovom kalibru, pa me zanima da li je iko imao priliku da ga koristi u lovu. U člancima ga hvale do neba, ali ja nikad nisam nikog upoznao ko ga je koristio - znam da su Rusi zatvoreniji od ostalih naroda, ali ako je taj kalibar odličan čini mi se da bi bio rasprostranjeniji. Uzmite za primjer ruski 7,62X54R.
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 18, 2009, 12:03:05 »

Lep metak, mada slabiji od 9.3x62, i minimalno slabiji od 9.3x74R. Koristi zrna kalibra 9.3, samo je ruska oznaka drugacija od zapadnih. Sve u svemu bez obzira na sve prednosti, besmislen za nabavku, posto je municija za druge 9.3 daleko dostupnija, a originalna ruska municija ima kilava zrna sa obicnom kosuljicom.

Sa zrnom od 16.7 grama ima polaznu brzinu od 710 m/s i energiju od 4100 J. 
Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 18, 2009, 12:28:19 »

Čuo sam i ja za tog medveda ali ga bije glas da je mnogo mečki i tigrova naranio. A tamo su pogoleme mečke i mrke i grizleti i beli a sibirski tigar dok se lovio bio je duplo veći od bengalskog mu rodjaka. Ondak mu samo svinjska i losovska upotreba ostaje u opisu tj sistematizaciji radnog mesta. Zato su valjda i baćuške reaktivirale omoljenog mi von Brenekea u kalibru 9.3x64 da medvedima očita lekciju. Dok je tigar u trajnoj zaštiti. I voleo bih da ga imam makar stajao samo za kurč... hoću reći pokazivanje.
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 18, 2009, 04:26:17 »

pre jedno 3-4god imao sam prilike da pucam iz jednog ruskog poluautomata cinimi se da se zove medved u tom kalibru i cini mi se da je bila sa R-obodom cini mi se nisam siguran.znam samo da je bila jako lepa puskica neki gost iz bg je imao.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Фебруар 18, 2009, 06:23:02 »

pre jedno 3-4god imao sam prilike da pucam iz jednog ruskog poluautomata cinimi se da se zove medved u tom kalibru i cini mi se da je bila sa R-obodom cini mi se nisam siguran.znam samo da je bila jako lepa puskica neki gost iz bg je imao.

Jeste Medved, pravio se i pravi se u 9x53R. Slatka puskica, sa proverenom mehanikom.
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 22, 2009, 08:50:35 »

BR - imaš li kakvu sliku te puške Medved ili neki sajt od toj puški? Ona bi sigurno bila idealna za lov na divlje svinje na kratkim odstojanjima.
Sačuvana

I tata bi sine !!!
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Фебруар 22, 2009, 09:17:23 »

Ta puska mi je bila u rukama jako davno. Prodata je zato sto municije izvan Rusije jednostavno nema.

Izgledom podseca na Dragunova, mada ne u potpunosti.. Sajt Izamasa ne radi, mislim da na njemu ima slika. Ta puska nije previse lovacka, ali slazem se bila bi dobra za lov na divlje svinje, mada ne vidim da je bolja od BAR-a u 9.3x62..

Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 22, 2009, 09:39:28 »

Ma slažem se da je Bar u 9,3x62 super rešenje, samo što  je dosta čest. Želio bih imati oružje koje je makar malo egzotično, ali šta će mi puška bez municije Cry.
Mislio sam da je to čisto lovačka puška. Ne volim vojni izgled kod lovačkih pušaka. Meni je lično ona "lovačka" M 76 najružnija puška koju sam vidio.
Sačuvana

I tata bi sine !!!
spaleph
Senior
Van mreže Van mreže

Ко само иза себе гледа изгуби циљ пред собом.

spaleph@hotmail.com spaleph.
« Odgovor #8 poslato: Фебруар 22, 2009, 09:54:37 »

Imas sve o toj pusci u listu Upoynaj lov od oktobra prosle godine , kad budem imao vremena skeniracu i pusticu ti da vidis.
Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 22, 2009, 09:57:09 »

Važi.
Hvala.
Sačuvana

I tata bi sine !!!
DjuraDj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Мај 07, 2017, 11:45:11 »

Ta puska mi je bila u rukama jako davno. Prodata je zato sto municije izvan Rusije jednostavno nema.

Izgledom podseca na Dragunova, mada ne u potpunosti.. Sajt Izamasa ne radi, mislim da na njemu ima slika. Ta puska nije previse lovacka, ali slazem se bila bi dobra za lov na divlje svinje, mada ne vidim da je bolja od BAR-a u 9.3x62..

posedujem pomenuti automat i mogu da kazem da je genijalan

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: