DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 07:56:46
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 22 23 [24]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ciscenje pusci produzava vek trajanja!  (Pročitano 104140 puta)
Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #345 poslato: Август 14, 2015, 04:51:14 »

Mislim da si pomešao sa onim nekadašnjim SFRJ sredstvom sličnog imena(ne mogu da se setim kako se tačno zove, niti je l bilo "naše" ili "njino"  sarcastic), ovaj Brunox je nemačka medicina!  laugh
 http://www.arrowinapple.com/photos/accessories/xl/zubehoer-brunox_waffenspray_-_oel-878.jpg

I izuzetno mi se dobro pokazao za skidanje naslaga Pb iz sačmare, gde ništa drugo nije htelo da pomogne!  good

Brunox nije nemačka medicina  nono švajcarska je...msm nemoj se vređamo  on_the_quiet
(Postoji fabrika u Ingolstadt-u u Nemačkoj ali je izvorno švajcarac)
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #346 poslato: Август 14, 2015, 09:11:52 »

Da, Brunox jeste švajcarska medicina, čiji je kvalitet potvrdilo dosta svetskih proizvođača oružja i municije. biggrin
Od nemačke medicine sam koristio Ballistol i nije mi se dopao. Prvo ima jak miris, drugo, ne može jedno ulje da se koristi i za održavanje oružja, kola, životinjskog krzna, plastike... kao što je naznačeno na ambalaži. Koristio sam ga na vazdušnoj pušci, i nisam primetio nikakav efekat zaštite oružja, naprotiv, cak su i bile pocele da se pojavljuju crvene tackice na pusci, zato sto se vazdusara dosta hvata rukama i to... kao obično je ulje... stvrdne se kada je hladnije. Sada sa ovim sredstvima nemam nikakvih problema. Kažem Ballistol više neću koristiti, jer ima mnogo boljih sredstava od njega, sad ostaje da vidim kakav je Brunox. hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #347 poslato: Август 14, 2015, 09:43:25 »

Imao bih jedno pitanje, koje nije baš za ovu temu, ali je vezano za nju... nadam se da ne smeta. :Smiley Danas smo spominjali ULJANI HITAC, odnosno hitac iz nedovoljno odmašćenje cevi. Zanima me šta se tačno tada dešava da li prilikom ovog pucnja postoji opasnost po oružje ili strelca, da li se može nešto oštetiti na oružju tom prilikom i narušiti preciznost i trajnost istog, ili samo prilikom tog hica zrno blago skreće sa putanje zbog sredstva za održavanje oružja koje se nalazi u cevi, i dobija se netačan pogodak...Huh? biggrin Da li se ovo nekom dešavalo i koliko često, zna li neko nešto više o tome tj. kakva su iskustva što se ovoga tiče?? Unapred zahvalan, i veliki pozdrav!!! drinks hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #348 poslato: Август 14, 2015, 09:52:19 »

sorry
Brunox nije nemačka medicina  nono švajcarska je...msm nemoj se vređamo  on_the_quiet
(Postoji fabrika u Ingolstadt-u u Nemačkoj ali je izvorno švajcarac)

Aaa, izvinjavam se zbog neznanja i fala na ispravq!  drinks

Znam samo da me tada spasao, shto se tiche Pb, i netju ga za tu svrq menjati!  yahoo

Stefane, uljni hitac, ukoliko je u pitanju neka "normalna" kolichina nekog redjeg zejtina  sarcastic GARANTOVANO netje primetno pohabati pushq, tako da se oko toga ne morash brinuti!

Dosta sam chitao o zejtin-hicu  laugh , i zakljuchak je da je to ebena pricha. Ne valja nedovoljno odmashtjena cevka, ne valja uopshte neodmashtjena, NE VALJA NI PREVISHE CHISTA(previshe odmashtjena), i do qrtza, da prostite!  focus Savrshenu preciznost navodno imash tek sa PRLJAVU CEVQ, a, s druge strane, ako chesto lovish i oruzje ne kisne i ne koristish staru vojnu municiju(koja ima korozivne kapisle!!!), cev netje lahko zardjati, ako se i ne ochisti svaki poot, pucao - ne pucao!  hi Tako da je na svakome da izabere shta mu je najlogichnije chiniti...
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #349 poslato: Август 14, 2015, 10:50:24 »

Hvala puno čika Še, u redu, naravno sve se podrazumeva u nekim normalnim uslovima... Wink Tražio sam malo po netu i nisam skoro ništa našao za to. drinks Kako je onda najbolje "odmastiti" tj. šta provući kroz cev da bi se uklonio višak ulja? thank_you
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #350 poslato: Август 14, 2015, 11:08:09 »

Najbolje je NIKAKO, tj. nema nekog pravog recepta... Krpa, krpa, krpa...  wacko

Moze i neko sredstvo za odmashtjivanje, tipa alkohol i sl., mozda tje neko znati koju pametnije na ovu temu... Beshe i sprej za cishtjenje kochnica, ako se dobro setjam...

Da bih bio siguran da mogu da pogodim daleko, praktichno sam prestao da chistim cevq iznootra... Povremeno, pre svega na suho, i dingospo!  focus
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #351 poslato: Август 15, 2015, 10:47:12 »

Hahah možda je tako i najbolje! Hvala za savete čika Še! thank_you Meni je cevka iznutra uvek umereno podmazana, pa nekad ni nema potrebe za odmašćivanjem, a i ako je naprskam više, milim da bi tu filcani čepić bio dobar da se provuče kroz cev jer je ne osuši skroz, a pokupi višak ulja. hi I zrna su fabrički podmazana, pa i da je suva cev, to nema nekog uticaja. Valjda će ovako dobro da funkcioniše. laugh Dogodio mi se 2 puta uljni hitac, i jedina razlika koju sam primetio je bilo malo više dima prilikom pucnja. Nije bilo skretanja zrna sa putanje, niti bilo kakve druge razlike... a pogodak je naravno bio na meti, tamo gde treba (pucano sa MK). Wink
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #352 poslato: Август 22, 2015, 03:15:28 »

http://www.fam.co.rs/proizvodi/sredstva-za-odma%C5%A1%C4%87ivanje-i-%C4%8Di%C5%A1%C4%87enje/sredstva-za-odma%C5%A1%C4%87ivanje-i-%C4%8Di%C5%A1%C4%87enje-na-bazi-rastvara%C4%8Da/1312-drn%C4%8D

Cudi me da nemaju pakovanje manje od 20kg.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
Milan Nikolic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #353 poslato: Август 22, 2015, 03:26:58 »

Све су спаковали у Синол. :-)
Sačuvana
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #354 poslato: Август 22, 2015, 05:30:54 »

A gde ima da se kupi sinol od 0,5 l?
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
Milan Nikolic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #355 poslato: Август 22, 2015, 08:37:40 »

Bilo je u Snajperu nedavno.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #356 poslato: Август 22, 2015, 11:37:58 »

Danas sam bio u Snajperu, ali nisam obratio baš pažnju na Sinol (pa ne znam onda da li sam ga danas video ili pre), pošto ga ima skoro uvek tamo na polici sa sredstvima za čišćenje i održavanje oružja, pa bi trebalo i sada da ima, žuto pakovanje od valjda pola litre. Najbolje da se proveri telefonom. hi Smiley
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #357 poslato: Август 22, 2016, 04:07:45 »

https://www.youtube.com/watch?v=tDrc0ot7qzY
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Stranice: 1 ... 22 23 [24]   Idi gore
Štampaj