DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161788 poruka u 7328 tema- 7059 članova - Poslednji član: Lazickg

Август 06, 2020, 10:27:54
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ciscenje pusci produzava vek trajanja!  (Pročitano 113019 puta)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #75 poslato: Јануар 31, 2009, 12:12:06 »

Moze, ali ako ces da napravis nekoliko komada.. Za prijatelje Grin

elem, dve su varijante.. Imam mesingane nosace krpice koji izgledaju kao valjci za 9 i .45, rade kao sampioni.. Ono sto mi je bila ideja je da ce gumeni cepovi, uzi od cevi za dve debljine krpice raditi jos bolje, posto ce vise da utisnu krpicu u cev..

Evo slike mesinganih, mozemo dalje da diskutujemo o gumenim.. Gumeni za sacmene kalibre  ce raditi kao sat.
Bolju sliku jedino da napravim sam.. Nadam se da vidis kako izgledaju.

Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

>>>>>---------------->

« Odgovor #76 poslato: Јануар 31, 2009, 12:14:09 »

Paz ovako, da ti kazem kako ja to radim odavno... znash onaj spiralni mesingani strugach koji obichno stize u kompletu za chishcenje sachmarica? Na njega postavish krpu i extra...to je otprilike to..  :- Cool
Sačuvana

BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #77 poslato: Јануар 31, 2009, 12:19:55 »

Znam, slicno ga i ja koristim, a koristim ga dosta.. Cevi mi se uvek sijaju iznutra.
Sačuvana
Jastreb
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

>>>>>---------------->

« Odgovor #78 poslato: Јануар 31, 2009, 12:23:18 »

Ja to jedared u sezoni...ne volem da struzem mnogo po cevima.. skine se hrom...jer su moje cevi hrome..  Wink
Sačuvana

Vladex
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

vladex_84@hotmail.com
« Odgovor #79 poslato: Фебруар 01, 2009, 01:47:22 »

U pocetku sam koristio neko vojno ulje za ciscenje i podmazivanje oruzja a sada Balistol i relativno sam zadovoljan. Pusku uvek prvo nauljim pa je ostavim da odstoji 20ak min a zatim provucem kroz cev cetkicu preko koje je krpa da bi skinuo ulje i ostatke baruta zatim ide zicana cetkica pa na kraju glancanje i podmazivanje:D
Sačuvana
gazda Nesho
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Добар поглед

« Odgovor #80 poslato: Фебруар 04, 2009, 11:24:48 »

Филцане чепове користим за мк, тачније једном сам користио и одустао, боља је крпа, зато што ми се дешавало да комади филца остану у цеви.
Sačuvana

Укопавај се шинко...
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #81 poslato: Фебруар 05, 2009, 12:31:49 »

Ja to jedared u sezoni...ne volem da struzem mnogo po cevima.. skine se hrom...jer su moje cevi hrome..  Wink

I moje su hromirane, samo sto nikada nisam video da se hrom skida. Ako je dobro uradjen.
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #82 poslato: Фебруар 05, 2009, 12:37:49 »

kupih da probam u merkuru
pressol wafenol
jeli ga neko koristio
valja li ista
Sačuvana
daka
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #83 poslato: Фебруар 05, 2009, 01:18:24 »

Na kojoj temi bjese ono RY-ovo upucavanje nove cjevi,5 po 1 pa 3po 3 ili tako nesto slicno ide..?
Sačuvana
dario
Junior
**
Van mreže Van mreže

dario_ili@hotmail.com dario16062003@yahoo.com
« Odgovor #84 poslato: Фебруар 05, 2009, 04:00:10 »

Ja retko cistim pusku,jednom u 3 godine,tj kada idem negde u goste u lov,pa me malo sramota.E tada isto ko kolega,umocim krpu u rezervoar od traktora i onda po pusci,sve se skine,a unutra i ne cistim.Podmazivanje,malo u otvore od igala neko kevino ulje za sivacu masinu(nema nalepnicu).I dalje izgleda ko nova iako ima 20ak
godina (zastavina bok.)
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #85 poslato: Фебруар 05, 2009, 07:54:01 »

Na kojoj temi bjese ono RY-ovo upucavanje nove cjevi,5 po 1 pa 3po 3 ili tako nesto slicno ide..?

Neznam gde je na ovom forumu, ali princip je ovaj.

Opalis 1 metak, ocistis sve, i izvuces sav bakar  iz cevi, sa bilo cime sto ga skida (Hopes, Robla, Slip Coper cleaner). Opalis drugi metak, ponovis postupak. To radis za 5 metaka, posle pucas 5 grupa od po 5 metaka izmedju kojih opet na isti nacin cistis cev.

To je cela prica. Ideja je da se cev polira iznutra, i da se spreci natalozeni bakar da pridrzi i zastioti od zaobljivanja risove koji su ostali.

Ima i drugih metoda, ali za nas je ovo sasvim dovoljno.

Sačuvana
von Maksimilian
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Sve teče sve se menja...

« Odgovor #86 poslato: Фебруар 17, 2009, 03:26:50 »

Na početku sezone potopim u naftu ondak osušim i u lov,posle dolaska iz lova prevučem krpicom spolja i naprskam u cevima malo da odmekne i turim u ćošak, na kraju sezone nabavim dživdžu mast(zna Žilijen gde se to nabavlja a ujedno i skida maler) i detaljno očistim pa odem do narodnog pozorišta uzmem prepranu svinjsku mast što balerine i glumice skidaju šminku (a dobra je i za ojed izmedju nogu) pa dobro namažem i tako stoji do početka iduće sezone. Evo već skoro 2 decenije ovaj recept funkcioniše. Jedino što ne mogu da se više borim sa balerinama probezobrazile se neće kao nekad sir za pare nego u naturi. Smiley Smiley
Sačuvana

Ako sve uradiš danas bićeš pod stresom ostavi nešto i za sutra...  Smiley лангзам абер зихер
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #87 poslato: Фебруар 17, 2009, 05:10:17 »

Na početku sezone potopim u naftu ondak osušim i u lov,posle dolaska iz lova prevučem krpicom spolja i naprskam u cevima malo da odmekne i turim u ćošak, na kraju sezone nabavim dživdžu mast(zna Žilijen gde se to nabavlja a ujedno i skida maler) i detaljno očistim pa odem do narodnog pozorišta uzmem prepranu svinjsku mast što balerine i glumice skidaju šminku (a dobra je i za ojed izmedju nogu) pa dobro namažem i tako stoji do početka iduće sezone. Evo već skoro 2 decenije ovaj recept funkcioniše. Jedino što ne mogu da se više borim sa balerinama probezobrazile se neće kao nekad sir za pare nego u naturi. Smiley Smiley
e ako te zilijen bude savetovao za skidanje malera....
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #88 poslato: Март 31, 2009, 07:43:31 »

Spiralne četkice za skidanje olovnih naslaga često budu nedovoljno efikasne i naslage ostaju idalje. Evo kako sam ja riješio skidanje tih naslaga za puku kalibra 12. na spiralnu četkucu za čišćenje kalibra 16 namoto sam čelične vune za pranje posuđa, ali ne nove, već kad ju je supruga već dovoljno izmaltretirala. Provlačenjem ovakve četkuce, i uz manji otpor, a mislim i manje strugenje cijevi olovne naslege se brzo i lako skinu.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #89 poslato: Септембар 15, 2009, 09:25:16 »

DALI STE ZNALI…

ZASTO OLUCENE CEVI PROPADAJU ?

Verovatno su svi culi za frazu “nagrizena cev”.
Neretko je svi upraznjavamo i srecemo se sa njome.
Sta sve utice na to da cev bude korodirana…?

Koliko puta ste bili u prilici da procitate oglas: - Prodajem karabin, kao nov, ispalio ne vise od dvadesetak metaka, malo nagrizena cev. Super povoljno…Divota, uz povoljno dobijes i “malo”.
     Bez prevelike filozofije i drame, za opste stanje olucenog oruzija kriv je iskljucivo vlasnik. Neznanje, nedostatak vremena ili nemar su glavni uzroci prebrzog propadanja karabinskih cevi. Jednostavno,
oruzje nije blagovremeno i permanentno odrzavano ili tretirano postupkom kojim se nalaze pre i posle pucanja. Vec i vrapci na grani znaju da ako se cev ne cisti, narodski receno…nece dugo. Pa zasto je onda svakom trecem karabinu u Srbiji cev u jadnom stanju? Zasto nam cevi izgledaju kao da je neko u njoj jeo strudlu sa makom? Opsta je zabluda da se karabin u toku lovne sezone ne treba redovno cistiti i da je to ne potrebno. Jedna od teorija zablude je i da  posle jednog - jedinog ispaljenog metka, ne cistiti lovacka alatka. Druga teorija glasi, da je dovoljno provuci suvu ili uljem natopljenu krpicu posle pucanja par metaka i da je to perfektno. Posebno vlada misljenje da, ako se puca svaki dan, ciscenje nema efekta i da permanentno koristenje ne utice na ruiniranje cevi. Postoje i “strucnjaci” koji tvrde da ciscenje posle svake upotrebe moze narusiti preciznost. I tako u nedogled.
    Uz redovno i pravilno odrzavanje, vasa karabinska cev ce trajati onoliko dugo koliko je deklerisao proizvodjac u jedinici ispaljenih metaka. Takodje, neminovno je da se cev “haba” i da ima zivotni vek. Na nama je da joj omogucimo da precizno i pouzdano ispali tih par hiljada metaka pre nego ode u “penziju”. U ovom textu necemo opisivati nacin i metode ciscenja i odrzavanje olucenih cevi vec cemo se fokusirati na uzroke koji dovode do nagrizenja, habanja i propadanja istih.

Nastavak mozete procitati u najnovijem broju Lorista koji izlazi 16.09.2009
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: