DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 11:04:14
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ciscenje pusci produzava vek trajanja!  (Pročitano 105184 puta)
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Децембар 07, 2008, 05:03:55 »

Posto sam danas proveo nesto vremena na strelistu, i trenutno cistim oruzje, iskocila i prilika da slikam deopribora za ciscenje..

Ovo je ono sto je ostalo posle ciscenja, mislim da sam probao recimo 60% sredstava na svetskom trzistu.
Sačuvana
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #31 poslato: Децембар 07, 2008, 05:19:56 »

Cenim svacije iskustvo i volim da cujem o novitetima i novim saznanjima, samo mnoge stvari od tog nisu dostupne na nasem trzistu i da nepreteran 90% lovacke populacije nezna za mnoga sredstva i nemaju mogucnost da se doviju ni do onaoga sto znaju.
Mi koji smo imali tu srecu da saznamo i koristimo elektronska sredsva informisanja nesto smo i promenili ali je jako tesko to preneti na ostali deo.

Jeste da Ballistol sa svojom paletom proizvoda nije vrh ali se on uvozi i nudi potrosacima i zato sam ja pokusao da objasnim to jes prevedem deo uputstva kako se koristi.
Dali neko zna za bolje i to koristi nije bila moja misao u predhodnim postovima,
Sačuvana

Dobar pogled
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Децембар 07, 2008, 05:41:56 »

Potpuno sam te shvatio, ne sekiraj se.. Jedina primedba koju sam imao da su fabricka uputstva za sredsto cesto usmerena na najmanje rada i prljanja korisnika, a ne na najbolje rezultate.

Mnoge mrzi da ciste oruizje, i nadaju se da postoji magicno sredstvo koje ce samo namazati, a ono ce sve samo da odradi, cisto da se ne zezaju. Fabrike to znaju, i pokusavaju da u uputstvima pokazu da je njihovo sredstvo upravo ono koje cisti bez rada. Mnogi su blizu, to iz licnog iskustva mogu da tvrdim, ali mnogo je vise onih koji su daleko.
Sačuvana
Bogi
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

произвођач вабилица

WWW E-mail
« Odgovor #33 poslato: Јануар 29, 2009, 05:04:25 »

Da li bila sa olucenom ili neolucenom cevi puska u svakom pogledu zasluzuje da blagovremeno bude ociscena.
Kako to radite, cime, kada ?
Koja sredstva koristite kad je puska van rezima redovnog odrzavanja
Ovih dana zavrsavamo s lovom.....
Sačuvana

Код мене можете у свако доба поручити вабилицу за:
ЛИСИЦУ,ПАТКУ,СРНДАЋА,ГУСКУ.....
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #34 poslato: Јануар 29, 2009, 07:08:48 »

Samo WD i metal i drvo, verovali ili ne! Malo odaljim pusku i inda prsnem finu prasinu WD-a i ostavim ali ne u kutiju ngo na otvorenom da dise!
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Јануар 29, 2009, 07:14:21 »

ja imam neki sistem koji sam nasledio od oca i jos mi ni jednom nije puska zardjala, mada mnogi ga spore i nalaze naucna objasnjenja da ne valja ja kao vojvodjan sam i dalje uporan, dakle:
-prvo isperem cevi sa dizelom D2 i onom cetkicom od konjske dlake(nekad bilo, sad sve plastika, nemamo mi toliko konja)
-posle ostavim da se ocede, i polako sa pucvalom ocistim iznutra do belog,
-posle nauljena cetkica sa sinolom i to je to sto se cevi tice...
spolja samo krpa da odstrani neke necistoce ako ih eventualno ima,i sinol....
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
matakata
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Јануар 29, 2009, 07:43:33 »

ja imam neki sistem koji sam nasledio od oca i jos mi ni jednom nije puska zardjala, mada mnogi ga spore i nalaze naucna objasnjenja da ne valja ja kao vojvodjan sam i dalje uporan, dakle:
-prvo isperem cevi sa dizelom D2 i onom cetkicom od konjske dlake(nekad bilo, sad sve plastika, nemamo mi toliko konja)
Kako se ponaša D2 sa cevima i koje oružje imaš. Koliko ti je to trljanje do belog sa pucvalom vremenski (mora da ti je ćale neki majstor: mehaničar,metalostrugar...) Grin
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Јануар 29, 2009, 08:33:10 »

Feri cini cuda, i za spoljnu i za unutrasnju primenu,  a posle dijamant.. Probao sam i sa vitalom, ali pravi mi problem to sto posle kada ponovo pocnem da pucam puska mirise na palacinke Wink Nego nesto se razmisljam da probam i sunce, mozda ce cev da progleda  Cool Cool Cool
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Јануар 29, 2009, 08:36:15 »

Samo WD i metal i drvo, verovali ili ne! Malo odaljim pusku i inda prsnem finu prasinu WD-a i ostavim ali ne u kutiju ngo na otvorenom da dise!

Bane, preskoci taj WD 40 ako mozes.. On ne stiti cev od korozije, u tvom slucaju sve radi zbog hroma, ali opet.. Ako nista drugo ne nadjes, kupi dukol, sasvim lepo stiti kada konzerviras oruzje. Mnogo bolje od nekih namenskih ulja.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Јануар 29, 2009, 10:42:32 »

Kako se ponaša D2 sa cevima i koje oružje imaš. Koliko ti je to trljanje do belog sa pucvalom vremenski (mora da ti je ćale neki majstor: mehaničar,metalostrugar...) Grin
imam: parker bros, Zh, S55, jednu ruskinju, M85, ermu verk 22lr, i anshutz...znaci sve super osetljive na rdju...
trljanje do belog, pa jedno 2 minuta sa 2 pucvale ce zadovoljiti...
ne, moj otac nije ni metalostugar ni mehanicar...
Sačuvana

www.adio.rs
bane30
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Ako kanis pobijediti nesmes izgubiti!

« Odgovor #40 poslato: Јануар 29, 2009, 10:57:52 »

Al je opasan seret! Gardista je malo dete a daleko da je los!
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Јануар 29, 2009, 10:58:49 »

imam: parker bros, Zh, S55, jednu ruskinju, M85, ermu verk 22lr, i anshutz...znaci sve super osetljive na rdju...

Auuu, Zilijen uopste ne mora da se sekira za posao..  Grin Grin Grin
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Јануар 29, 2009, 11:07:22 »

Auuu, Zilijen uopste ne mora da se sekira za posao..  Grin Grin Grin
a na osnovu cega ste to procenili? Huh? Huh?
Sačuvana

www.adio.rs
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Јануар 29, 2009, 11:08:48 »

Na osnovu D2.. Ekodizel bi bio malo bolji, ali ovako... Wink

D2 je najbolji put da sve to lepo zavrsi kod Zilijena jedan dan. A ta djunta kosta porpilicno..
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Јануар 29, 2009, 11:15:16 »

Na osnovu D2.. Ekodizel bi bio malo bolji, ali ovako... Wink

D2 je najbolji put da sve to lepo zavrsi kod Zilijena jedan dan. A ta djunta kosta porpilicno..
pa sad vidi ovako, parkerica zadnjih 60 godina je samo tako ciscena(mislim na taj nacin) ,bereta 34, ZH 36 ,ruskinja 40 da ne nabrajam dalje, ne mogu da se pohvalim bas sa oruzjem najnovije generacije ali mogu da se pohvalim necim drugim, sve one idu kod "zilijena " ali u gostinjski lov, ipak se imaju original brunir koji je apoteka spram ostalih koji imaju neka svemirska i moderna sredstva a bruniraju pusku posle 5-6 godina...
pitanje je bilo "kako cistite oruzje?", eto mog nacina, a eko dizel? ne danas, banovace me...
Sačuvana

www.adio.rs
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: