DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 06:10:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 24   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ciscenje pusci produzava vek trajanja!  (Pročitano 104137 puta)
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« poslato: Јун 26, 2008, 05:52:29 »

Vase iskustvo i praksa.Nacin ciscenja i odrzavanja.
Sa cime i kada, koja ulja(marke) i slicno.
Sta je po vama dobro ili lose?
Koristite li Balistol,Roblu,Brunox ili nesto drugo?
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
HuntR
Gost
« Odgovor #1 poslato: Јун 26, 2008, 08:36:00 »

moze jedan savet svaki put cim uhvatim malo odma uzmem da cistim oruzje,i svaki put kad provucem prvu krpicu ili kuglicu vate kroz karabin ona izadje plava,a puska nije pukla mesecima.koristim balistol,sinol i brunox kako mi dodje.
Sačuvana
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јун 26, 2008, 09:05:50 »

Licno koristim Roblu za ciscenje i Balistol posle toga. Robli je dovoljno do 1 minut da potpuno apsorbije bakar i olovo. Kada krpica prestane da bude plava proci Balistolom a onda na kraju podmazati SINTETICKIM uljem (100% sintetika je oko 500-600 dinara). Oruzje cistim iskljucivo plasticnim cetkicama. Oruzje ne treba preterano cistiti.

1. Postaviti karabin u bezbedan stabilan polozaj (Sa cevkom nadole). Usta cevi moraju da budu niza od sanduka da hemikalije ne bi dosle do okidaca.
2. Provuci Roblu sa krpicom ili cetkicom. To ce omeksati ostatke bakra i olova u cevi.
3. Provuci 2 suve krpice.
4. Provuci Balistol kroz cev sa cetkicom i naprskati zatvarac i klip.
5. Provlaciti suve krpice dok na kraju ne pocnu da izlaze ciste --> takodje ostale delove prebrisati.
6. Na kraju sve delove oruzja temeljno premazati sintetickim uljem (Modrica isl) i provuci nekoliko krpica kroz cev a "spoljne" delove oruzja samo prebrisati.

thunder11
Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јун 26, 2008, 09:46:04 »

I koristiti hirurske gumene rukavice!
Sačuvana

serbian_hunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Rodjen da lovi, osudjen da radi!

« Odgovor #4 poslato: Јун 27, 2008, 09:51:21 »

Ja uglavnom koristim Sinol za moju bokericu.
Za 100% sinteticko ulje nisam znao da se koristi za oruzije, ali sam upravo naucio.
Hvala ispostovacu vase savete u svakom slucaju
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #5 poslato: Јун 27, 2008, 01:54:32 »

Ja nemam pojima sa cime mi se ciste puske.

Dam zeni, i kazem- "Ocu da se sija."
Sutradan  pogledam,ona ociscena, podmazana. Wink

Tako to rade lovci koji imaju polozeni ispit za dresuru.
 Samo sto za kompenzaciju tresem tepihe.Al kako to dobro radim.... Wink
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јун 27, 2008, 04:33:01 »

Ja puske odlazem suve bez podmazivanja, jer kako mi rekao jedan puskar u Austriji da u balistolu ima vodenih cestica ili kako se to jos zove i da prilikom isparivanja izlaze na povrsinu ili tako nesto (nisam hemicar) hvata se sloj rdje, i da je najbolje ili suva ili neko sredstvo koje nije bazirano na vodoniku.
Robla solo mil je dobra ali ne cesto da se koristi, znaci jednom godisnje ako se puska redovno odrzava drugim sredstvima i kako pise u uputstvu cevi se na ustima zatvore plutanim cepom i napune se i odstoje, Ja sam na zastavinoj bokerici to oprobao i ostavio celi noc, ni nove ceve joj nisu ravne a pre toga koliko god da sam cistio videle su se linije od olova,pa sam cekao neko vreme jer mi se Robla ucinila prejako dali ce imati neke reakcije, pa za par meseci kad se nisu pojavile rupe na cevima oa kad sam prosao krpicom ona bela, e onda sam i sve ostale tako uradio i to ponavljam jednom godisnje!
Sačuvana

Dobar pogled
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јун 27, 2008, 04:39:53 »

Ja nemam pojima sa cime mi se ciste puske.

Dam zeni, i kazem- "Ocu da se sija."
Sutradan  pogledam,ona ociscena, podmazana. Wink

Tako to rade lovci koji imaju polozeni ispit za dresuru.
 Samo sto za kompenzaciju tresem tepihe.Al kako to dobro radim.... Wink

alal bera i ja tako----bih zeleo, al ne ide...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
janacko
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јул 09, 2008, 04:46:43 »

6. Na kraju sve delove oruzja temeljno premazati sintetickim uljem (Modrica isl) i provuci nekoliko krpica kroz cev a "spoljne" delove oruzja samo prebrisati.

thunder11

[/quote]
Motornim uljem mislis?
Sačuvana
car
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јул 09, 2008, 08:20:41 »

Ma samo redovno cistite i nema problem ,mora se svremena na vreme provuci cetka hemikalije iz ulja povucu malo prljavstine nikada puska nije 100%cista ,e ima leka VD sprej(odvijac) dopire svuda posle toga krpice na kanap kao u vojsci,sija ce ko sunce na kraju Balistol pa u sosku Cool
Sačuvana

Volim lov i pecene prasice
thunder11
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 10, 2008, 08:54:47 »

thunder11

Motornim uljem mislis?

[/quote]

Da da

thunder11
Sačuvana
cula
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Kad sam bio mladjan lovac....

« Odgovor #11 poslato: Децембар 02, 2008, 06:20:17 »

Ja obozavam miris balistola najbolje ulje za moj pojam
Sačuvana
omas
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Децембар 02, 2008, 06:58:43 »

Balistol i Sinol,imam(kupio sam)komplet sa svim i svacim unutra,pored ulja i hemikalija za ciscenje tu su jos i sretstva za pripremu i bruniranje i konzerviranje.Prezadovoljan sam sa tim ali neznam gde cu da nabavim ponovo kad se potrosi.
Sačuvana

Jovan Kursula
Mladjan
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Децембар 02, 2008, 09:43:07 »

Balistol kako reklamira svoj proizvod ja u to nemogu da verujem, pogledajte na njihovoj web prezentaciji.
Neverujem da jedno ulje moze biti dobro za ciscenje oruzja, za mazanje rane kod zivotinja tako i kod ljudi i sta sve jos ne pisu i reklamiraju a i ulja na bazi vodonika ili sadrze vodonik u sebi nisu dobra za podmazivanje i ostavljanje oruzja na duzi period.
Nekazem da nije dobar ali ima drugih koji su i bolji, i ja ga povremeno koristim.
Sačuvana

Dobar pogled
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Децембар 02, 2008, 10:18:16 »

Licno izbegavam balistol, miris po;inje sve vi[e da mi smeta. Koristim Brunox, koji takodje ima jak miris, ali sve vi[s prelazim na SLIP 2000, koji ima odvojenos sredstvo za ciscenje, prilagodjeno nameni, i odvojeno ulje za podmazivanje. Od njihovih proizvoda koristim sve, od Carbon Killera, degreasera do Chocke cleanera.  Pored toga za ciscenje na terenu, odmah posle lova koristim Birchwoo Casey Baricade, koji izgleda kao vlazna maramica, samo sto je pun ulja za zastitu od korozije.

Za ciscenje kratkog oruja koristim brake cleaner, ili sprej za ciscenje kocnica, a podmazujem Dukolom, uljem za preciznu mehaniku i vise sam nego zadovoljan. Savremenim pistoljima zastita od korozije nije potrebna, a potrebno je samo podmazivanje tacno odredjenih delova koji trpe trenje. Ovo mo\eda poslu\i i kao jeftina varijanta za ciscenje svakog oruzja.

Povrh toga koristim jos nekoliko specijalizovanih sredstava, tamo gde im je mesto. Tetra gun lube na delovima koji mogu da se zaglave, kao sto su promenljivi cokovi ili zadrzac kod glocka, i Tuff glide na delovima mehanizma za okidanje..

Jednostavno, mislim da danas nema mesta univerzalnim sredstvima za ciscenje i podmazivanje, posto specijalizovana rade isti posao daleko bolje i brze.
Specijalizova
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 24   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: