DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161436 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 07:23:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Zrak  (Pročitano 1070 puta)
dusanandra
Senior
Van mreže Van mreže

« poslato: Септембар 26, 2019, 04:17:16 »

Molim za pomoc, u pitanju je zrak 6x42 nemam poklopce za turete. Ako neko ima ili zna gde bih mogao da nabavim. Javite... Hvala
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Септембар 26, 2019, 06:40:19 »

Molim za pomoc, u pitanju je zrak 6x42 nemam poklopce za turete. Ako neko ima ili zna gde bih mogao da nabavim. Javite... Hvala

Ako nenadjete originalni  svaki malo bolji metalostrugar vam moze napraviti drugi  po merama vaseg koji imate.Parce aluminijuma u eloksal kvalitetu i nakon izrade odnesite da se eloksira .. drinks
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Септембар 26, 2019, 06:44:02 »

Ako nemate nijedan poklopac onda moze uzeti mere navoja [ precnik , korak navoja]  i ostale mere    sa optike .Nije to nikakav  veliki problem. hi
Sačuvana
dusanandra
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Септембар 26, 2019, 06:59:25 »

Da, kapiram, ali nece niko da se zeza sa tako malim poslom. Kad bih nasao i neke plasticni od neke druge optike kupio bin.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Септембар 26, 2019, 07:05:53 »

Posao jeste  kako rekoste mali ali trazi preciznost tokom izrade.
Pokusajte kod nekog metalostrugara verujem da ce vam izaci u susret i napraviti  vam poklopce.
Sačuvana
dusanandra
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Септембар 27, 2019, 09:41:27 »

Verujem da ima negde i univerzal i plasticni da se nabave ili ako ima neko optiku koja je ne upotrebljiva pa da stavim originalne.
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Септембар 27, 2019, 11:53:10 »

Meni je na Zrakovu durbinu i to na ON2l čovjek istokario iz mesinga i poslje potamnio i danas djelomično stoji crna boja iako već malo izlizana (nema veze ne koristi se).
Bitno je da je dobar tokar jer je navoj izuzetno sitna koraka (zaboravio koliko ,ne da mi se tražit mjerač navoja).
Ma kao i sve to je bila firma koja je radila optičke i druge instrumente za opremu brodova, ukratko sve precizne stvari,, Samo se posebi razumije da više nema ni traga od iste kao uostalom od većine drugih.
Sačuvana
crni đorđe
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #7 poslato: Септембар 29, 2019, 09:33:31 »

Mislim da su poklopci kod svih, ili gotovo svih olptičkih nišana sa istim navojem. probaj naći kod nekog rashodovanu optiku pa skini sa nje.
Sačuvana
dusanandra
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Септембар 30, 2019, 11:12:20 »

Zato sam i napisao ovde ako neko ima neku optiku koja nije ispravna.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Октобар 01, 2019, 06:54:06 »

Ima li neko br. telefona od gdin. Jeremica koji je radio u Zraku i bavi se servisiranjem sada optika?
Sačuvana
Deroko
Početnik
*
Van mreže Van mreže

Nije čovjek ono što misli, već ono što čini.

« Odgovor #10 poslato: Октобар 01, 2019, 07:30:50 »

Pozdrav kolege.Probajte da kontaktirate ovaj servis ( nadam se da jos uvek radi )

http://www.optika-servis.rs/kontakt
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #11 poslato: Октобар 07, 2019, 02:39:48 »

Ja bih pre probao neki plasticni poklopac,zato sto je navoj sitan,sitan.
Jednom sam iz gluposti lose krenuo i pregazio navoj,kada god sam pokusao ponovo islo je po tom novom navoju ali do pola i onda ja pametnica posto sam jaci zavijem do kraja i nikad vise ga nisam odvio,a onda sam ga secenjem morao skidati.
Sačuvana

mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Октобар 07, 2019, 05:40:32 »

Ja bih pre probao neki plasticni poklopac,zato sto je navoj sitan,sitan.
Jednom sam iz gluposti lose krenuo i pregazio navoj,kada god sam pokusao ponovo islo je po tom novom navoju ali do pola i onda ja pametnica posto sam jaci zavijem do kraja i nikad vise ga nisam odvio,a onda sam ga secenjem morao skidati.

I kod krupnijih navoja uvek se  u pocetku krene u suprotnu stranu [ levu ]  i cim se cuje klik krene se  u desnu stranu .Navijanje mora ici glatko i bez teskoca.
Sto se tice koraka  navoja  za zrak nisam pravio tako da neznam korak i tip navoja ,  ali za neke druge   jesam i  kod njih je  navoj bio najcesce 34 koraka na col a i bilo je onih sa 40 koraka na col. hi
Sačuvana
žulj
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Октобар 17, 2019, 09:52:22 »

Ako sam dobro izmjerio (nadam se da da) navoj na Zrakovu durbinu je metrički i to koraka svega 0,5 mm. Barem na ovom ON2L je čini se tako.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: