DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161371 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 20, 2019, 07:19:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Hronometri  (Pročitano 2585 puta)
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« poslato: Октобар 27, 2012, 10:44:09 »

Dali neko ima ili dali koristi ovu spravu pri odabiru i kontroli karabinske i sacmene municije. Puno se polemika vodi o brzinama projektila i uglavno verujemo podatcima ili tablicama proizvodjaca.Na kraju, misljenja sam da je to svakom ozbiljnm lovcu pozeljna naprava u okviru opreme. Kod upucavnja karabina, bezmalo neophodna.

Verovati proizvodjacima ili ne...
Iz iskustva znam da to i bas nije lako i tako dolazimo do sumnji da pojedini karabini daju razlicite brzine od deklerisanih od strane proizvodjaca. Neki put je to tacno, neki put su brzine nize a neki put i brze. Kod sacmenih patrona je tek haos. Samo se zvucna imena patronasa drze deklerisanih brzina.

Na kraju, vasa misljenja...
dali prosecnom lovcu je potrebna ova naprava, sta se sa njome dobija, a sta se bez nje gubi.   

Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
arsa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Октобар 27, 2012, 09:18:59 »

Po meni svaki lovac koji ozbiljnije puni svoju municiju-(kod nas se misli na sačmenu) bi trebao da ima hronometar. Što se tiče brzine kod fabričkih podataka  karabinske municije i mereno na hronometru razlika je 30m/s gore-dole.Što znači da daju malo više optimističke podatke,jeste da stoji da testiraju iz opitne cevi itd... Moj drugar je posedovao chrny f1 i solidno ga je služio-više ga nema...
Bilo je priče da krene prodaja hronometra preko lorist šopa,e sad šta je u pitanju stvarno neznam.I nače u Americi cena im se kreće od 100dolara pa na gore-naravno za nove uređaje hi.
Kolega swift kakvi su tvoji utisci sa hronometrom ako možeš da ih podeliš sa nama drinks.
Sačuvana
SharpShooter
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

II mesto Tirion kup 500 m/ III mesto Lovac na crti

« Odgovor #2 poslato: Октобар 03, 2015, 01:53:52 »

ja jesam taz u ovoj materiji (lovačkoj) ali sam mišljenja da je Chrony, odnosno hronometar potreban deo opreme za svakoga ko se bavi bilo kojim vidom lova ili streljaštva.
Uz sve nove mogućnosti koje nam se u tehničkom smislu pružaju, treba ih i maksimalno koristiti. Pre samo par godina balistički kalkulatori su bili prilično nedostupni, a sada imate na desetine odličnih aplikacija koje bi bilo poželjno koristiti - jedna od njih je Strelok.
Deklarisane brzine mogu da odstupaju značajno po mom mišljenju, pošto ti podaci zavise od vrste cevi, dužine, unutrašnjih dimenzija itd. a to se sve odražava na meti. Uz pomoć hronometra i podataka o brzini na ustima cevi, balističkog koeficijenta samog zrna, visine optike u odnosu na osu cevi, upucanu daljinu i sl. strelac/lovac može imati daleko jasniju predstavu o mestu pogotka, korekciji nišanske tačke i sl. što je realno potrebno za precizno pucanje i siguran odstrel. Mislim da je vreme da prevaziđemo ono upucano na 100 metara +4  biggrin
iskustvo sa hronometrom, tablicama i sl. sam stekao dugim korišćenjem vazdušnog oružja, gde je hronometar (sa pratećim tablicama) neophodan deo opreme.
Sačuvana

M48 - 8x57 - Leupold VX-3 3.5-10x50
M48 - 8x57 long range
K98 - 6.5X47 Lapua, Falcon 18+ - 4-18x44 FFP mil/mil
Suhl 127 - 12 gauge

TNT
Browning 425 20/76
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: