DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 03:43:46
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽELOVNO STRELJAŠTVO (Urednik: swift)Ловачка пушка Саига-12 12/76
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Ловачка пушка Саига-12 12/76  (Pročitano 843 puta)
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Септембар 10, 2019, 12:18:41 »

Ajde ti me prosvetli sta je to LOVACKA ETIKA?
Sačuvana
Zeljko M
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

lovac od 1983.

« Odgovor #16 poslato: Септембар 10, 2019, 02:46:50 »

https://it.scribd.com/document/188346648/Lova%C4%8Dka-etika-i-obi%C4%8Daji
Sačuvana
Gogsa
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Септембар 10, 2019, 04:21:09 »

Postalo vruce kolege lovci,
Ja verujem da kod nas na Balkanu finansiska situacija nije svugde sjajna ali svako bi trebalo da se potrudi da kolko tolko ispostuje neku lovnu tradiciju,ne mora to da budu najskupje stvari ali kad izadjes u lov onda da licis na lovca ako nista drugo,a dali nosis staru Zastavu,Beretu Browninga,CZ ili Blasera ti nikog ne interesuje ako su ispravni.Ja licno lovim i zivim u Holandiju i ovde je lovacka tradicija kad ides u grupni lov nosi se samo sacmarica(polozara ili bokerica)sa poluautomatom se ne dolazi u lov.Maja bokerica kostala me 300 eura polovna,a lovim sa ljudima koji imaju i bas skupe puske ali to nikog ne interesuje.Gazda lovista je taj koji kaze sta se lovi taj dan i kolko komada se moze odstreliti,bezbedno rukovanje oruzjem za vreme lova je najbitnije,a ne sto vise da se odstreli.Ako ja odstrelim jednog zeca onda otvrim pusku stavim na rame i moj dan je ispunjen,drugo ostavim za ko nije pucao.
Ja se slazem sa nekim stvarima koje ste naveli ali jedino nemogu da se slozim da razno razna oruzja se koriste za lov.I ja nemam para za bacanje,imam tri dece koje treba da ranim,imam hipoteku do neba i trista druge stvari i ja kupujem sto je moguce jeftinije ALI trudim se da kad izadjem u lov da i licim na lovca.

Pozdrav
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Септембар 10, 2019, 07:02:32 »

Etika je vezana prvenstveno za tradiciju i običaje... Mi smo nasledili neke običaje iz bivše zajedničke države SFRJ koja je opet dosta toga prihvatila iz Austrougarske pod čijom vlašću su dugo bili njeni veći delovi... A  ja živim u centralnoj Srbiji koja nikad nije bila pod austrougarskom i u kojoj ti običaji nisu tako duboko ukorenjeni...
Ono što je meni bitno je poštovanje zakonskih propisa i ponašanje lovca u lovu prema divljači, psima, drugim lovcima i učesnicima... Jednostavno uobičajeno lepo i vaspitano ponašanje prilagodjeno ovoj specifičnoj prilici... A šta je obukao i koje oružje nosi baš me briga ukoliko nije u suprotnosti sa napred navedenim...
Što se konkretne puške tiče ovde je više pitanje praktičnosti nego etike... Jednostavno, zašto bih vukao ovu nezgrapnu, tešku, ružnu pušku sa lošim nišanima za brzo pucanje naročito letećih ciljeva i velikim kapacitetom okvira kada je zakonski ograničena upotreba 2 metka...Huh? Kad sve to mnogo praktičnije elegantnije i udobnije rešavam običnom lovačkom dvocevkom!!!
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Септембар 11, 2019, 04:23:58 »

Kada nesto hoces da pokazes trazi ono sto treba posto smo u Srbiji iako su lovacki kodeksi slicni ipak najrelevantniji za Srbiju je onaj koji je predvideo Lovacki Savez Srbije!

http://www.ekolss.com/SAOPSTENJA/Kodeks_lovaca_Srbije.htm

I onda ga procitaj,a ne da prozivas druge dali znaju sta je to lovacka etika!
Sačuvana
Zeljko M
Junior
**
Van mreže Van mreže

lovac od 1983.

« Odgovor #20 poslato: Септембар 11, 2019, 08:06:36 »

Ono je bila sustina, a ovo ....
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj