DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

 
Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 08:49:33
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: SRPSKA DALEKOMETNA LIGA 2019  (Pročitano 1461 puta)
dejanQ
Senior
****
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 279

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1


E-mail
« poslato: Март 20, 2019, 11:42:59 »

POŠTOVANE KOLEGE,

Sa velikim zadovoljstvom vas pozivamo na prvo kolo novog takmičenja, „SRPSKA DALEKOMETNA LIGA“, osnovane od strane  Streljačkog sportskog udruženja „TNT“ iz Beograda, a koje će se održati u Trsteniku, 14.04.2019. godine.
Discipline: 100m MK puška i 300m karabin

Pravila:

100 metara
-   malokalibarska puška – isključivo kalibar 22lr
-   maksimalna masa puške: 5kg bez prednjeg oslonca(bipoda)
-   svi vidovi prednjeg oslonca dozvoljeni (bipod, postolje, ranac, vreća...)
-   zadnji oslonac - po izboru strelca, ne sme biti fiksan sa kundakom, mora biti nezavisan element
-   izbor položaja za gađanje je slobodan. Stojeći, sedeći, ležeći, bitno da je bezbedan za sve učesnike
-   proba: 5 minuta, neograničen broj metaka, meta se donosi na uvid
-   meč: 10 metaka, 10 minuta, u dve mete po 5kom
-   spotiranje dozvoljeno
-   jednom MK puškom može pucati cela ekipa ili više njih, stvar dogovora/prijavljivanja organizatoru pre meča


300 metara
-   dozvoljeni svi kalibri od 5,56mm do 9 mm sa centralnim opaljenjem
-   maksimalna masa puške: 8.25kg bez prednjeg oslonca(bipoda)
-   svi vidovi prednjeg oslonca dozvoljeni (bipod, postolje, ranac, vreća...) u kojima nije moguce da se karabin fiksira ili da se vrati u identican prvobitni polozaj (bez granicnika), bez mogucnosti elektronski kontrolisanog pomaka i slično.
-   zadnji oslonac - po izboru strelca, ne sme biti fiksan sa kundakom, mora biti nezavisan element
-    izbor položaja za gađanje slobodan. Stojeći, sedeći, ležeći, bitno da je bezbedan za sve učesnike
-   proba: 5 minuta, neograničen broj metaka, meta se donosi na uvid
-   meč: 20 metaka, 20 minuta, u dve mete po 10kom
-   spotiranje dozvoljeno
-   jedan strelac – jedna puška
-   zabranjena upotreba gasne kočnice
-   meta kružna R50



Takmičenje je pojedinačno i ekipno. Ekipe su sastavljene od 4 člana, stim da se uzimaju u obzir najbolja 3 rezultata kao ekipni rezultat.
Svi rezultati po disciplinama se sabiraju i prema zbiru se rangiraju pojedinačno i ekipno. Po svakom kolu se rangiraju takmičari i ekipe prema ukupnom broju otpucanih krugova.

Maksimalan broj strelaca 32, tj. 8 ekipa, ili manje, ako neka ekipa broji 3 člana.

Kotizacija za ovo kolo po strelcu 1500 dinara, uračunat lanč paket i voda na strelištu, piće i kafa se plaćaju na strelištu.
(U zavisnosti od troškova strelišta na kojima budu organizovana naredna kola, moguća je korekcija kotizacije, koja ne može biti veća od 15EUR, u dinarskoj protivvrednosti)
Prijave na mail. Prilikom prijava navesti osnovne podatke strelca, kalibar i ekipu, takođe precizirati i podatke o MK oružju i ko će ga koristiti.

Sve prijave se uplaćuju na tekući račun SSU TNT 200-3072612101968-17 Poštanska štedionica, moguće je zbirno uplatiti za ekipu ili pojedinačno.
Prijave se zaključuju 10.04.2017
Takmičenje počinje u 10h, obavezno dolazak do 9h na strelište.

Tim/pojedinci koji se prijave za takmicenje a na istom se ne pojave, ne ostvaruju pravo na refundaciju.

Drugo kolo lige se planira za sredinu maja meseca, o čemu će se obavestiti svi učesnici.

U svakom kolu za strelce su obezbeđene diplome/medalje i sl. Na kraju lige se održava finale gde će se dodeliti prelazni pehar. Planirano je četiri do šest kola godišnje, a u finalni rezultat(plasman) strelaca i ekipa neće ulaziti jedno, najlošije, takmičenje.

S poštovanjem,
STRELjAČKO SPORTSKO UDRUŽENjE „TNT“, Beograd

Kontakt osoba: Stefan Kovačević, podpredsednik kluba 062 655 600

Dejan Kuzmanović
predsednik
http://ssutnt.space/
email: ssutnt@gmail.com
Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
svetos
Lovac veteran
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 763


E-mail
« Odgovor #1 poslato: Март 20, 2019, 05:27:58 »

Sa optikom ili bez?

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
*****
Na mreži Na mreži

Poruke: 2842


« Odgovor #2 poslato: Март 20, 2019, 08:26:27 »

Od volje ti, k'o Šokcu post  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
svetos
Lovac veteran
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 763


E-mail
« Odgovor #3 poslato: Март 20, 2019, 11:09:34 »

Od volje ti, k'o Šokcu post  hi

Ma mislio sam na naočare. Oćoravilo se.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
dejanQ
Senior
****
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 279

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1


E-mail
« Odgovor #4 poslato: Март 21, 2019, 09:29:54 »

Poštovane kolege pucači, napravljena je jedna nenamerna greška prilikom ispisa propozicija za limit kalibra municije i ona iznosi 8,5mm a ne 9mm kao što je napisano u prvom postu.

Takođe brojevi i pozicioniranje pucača će biti stvar dogovora na strelištu, jer neke ekipe koriste jedan spoter, pa da bi olakšali stvar svima. A sva pucačka mesta su ista i niko nije u prednosti/gubitku.
Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
SharpShooter
Iskusan lovac
***
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 115


II mesto Tirion kup 500 m/ III mesto Lovac na crti


« Odgovor #5 poslato: Март 21, 2019, 09:44:25 »

Postovane kolege,
Jos jedan mali dodatak. Na takmicenjima koja cemo mi organizovati bezbednost ce biti imperativ. Radi toga, pre ulaska na streliste, radice se kontrola da li je zatvarac izvadjen ili da li je u zadnjem polozaju i za svako oruzje ce biti data zastavica jarke boje, koja mora biti pozocionirana u lezistu dokle god ste na strelistu, bez izuzetaka. Jedino vreme kada je dozvoljeno da se zastavica ukloni, je kada se strelac postavi na liniju za gadjanje - dok traju proba i mec. Po zavrsetku gadjanja a pre odstupanja sa vatrene linije strelac je u obavezi da zastavicu vrati na svoje mesto, odnosno u leziste. Nepostovanje ovog pravila bice sankcionisano diskvalifikacijom. Takodje, zelim da napomenem (iako verujem da svi znaju) da je obavezno nosenje antifona i od strane strelaca i od strane posmatraca dokle god se vrsi gadjanje.
Sačuvana

M48 - 8x57 - Leupold VX-3 3.5-10x50
M48 - 8x57 long range
K98 - 6.5X47 Lapua, Falcon 18+ - 4-18x44 FFP mil/mil
Suhl 127 - 12 gauge

TNT
Browning 425 20/76
swift
Administrator
Lovac veteran
*****
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 3593


swift


« Odgovor #6 poslato: Март 28, 2019, 04:00:19 »

U svakom kolu za strelce su obezbeđene diplome/medalje i sl. Na kraju lige se održava finale gde će se dodeliti prelazni pehar. Planirano je četiri do šest kola godišnje, a u finalni rezultat(plasman) strelaca i ekipa neće ulaziti jedno, najlošije, takmičenje.

Momci...
definišite odličja jasno. Koji su trofeji za pojedince, koji za ekipe... Iz ovoga se ne vidi jasno.
Jel ima tu nekih peharova... spiteful Ili samo kolajne i plakete iz stampača.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
SHEYTAN
Lovac veteran
*****
Na mreži Na mreži

Poruke: 2842


« Odgovor #7 poslato: Март 28, 2019, 04:12:20 »

Pitaš za prijatelja, ili...?



 lol




 drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
dejanQ
Senior
****
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 279

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1


E-mail
« Odgovor #8 poslato: Март 28, 2019, 04:42:23 »

U prvom kolu su obezbeđene diplome koje nisu štampane na kućevnom štampaču već na debelom KUNSTDRUK-u veoma velike težine /600gr/, može se reči profi Smiley

sva prva tri mesta dobijaju medalje sa odgovarajućim logoima i natpisima, i pojedinačno i ekipno

ovo je trenutno možda se i to promeni na bolje videćemo u narednom periodu...

Prelazni pehar će biti baš poveliki ali prvo da stignemo do njega i sledećih kola....

takođe diploma se dodeljuje i za najbolji rezultat na 100 i 300m....
Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
swift
Administrator
Lovac veteran
*****
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 3593


swift


« Odgovor #9 poslato: Март 28, 2019, 06:40:52 »

 drinks
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
dejanQ
Senior
****
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 279

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1


E-mail
« Odgovor #10 poslato: Април 08, 2019, 12:22:00 »

Kratko obaveštenje za sve,

prijave su zaključene,

želim da se zahvalim svima na velikom interesovanju i takmičarima na učešću

želim vam prijatne radne dane i vidimo se u nedelju
Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
dejanQ
Senior
****
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 279

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1


E-mail
« Odgovor #11 poslato: Април 15, 2019, 11:15:13 »

I kolo održano, želimo da se zahvalimo svima koji su došli da učestvuju i svima koji su nam pomogli u organizaciji.
Bilo je 53 učesnika i 13 ekipa koji su pucali u 6 baterija, koje se odužilo dosta Smiley. Hvala Vam što ste ostali do kraja.

Mogu reći samo da je MK disciplina zakuvala stvar svima nama Smiley

Najbolji rezultat na 100m sa MK ostvario je Marko Miljaković, SSSU RTB TIM
Najbolji rezultat na 300m je ostvarila Saša Kunz, KRALJEVO

EKIPNI PLASMAN PRVA TRI MESTA:
I MESTO: SU SREBRNI METAK
II MESTO: SSU TNT 1
III MESTO: SSSU RTB TIM

UKUPAN PLASMAN:
I MESTO: Miloš Talić, SU SREBRNI METAK
II MESTO: Stevica Vučić, SU SREBRNI METAK
III MESTO: Saša Kunz, KRALJEVO


















ako sam nešto pogrešio, oprostite, ispravićemo....
Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
SHEYTAN
Lovac veteran
*****
Na mreži Na mreži

Poruke: 2842


« Odgovor #12 poslato: Април 16, 2019, 12:10:30 »

Bilo mlogo ubavo! Interesovanje bilo IZUZETNO, pa se malo odužilo, jer smo želeli da većinu zainteresovanih ispoštujemo, ako ikako možemo...

Evo neki lepi fočica:









































































































 drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
SHEYTAN
Lovac veteran
*****
Na mreži Na mreži

Poruke: 2842


« Odgovor #13 poslato: Октобар 14, 2019, 02:38:28 »

Prva sezona Srpske dalekometne lige je juče uspešno završena.   yahoo


Želimo svim učesnicima da se zahvalimo u ime kluba na uspešno održanoj sezoni.  drinks

Pobednici lige po kategorijama su sledeći:


DAME 300m

1. Marija Ćirić
2. Saša Kunc
3. Aleksandra Čomagić



100m EKIPNO 22lr

1. SSU TNT 1
2. SSSU RTB TIM
3. SSU TNT 2




100m 22lr

1. Stefan Kovačević/TNT 1
2. Aleksandar Jovanović/ Veterani 63 padobranske 3
3. Darko Ćirić/ Crni Biseri




300m EKIPNO

1. TNT 1
2. Srebrni Metak
3. TNT 2



300m

1. Miroslav Čukvas / TNT 2
2. Andija Petković / Srebrni metak
3. Stefan Kovačević / TNT 1




Sami rezultati su bili odlični, svi favoriti su bili vrlo izjednačeni, tako da je na 300m pobednika lige odlučilo svega 0.05 poena.

Što se tiče statistike u pogledu maksimalnog broja poena, možemo izdvojiti:

100m lr, tri nabolja rezultata u sezoni 2019 ostarili su sledeći strelci
1. 90 krugova Marko Miljaković
2. 89 krugova Darko Ćirić, Petar Pavlović, Dragoslav Đorđević
3. 88 krugova Radomir Živadinović

Najbolji ekipni rezultat sezone na 100m je ostvarila ekipa SSU TNT 1

300m tri najbolja rezultata u sezoni
1. 197 krugova Arnold Kunc
2. 193 krugova Miroslav Čukvas
3. 191 krugova Saša Kunc

Najbolji ekipni rezultat sezone na 300m je ostvarila ekipa SK Srebrni Metak

Sezonu završavamo sa ukupno 80 takmičara koji su nastupali u 2 kategorije. Neki Prosek po kolu je bio 48+- strelaca.


Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
SHEYTAN
Lovac veteran
*****
Na mreži Na mreži

Poruke: 2842


« Odgovor #14 poslato: Октобар 15, 2019, 09:58:24 »

100m 22lr Tabela lige / EKIPNO
PlasmanEkipa1 kolo2 kolo3 kolo4 koloFINALESDL Poeni
POBEDNIKSSU TNT 1243.333278.656276.404282.759413.4091251.229
2SSSU RTB TIM282.2220282.048285.056390.5941239.921
3SSU TNT 2257.778271.921267.417288.506384.0521211.896
4SK Vet. 63 PB IiI0242.697278.655289.655390.5941201.601
5SSU TNT 3185.556255.057269.67243.678372.6611141.066
6Crni Biseri236.667278.656239.326181.609380.8141135.463
7SK Srebrni Metak266.6670210.112252.874234.337963.99
8SK Trstenik2400223.59789.655234.337787.589
9Kraljevo237.778253.936217.97900709.693
10SK Prvi Partizan250225.847000475.847
11SK Vet. 63 PB II291.1110000291.111
12SSSU Tiron283.3330000283.333
13BELI BISERI247.7780000247.778
14DUM DUM000197.7010197.701


100m 22lr Tabela lige
PlasmanIme i Prezime1 KOLO2 KOLO3 KOLO4 KOLOFINALEUKUPNO
POBEDNIKStefan Kovačević84.44496.62993.258100140429.888
2Aleksandar Jovanović5097.75392.13897.701135.069422.662
3Darko Ćirić68.88910091.01194.253135.085420.35
4Petar Pavlović3095.50610095.402120.423411.331
5Radomir Živadinović93.33398.87695.50790.805120.423408.14
6Mijat Štimac93.33391.01177.52998.851122.05405.246
7Željko Blagojević87.77885.39680.89997.701133.442404.316
8Marko Čukvas81.11193.2789.88986.207131.814401.18
9Bojan Todorović84.444092.13794.253130.187401.022
10Dejan Kuzmanović71.11186.5287.6485.057139.967399.186
11Miroslav Čukvas77.77887.6485.39395.402130.187398.623
12Marko Miljaković10069.66394.40482.759118.796395.959
13Ivana Jovanović5077.52886.51796.552135.102395.698
14Darko Marjanović82.22295.50795.50674.713122.05395.285
15Goran Maljković86.66782.02492.13594.253117.168390.223
16Marija Ćirić093.25888.76687.356113.914383.295
17Dušan Mihajlović5079.77592.13970.115131.814373.844
18Bogdan Savić78.889089.88889.655112.286370.718
19Ilija Jovanović52.22271.9180.987.356126.932367.099
20Predrag Đurđev8086.52169.6630128.56364.744
21Dragan Kostić88.88975.28178.6520117.168359.99
22Andrija Petković77.778066.29280.46125.305349.835
23Milorad Dragović66.66788.76492.13686.20781.367348.474
24Stevo Radošević6086.51885.3940113.914345.826
25Tomislav Simić88.8890099.999139.984328.872
26Saša Kunc82.22285.39488.76500256.382
27Dragan Gagić87.77892.13568.53900248.452
28Sonja Kunc77.77882.02277.52800237.328
29Dejan Šiljević76.6670058.62199.268234.555
30Radomir Seizović77.778000126.932204.71
31Andrija Radivojević00088.506109.032197.537
32Nemanja Marinković96.6670090.8050187.471
33Aleksandra Čomagić0065.1690122.05187.219
34Marko Stanić0088.76483.9080172.672
35Željko Marinković8085.397000165.397
36Dragan Anđić81.11175.282000156.393
37Stevan Vučić94.444055.05600149.501
38Dragan Perić8065.169000145.169
39Arnold Kunc086.51951.68500138.204
40Milan Šašić43.33378.652000121.985
41Boban Bošković0000112.286112.286
42Dragoslav Đorđević98.889000098.889
44Dragan Zelenović95.556000095.556
43Slobodan Stolić95.556000095.556
46Miloš Talić94.444000094.444
45Danijela Stolić94.444000094.444
47Nemanja Ilić93.333000093.333
48Aleksandra Nejković91.111000091.111
49Radosav Ilić089.88800089.888
50Ivan Lučić88.889000088.889
51Veljko Rakić84.444000084.444
52Slobodan Todorović83.333000083.333
53Jelena Aleksić81.111000081.111
54Marko Pucarević78.889000078.889
56Ivan Starčević77.778000077.778
55Aleksandar Nikolić77.778000077.778
57Dalibor Marinković00077.011077.011
58Mladen Radovanović00070.115070.115
59Stefan Rakić0068.540068.54
60Iva Živadinović0067.4160067.416
61Darko Božić00050.575050.575
62Milica Racić00048.276048.276
63Filip Igrutinović00034.483034.483
64Stefan Kerkez00029.885029.885
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: