DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161435 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 09:37:03
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Poostravanje kaznene politike  (Pročitano 727 puta)
sasaakatic
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Јануар 15, 2019, 10:01:34 »

Rukovodstvo Srbije sprema izmenu krivicnih zakona radi poostravanja kaznene politike.Da li ce to podrazumevati i rigoroznije kaznjavanje nezakonitog lova i ribolova!
Sačuvana
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 03, 2019, 11:12:48 »

Da postavim ovde mada za ovo sto cu napisati mozda treba posebna tema.

Na kanalu lov i ribolov idu emisije o lovistima u Hrvatskoj. Lovista puna divljaci, organizacija odlicna, divljac broje komercijalnim bespoilotnim letelicama sa IC kamerama...

Takodje cujem podataka da je MK oruzje u Hrvatskoj dozvoljeno u lovu (neka kolege sa foruma iz Hrvatske kazu jeli stvarno tako). Ne kazem ovo zato sto mislim da treba loviti sa 22lr, mada ko voli nek izvoli, nego da vidimo da li se to zloupotrebljava u krivolovu.

Mozda da novo rukovodstvo LSS razmotri i predlozi izmene zakonskih resenja kod nas u vezi svega sto ima veze sa lovstvom.

Prvo sam da lovocuvare placa drzava, za pocetak makar jednog po opstini i on da bude "sef" i kontrolor onima iz lovackih drustava.

Da LSS vodi centralnu evidenciju clanova izbacenih iz lovackih drustava, a ne izbace ga zbog krivolova, a on se bez problema uclani u drugo drustvo.

Oduzimanje sredstava kojima je vrseno krivicno delo krivolova. Pa kad mu oduzmu trajno pusku, traktor, auto, camac, zamrzivac... i plati kaznu za odrsterljenu divljac bice drugacije.

Misljenja sam da smo zabrane kao zabrane bez kontrole i kaznjavanja prekrsioca nemaju efekta.

Kod nas zabranjeno ovo, zabranjeno ono pod izgovorom krade se. Na pitnje ko krade svi slezu ramenima. Uhvati trojicu koji kradu rebni ih da im to vise nikad ne padne napamet i resio si problem. Kazu tesko je uhvatiti. Pa naravno da je tesko, al to ti je posao, a ne nego lakse sve zabraniti i ti si se pokrio, a efekat u lovistu nikakav.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
sasaakatic
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 04, 2019, 08:12:11 »

Upravo sam i postavio ovu temu sa nadom da ce nekako da dopre do ljudi iz Saveza(bilo kog) pa da oni reaguju,da bi se dobio zakon koji bi demotivisao one koji bi da ga krse.
Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #3 poslato: Јул 27, 2019, 03:07:24 »

https://lovcirs.com/wp-content/uploads/2018/07/Sluzbeni-glasnik-RS-52-20181.pdf
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj