DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 05, 2019, 08:16:10
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Dva kalibra za svu našu divljač  (Pročitano 3165 puta)
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #45 poslato: Децембар 25, 2018, 04:48:31 »

Gogsa upravu 100%

ja imam .270win 9.3x62 i .300wsm i sad me isto tako svrbi za .223 ali neka bergara ili T3x VARMINT samo sto cekam opet da se neko seti da uveze nesto za levoruke.

Pitanje kalibara je isto kao i sa ostalim diskutabilnim temama dali bmw el mecka,dali crnka ili plavusa,Brena ili Ceca....itd e sad to dali treba lovac da ima dva kalibar za svu nasu divljac misljenje je da nema potrebe ali kod lovaca je bolest sto vise oruzja te 12-ica te 20-ica te karabin za srndaca te svinje...itd sve to u principu,mislim na olucenu cevku,zavrsava jedan dobar kalibar sa kvalitetnom varijabilnom optikom x50 x56.

Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: Децембар 25, 2018, 05:25:33 »

Da se vratimo malo na pocetak. Prvo treba postaviti pitanje sta i na koji nacin lovis. Ako 1-2 puta godisnje pucas na srndaca bezveze je kupiti drugi karabin samo za to, naravno ukoliko nemas para za bacanje.

Ako podjednako cesto lovis predatore i svinje onda su dva karabina realna potreba. Naravno da ce i jedan odraditi posao ali po meni je bolje dva. Kalibre smo odavno prezvakali. Bilo koja kombinacija "univerzalinih" 7-8 mm i malih 5,6-6,5 mm odradjuje posao.

Naravno Zastava M85 223 rem. starije proizvodnje je top kupovina u odnosu cena-kvalitet i ostavlja dovoljno sredstava za kupovinu dobre optike. Za predatore vrh.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: Децембар 25, 2018, 07:17:39 »

Gogs ne znam gde lovis ali skloni to lov lisice lampom ako lovis gde u Srbiji jer je to protiv zakonito.
V-MAX municija je bas i pravljena za odstrel krznasica ali ja sa njime uspesno lovim i srnecu divljac da zrno expandira u najsitnije fragmente jeste ali u vecini slucajeva ja pucam u vrat pa ako i ima malo fragmenata nije strasno taj deo vrata se odstrani.V-max imas ja mislim u svim kalibrima pored varmint kalibara.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: Децембар 25, 2018, 07:25:47 »

Ja cu samo napisati driling, pa da zakljucimo diskusiju  biggrin
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #49 poslato: Децембар 25, 2018, 07:46:29 »

Tomo, lov predatora lanjpom nije zabranjen, koliko znam.  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: Децембар 25, 2018, 08:31:40 »

Naravno da nije, ali pretpostavljam da je to lokalno pravilo u njegovom drustvu.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Децембар 25, 2018, 09:03:52 »

Kobi nije poenta u pusci nego u kalibrima,a drugo driling nikako nije univerzalan za lov,mislim naravno odlicna puska ali nikako nije odabir da lovac ima samo nju.
Nekako razmisljam kada bih voleo te pogonske lovove i isao u iste uvek bi odabrao dobru dvokuglaru sa nekom starom optikom i 8x57 ili 9.3x74,a za sve ostalo .270win
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Децембар 25, 2018, 10:40:22 »

Kobi nije poenta u pusci nego u kalibrima,

Nekako razmisljam kada bih voleo te pogonske lovove i isao u iste uvek bi odabrao dobru dvokuglaru sa nekom starom optikom i 8x57 ili 9.3x74,a za sve ostalo .270win
Sada su se stvari dosta promjenile i imaju i druge(bolje) opcije osim optike za lov pogonom ali prvo treba poderati desetak pari cizama u pogonu pa onda bude jasnije kako sta je najbolje..
Inace 30-06 i 243win mi za sada dovoljno.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Децембар 25, 2018, 10:55:12 »

Sada su se stvari dosta promjenile i imaju i druge(bolje) opcije osim optike za lov pogonom ali prvo treba poderati desetak pari cizama u pogonu pa onda bude jasnije kako sta je najbolje..
Inace 30-06 i 243win mi za sada dovoljno.
nazalost ni tih desetak poderanih cizama neresava pitanje kako je sta najbolje Wink nepostoje bolje opcije za lov pogonom.
Sačuvana

KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Децембар 25, 2018, 11:10:15 »

Cekaj da mi Crni Djordje narikta stroj, nema da ostane ni jedna svinja u Motajici, doduse ionako ih nema  hi
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Децембар 26, 2018, 12:04:01 »

Mislim da je tema otišla malo u pogrešnom pravcu. Rekoh od čega sve zavisi izbor kalibra za lov, ne postoji idealna kombinacija dva kalibra za svakog.
Dugo godina moja omiljena kombinacija beše 223rem i 8x57IS i stvarno i danas kad se podsetim ne nadjoh joj nikakve mane.
Neki moji stariji poznanici koji već nisu medju nama a koji su bili veliki lovci i poznavaoci, koristiše neke druge kombinacije:
1. 7x57-8x68s
2. 7x64-9,3x62
3. 6,5x57R-8x57IS
Zanimljivo je da i ako su bili dobri prijatelji medjusobno, nikad ne čuh da neko ističe svoj izbor niti da ga nameče i preporučuje drugom. Kad bolje razmislim retko kad sam od njih i čuo neku polemiku ili priču o oružju i opremi, već samo o divljači, psima, lovovima, doživljajima...
Pozz...
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #56 poslato: Децембар 26, 2018, 12:20:48 »

Da sa danashnjim isqstvom treba dizaberem EDAN garabeen za SVE, uzo bik 7 remikton mangup... Nekako tje dubije predatore, krmad isto tako, a moze i srnetjinu do 500m, cca... Na dalje i ne mora! hi

Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
SHEYTAN
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #57 poslato: Децембар 26, 2018, 12:22:53 »

Osnovna mana srednjacima i 9.3 je prevelik, nepotreban trzaj za predatore... Ko to moze da proguta, dovoljan je JEDAN qliber...
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
Tomo VRBAS80
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Децембар 26, 2018, 07:15:30 »

Tomo, lov predatora lanjpom nije zabranjen, koliko znam.  hi
U pravu si moja je greska jer me odma asocira na lampanje iz kola!
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #59 poslato: Децембар 26, 2018, 08:02:44 »

Jedino je zabranjeno pucanje IZ kola.  hi
Sačuvana

T N T

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj