DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

160282 poruka u 7127 tema- 6868 članova - Poslednji član: stevan.tr

Децембар 19, 2018, 05:50:17
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEOPTIKE (Urednik: swift)Red dot nišani, vaša mišljenja i iskustva.
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Red dot nišani, vaša mišljenja i iskustva.  (Pročitano 335 puta)
Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Новембар 08, 2018, 10:53:04 »

Pozdrav kolege lovci. Kao što napisah u naslovu teme interesuje me vaša mišljenja i iskustva sa red dot nišanima.Pre svega za bushnell TRS25 i Holosun hs403b. Montirao bin na lk 8x57. Veliki pozdrav i hvala unapred. hi
Sačuvana

Sve sto ispred mene bezi, posle pucnja lezi!
FN-M48
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Новембар 09, 2018, 09:53:39 »

-Moje misljenje je da je savrsen za lov pogonom,za situacije kada treba brzo da nanisanis i gadjas u pokretu ili mirovanju do 100 metra. Ako je red dot sa manje MOA recimo 2MOA mozes uspesno gadjati sa naslona i na 200-250 metra. Proizvodjaci kazu za baterije da extra dugo drze sto nisam siguran jer nemam ga toliko dugo. Sto se drzanja nule tice za sad je drzi savrseno dobro ali videcemo kako ce biti vremenom i nadam se da nece imati promene.
-E sad sto se tice ova 2 red dota koja si nabrojao oba bi trebala da su dobra stim sto Holosun ima bolja stakla i manju tackicu od Bushnela TRS25. Ovako vizuelno po mom ukusu mnogo je lepsi Busnell ali po svemu drugom po dosta zaostaje. Ako kupujes Bushnell dobro pazi sta kupujes jer su kopije na sve strane. Ja sam se isto razmisljao izmedju ta 2 red dota ali kod mene je bio favorit jedan treci po nazivu Vortex Crossfire od 2MOA koji ima bolja stakla od oba pomenuta. Kratko ga imam pa ne mogu pricati o kvalitetu ali ovako sto se tice stakla ona su savrsena,za sad sam ispucao oko 100 metka PPU 8x57 12.7 grama i nulu drzi savrseno dobro,klikovi rade perfektno i tacno,kad se pogleda spoljni izgled je lepsi od oba predhodna pomenuta,baterija bi trebala da izdrzi 7000 sati ali videcemo to. Koliko umem da procitam prodavac u Srbiji se je ogradio i mi je dao samo 2 godine garancije iako Vortex firma dozivotno i bezuslovno garantuje za sve svoje proizvode.
Sačuvana
FN-M48
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Новембар 09, 2018, 10:17:37 »

Sto se tice gadjanja sa red dotom kad se covek privikne i srodi sa njim onda je veoma zgodno. Gadja se sa oba otvorena oka tako da nemas ograniceno vidno polje kao sa optikom nego vidis sve neograniceno sto je savrseno za gadjanje mete/divljaci u pokretu. Mnogo se brze nanisani nego sa optickim nisanom ili mehanickim nisanom. Moze se gadjati i kao sa optikom sa jednim zatvorenim okom ali to pali samo kod nepokretne mete a za pokretnu metu mnogo zgodnije kad imas neograniceno vidno polje tj.kad su oba oka otvorena.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Новембар 09, 2018, 10:40:48 »

Ma, bolja je optika + toonjelska moontaža!  pioneer

lol  lol  lol

drinks
Sačuvana

Ne postoji UNIVERSALNA Puska kao ni Karabin niti postoji UNIVERSALNI kalibar!  (GPK)

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Gogsa
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Новембар 09, 2018, 04:15:13 »

Ja koristim Docter Sight II Plus,odlican za lov pogonom,super kvalitet ,tezak samo 25g.Ima sensor koji kontrolise intenzitet crvene tacke. I ja sam prvenstveno gledao ova dva ali opet na kraju sam se odlucio za Doctera,malo skupji ali bar znas da je kvalitetan.
Sačuvana
Đora
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #5 poslato: Новембар 09, 2018, 05:48:10 »

Sto se tice gadjanja sa red dotom kad se covek privikne i srodi sa njim onda je veoma zgodno. Gadja se sa oba otvorena oka tako da nemas ograniceno vidno polje kao sa optikom nego vidis sve neograniceno sto je savrseno za gadjanje mete/divljaci u pokretu. Mnogo se brze nanisani nego sa optickim nisanom ili mehanickim nisanom. Moze se gadjati i kao sa optikom sa jednim zatvorenim okom ali to pali samo kod nepokretne mete a za pokretnu metu mnogo zgodnije kad imas neograniceno vidno polje tj.kad su oba oka otvorena.
Hvala na objašnjenju. Ima li kod nas u Srbiji da se kupi ovaj Vortex crossfire? 
Sačuvana

Sve sto ispred mene bezi, posle pucnja lezi!
FN-M48
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Новембар 09, 2018, 06:04:58 »

Nema na cemu. Ima u Peloponezu i mozda u jos nekoj prodavnici a za Peloponez sam siguran jer kod njih ima sve sto se Vortex optika tice. Ovaj red dot je i jeftiniji a po meni mnogo lepsi od Holosuna.

Upravo sam postavio slike mog karabina na predvidjeno mesto za to na forumu pa mozes da vidis kako izgleda kada je namontiran na modifikovani M48.

Sto se red dota tice savrsen je i samo se nadam da tako i ostane i da mu se nista ne planirano ne desi posto sam ga bas zavoleo Smiley
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: