DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161680 poruka u 7308 tema- 7025 članova - Poslednji član: kovac 97

Април 02, 2020, 09:23:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Nov karabin za oko 100 hiljada  (Pročitano 1346 puta)
Slob
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Јун 21, 2018, 11:19:52 »

Pozdrav kolege
Brat je odlucio da kupi nov karabin i spreman je da plati cenu iz naslova ali se nije odlucio za model i kalibar. To bi mu bio jedini karabin kojim bi lovio divlje svinje, po nekog srndaca i predatore i sve to u pretezno ravnicarskim lovistima. Naravno, u planu je i optika, verovatno neki Vortex zbog dobre garancije, ali sada je pitanje koji karabin kupiti za oko 100 hiljada?
Znacili bi nam i predlozi modela, kalibra i optike ali sve u sumi do 1500e
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јун 21, 2018, 11:42:27 »

Ima masa mislim negde sličnih tema, Al možda nije loše ponoviti.

Zastava, polovna sredjena hi

Ako to nije opcija, onda treba po mom mišljenju još dosta parica fali da bi se napravilo nešto ozbiljno.
Licno moji favoriti su Sabatti, čz 550, bergara za sumu oko 100 000 DIN samo mislim da sa sadasnjim cenama nema smisla kupovati te puske kad za 100€ kupujes polovan zastavin koji nije korišten i za još par
Stotina dobijaš karabin koji će biti daleko noli od mase mnogo skupljih.

Kalibar .30-06, ako hoćeš nešto malo jače 7rem. Mag....

Sačuvana
coolerns
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јун 22, 2018, 12:13:37 »

Ja sam bio u slicnoj situaciji pre par godina, jedino sto to meni nije bio jedini karabin vec sam trazio iskljucivo .243 za srndaca.

Kao sto kaze kolega majer za te novce izbor je izmedju 3-4 navedena proizvodjaca ili ti dosta siromasan. Za neki "visi" stepenik treba barem jos 50% vise mada i to nije nista posebno.

Ja sam tada gledao sve i polovno i novo, u tom momentu nisam mogao da nadjem polovan .243, a u Zastavi naleteh na neke vrlo neljubazne pojedince zbog cega odustah od kupovine domaceg. Na kraju u veoma siromasnoj ponudi stranih karabina za te novce odlucih se za cz550 i nisam se pokajao, vec je 10tak srndaca u mojoj kolekciji.

Medjutim sa sadasnjim iskustvom i da sada kupujem uzeo bih polovno. Pogotovo u trenutnoj situaciji kada se ljudi, na zalost, masovno oslobadjaju oruzja a oglasi su puni. Izbor polovnih karabina u srednjim kalibrima je zaista ogroman i sa samo malo strpljenja siguran sam da brat moze naci nesto sto mu se svidja. Pogotovo sto oruzje uglavnom moze da se isproba.

Sto se tice kalibra za nevedenu divljac i u navedenim situacijama u principu bilo koji srednjak ce ispuniti postavljene uslove. Kada se pogledaju oglasi najcesci je naravno 8x57 koji je i najjeftiniji, 100-200e. Ali relativno lako mogu da se nadju i 30-06 i 7x64 koji su obicno malo skuplji a koji bi po meni bili idealni. Ono sto se jos eventualno moze pronaci u oglasima a i prodavnicama od srednjih kalibara jesu 308win i 270win a sve ostalo je cista egzotika za Srbiju kada su obrtnocepni u pitanju.
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јун 22, 2018, 03:20:43 »

Ja bih kupio nov zastavin model M70 u kalibru 8x57 oko nekih 70000 grubo. Onda bi dao nekom dobrom majstoru da mi uradi neki dobar kundak po mojoj meri. To je jos 30-40000. I onda bi na njega stavio na primer Vortex STRIKE EAGLE 1-6X24 on ti je odprilike oko 50000. I to bi ti odprilike bilo to za te pare i mislim da je najbolji izbor. Jer koji god strani za te pare da kupis sve je pitanje da li je bolji i koliko je bolji. E sad sve zavisi od ukusa...
Sačuvana
Zeljko M
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

lovac od 1983.

« Odgovor #4 poslato: Јун 22, 2018, 06:12:10 »

Nov Zastavin M 70 ne kosta ni 60.000 dinara, u samoj Zastavi je negde od 49.ooo do 55.000 tako da ...
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јун 22, 2018, 09:22:05 »

Druze kad si tako lepo upoznat onda mozda znas da postoji nekoliko "vrsta" tih karabina. Kao na primer sa sinom za brzo nisanjenje, onda hromiran bez nisana,american style, onda lux verzije... Tako da ja sam grubo napisao cene kao savet, e sad da li ce covek ici direkto u fabriku pa proci jeftinije ili ce kupiti negde u prodavnici jer mu se ne isplati da putuje to je vec na njemu. Ja sam samo dao svoj savet i napisao grubo cene. E sad na njemu je sta ce i kako ce da uradi i za sta ce da se odluci...
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јун 22, 2018, 09:31:46 »

nova zastava ni slucajno.e ali one izmedju 80 i 90 su pun pogodak
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јун 22, 2018, 10:30:42 »

A sto bi kupovao NOV zastavin karabin pa u Takav NOV karabin ulagao par desetina hiljada dinara kad moze da dođje do osnove za doradu za max 200€ I onda da ulozi tih par desetina hiljada dinara a da pritom sacuva jedno 500€ za optiku... ili šta god..
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #8 poslato: Јун 24, 2018, 09:29:52 »

Bergara oko 100.000 u Balkan Hunter
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: