DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

160254 poruka u 7123 tema- 6866 članova - Poslednji član: Lovac918

Децембар 11, 2018, 01:22:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumAdministratorZakonodavstvoZakon o ispitivanju i zigosanju oruzja i municije
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Zakon o ispitivanju i zigosanju oruzja i municije  (Pročitano 859 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Јул 31, 2018, 07:19:21 »

I da je im se legitimitet ! Ucescem se prihvata sve .
Apsolutno tačno, kad prihvatiš pravila igre ne možeš da ne prihvatiš rezultat proisteko iz tih nakaradnih pravila.
Kad udješ u igru sa budalama, sigurno gubiš, prvo te spuste na svoj nivo a onda te dobiju na iskustvo.
Ko sad da osporava zakon u čijoj su izradi, javnoj raspravi i izmenama učestvovali svi relevantni činioci?
Naš problem je što nismo imali prave zastupnike naših interesa, ne zato što nismo umeli da stvorimo udruženja ili u postojećim izaberemo prave predstavnike, znali smo, ali je većina zauzeta pukim preživljavanjem da bi odvojila vreme, živce i sredstva za to.
A na sirotinju i pizda diže qurac.
Sačuvana
vajsmiler
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јул 31, 2018, 08:54:17 »

Ne znam ko ti puni glavu tim glupostima. Da referenti nisu poznavaoci oružja to stoji, niti za to postoji odgovarajuća obuka ali ti ih napravi na debile.
Znam mnogo referenta širom Srbije, svoje oružje sam svo već preregistrovao i nigde nisam čuo za slučaj da referent pregleda žigove i da u opšte i jedan zna značenje žigova raznih proizvodjača raznih zemalja u raznim vremenskim periodima niti ima takvog poznavaoca u Srbiji niti postoji sveobuhvatna nomenklatura žigova na   oružju koja bi obuhvatila razne proizvodjače, raznih zemalja, članice raznih medjunarodnih organizacija tokom istorije proizvodnje vatrenog oružja.
Referent ne pregleda žigove već OZNAKE na oružju od važnosti za opštu i individualnu indentifikaciju a to su:

1. Fabrički broj oružja i delova.
2. Marka i model.
3. Kalibar oružja.

Karakteriatike pod br. 2 i 3. maraju biti u zvaničnoj nomenklaturi a ukoliko se (mada retko) desi da ih nema, pošalje se zahtev za proširenje nomenklature.
Lično sam protivnik registracije ooružja bez jasno nedvosmisleno  utvrdjenih navedenih karakteristika.
A ti prijatelje koji prisustvuju sastancima nauči razliku izmedju ŽIGOVA i OZNAKA na oružju kako bi od prisustva imali neke vajde i mi i oni. Ovako ti sastanci liče na okupljanje dokonih.
Pozz...

Ja imam jednu pušku na kojoj ne piše nigde oznaka proizvođača i modela. Sve ostale oznake postoje. U oružnom listu je upisana samo kao SSSR. Imam originalno uputstvo o rukovanju i papir za koji mislim da je garantni list, sve je na ruskom jeziku, na kome su označeni fabrički broj puške, godina proizvodnje, kao i svi žigovi, a ima i slika puške, i jasno se iz tih papira vidi da je reč o modelu IŽ 54. Da li se može desiti da me zbog toga pošalju u neki servis da se naknadno utvrdi da je reč o tom modelu ?
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #17 poslato: Јул 31, 2018, 09:31:41 »

verovatno da.trazice potvrdu servisa o modelu
Sačuvana
vajsmiler
Junior
**
Van mreže Van mreže