DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

160254 poruka u 7123 tema- 6866 članova - Poslednji član: Lovac918

Децембар 11, 2018, 01:17:45
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumAdministratorZakonodavstvoZakon o ispitivanju i zigosanju oruzja i municije
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Zakon o ispitivanju i zigosanju oruzja i municije  (Pročitano 858 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« poslato: Јул 26, 2018, 09:36:01 »

Zakon o ispitivanju i zigosanju oruzja i municije je novi poklon od ministarstva unutrasnjih poslova. Caste NAOS sto zastupaju interese vlasnika oruzja.
Zakon ce izgleda biti donet po hitnom postupku jer slabo ide preregistracija, a prilikom svake prodaje oruzja isto mora na ispitivanje i zigosanje. Za municiju nisam bas najbolje rastumacio predlog zakona, a cini mi se da i onaj ko ga je pisao ne razume kako to izgleda u praksi. Sledi novi sex i trosak.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1

« Odgovor #1 poslato: Јул 30, 2018, 09:51:29 »

na svu sreću imaju laser koji radi to žigosanje, video sam par slika kako to izgleda na oružju.

nadam se da u zavodu imaju i municiju svih kalibara.....
Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јул 30, 2018, 10:59:19 »

Al ti je sreća , oružije ne možeš slati poštom , pa zamisli veselja Somborci kad krenu put Kragujevca da odnesu , pa ponovo po njega da preuzmu, obaška troškovi žigosanja , pa će smisliti da polovina cevki nije ispravna,samo da bi imali razlog da ga oduzmu .  Sreća nepregledna.
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #3 poslato: Јул 30, 2018, 11:09:03 »

Јашта море, велики умови који су писали уредбу о техничким прегледима изгледа да су се доватили и технучког прегледа за оружије то му бре исто само малкице другачије.Измислили и оправили посао. Вероватно ће да мере и издувне гасове у ЗИЖ-у!  sarcastic
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јул 30, 2018, 06:44:36 »

Јашта море, велики умови који су писали уредбу о техничким прегледима изгледа да су се доватили и технучког прегледа за оружије то му бре исто само малкице другачије.Измислили и оправили посао. Вероватно ће да мере и издувне гасове у ЗИЖ-у!  sarcastic

Ma ja se ne sekiram jer tu je Naos da nas zastupa. Lepo su izdejstvovali ove nove promene pa ministarstvo resilo ga ih casti jos jednim zakonom gratis da i u njemu pokazu svoju strucnost, a mozda magistri dobiju i doktorat. Tema " prigusivac na vazdusnoj pusci u ekologiji zastiti zivotne sredine". Slede ce je na redu ekoloska taksa. Koj trosi vise baruta i ovi crnobarutasi ima vise da plate neko vazdusari i malokalibarci.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јул 30, 2018, 08:44:30 »

Svetos evo pročitah ceo nacrt i ne nadjoh ni u jednom članu da je obavezan pregled i žigosanje prilikom svake prodaje. Ajde citiraj taj deo na osnovu koga si izvukao zaključak.
Na koju prodaju oružja misliš, novog, polovnog, uveženog novog ili polovnog... Proizvedenog od strane država članica CIP, SAAMI ili ni jedne organizacije...prodaja od strane fizičkih lica u vlasništvu...
Ako sam te pravilno shvatio, ako imam oružje u vlasništvu koje je žigosano od strane proizvodjača, i koje je opet žigosano u ZIŽ u vreme kad smo bili član CIP jer dražava proizvodjača nije bila član CIP tako da ima i strane i domaće žigove, ako to oružje hoću da prodam Miki ili Peri moram da ponovo žigošem u ZIŽ (sad kad nismo članica CIP a i dalje koristimo njihove standarde) ili bar da pribavim potvrdu od ZIŽ da je žigosano u skladu sa zakonom...
Mislim da si pogrešno rastumačio, a ako nisi onda smo otišli qurac krasni..
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јул 31, 2018, 06:30:59 »

pa ovi zigovi koji su laserom radjeni na prvu kisu ce da se skinu tako oruzje ide ponovo na  zigosanje kao sto je slucaj kod ruskog oruzja.sad nisi pametan posto dobijes certifikat da je zigosano u zis dali ce referent da je prizna
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јул 31, 2018, 09:05:06 »

Po dosadasnjoj statistici MUP-a tek oko 18 posto oruzja je preregistrovano uz veliku muku i probleme. Referenti traze oruzje na uvid, pojedini,a njih je vecina traze da vide zigove i oznake na oruzju, nestrucni su po tom pitanju i resenje je u ovom zakonu. Nosi na zigosanje i vrati se sa papirom pa ce preregistrovati. Veliki broj vojnog oruzja koje je legalizovano nema zigove i oznake da je ispitano, a da ne pominjem razne budzevine. Dosta oruzja koje je uvezeno isto nema nase oznake i kada ti kao vlasnik hoces da prodas neces moci ako nema nase oznake. Pricao sam sa jednim od malobrojnih predstavnika prodavaca koji je bio na sastanku da je to bio cirkus od sastanka i da su to dodatni troskovi koji ce poskupeti oruzje i municiju i da ce pasti prodaja koja je minimalna.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јул 31, 2018, 11:14:38 »

Nikako mi nije jasno da većina ne vidi pozadinu koja je dvoslojna , prva zavesa je uzimanje para , a druga oduzimanje oružija , ništa tu dobro nema za nas lovce.
Sačuvana
Zeljko M
Početnik
*
Van mreže Van mreže

lovac od 1983.

« Odgovor #9 poslato: Јул 31, 2018, 11:41:08 »

E Daki objasni ti to Lali naprimer. On hoce da saradjuje sa njima.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јул 31, 2018, 03:40:26 »

Nikako mi nije jasno da većina ne vidi pozadinu koja je dvoslojna , prva zavesa je uzimanje para , a druga oduzimanje oružija , ništa tu dobro nema za nas lovce.

I posle 8 evra po kilu i pravac Afrika.
Sačuvana
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јул 31, 2018, 03:54:33 »

E Daki objasni ti to Lali naprimer. On hoce da saradjuje sa njima.

To je naša neminovnost a njemu skidam kapu na trudu  hi, jer zajedno sa uvoznicima , trgovcima novinarima i Naosom , pokušava koliko toliko normalizovati što je neki glupan po naredbi napisao.Dok mi ostali nojevi samo serendamo po forumima.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јул 31, 2018, 04:16:33 »

To je naša neminovnost a njemu skidam kapu na trudu  hi, jer zajedno sa uvoznicima , trgovcima novinarima i Naosom , pokušava koliko toliko normalizovati što je neki glupan po naredbi napisao.Dok mi ostali nojevi samo serendamo po forumima.
Serendam po forumu, serendam i javno u životu, i što je naj važnije nikada ne propuštam glasanje...
Noj nisam samo ne želim da se mešam sa bagrom, neka se sami udave u svojoj neobrazovanosti, neaposobnosti i bahatosti...
Loše društvo ne mereš ispraviti, međ' njima i sam postaneš ološ.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Јул 31, 2018, 04:54:43 »

Po dosadasnjoj statistici MUP-a tek oko 18 posto oruzja je preregistrovano uz veliku muku i probleme. Referenti traze oruzje na uvid, pojedini,a njih je vecina traze da vide zigove i oznake na oruzju, nestrucni su po tom pitanju i resenje je u ovom zakonu. Nosi na zigosanje i vrati se sa papirom pa ce preregistrovati. Veliki broj vojnog oruzja koje je legalizovano nema zigove i oznake da je ispitano, a da ne pominjem razne budzevine. Dosta oruzja koje je uvezeno isto nema nase oznake i kada ti kao vlasnik hoces da prodas neces moci ako nema nase oznake. Pricao sam sa jednim od malobrojnih predstavnika prodavaca koji je bio na sastanku da je to bio cirkus od sastanka i da su to dodatni troskovi koji ce poskupeti oruzje i municiju i da ce pasti prodaja koja je minimalna.
Dobar pogled
Kos
Ne znam ko ti puni glavu tim glupostima. Da referenti nisu poznavaoci oružja to stoji, niti za to postoji odgovarajuća obuka ali ti ih napravi na debile.
Znam mnogo referenta širom Srbije, svoje oružje sam svo već preregistrovao i nigde nisam čuo za slučaj da referent pregleda žigove i da u opšte i jedan zna značenje žigova raznih proizvodjača raznih zemalja u raznim vremenskim periodima niti ima takvog poznavaoca u Srbiji niti postoji sveobuhvatna nomenklatura žigova na   oružju koja bi obuhvatila razne proizvodjače, raznih zemalja, članice raznih medjunarodnih organizacija tokom istorije proizvodnje vatrenog oružja.
Referent ne pregleda žigove već OZNAKE na oružju od važnosti za opštu i individualnu indentifikaciju a to su:

1. Fabrički broj oružja i delova.
2. Marka i model.
3. Kalibar oružja.

Karakteriatike pod br. 2 i 3. maraju biti u zvaničnoj nomenklaturi a ukoliko se (mada retko) desi da ih nema, pošalje se zahtev za proširenje nomenklature.
Lično sam protivnik registracije ooružja bez jasno nedvosmisleno  utvrdjenih navedenih karakteristika.
A ti prijatelje koji prisustvuju sastancima nauči razliku izmedju ŽIGOVA i OZNAKA na oružju kako bi od prisustva imali neke vajde i mi i oni. Ovako ti sastanci liče na okupljanje dokonih.
Pozz...
Sačuvana
Zeljko M
Početnik
*
Van mreže Van mreže

lovac od 1983.

« Odgovor #14 poslato: Јул 31, 2018, 06:30:41 »

I da je im se legitimitet ! Ucescem se prihvata sve .
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: