DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 07, 2019, 03:20:28
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: LU Beograd upisnina  (Pročitano 2215 puta)
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« poslato: Април 01, 2018, 05:37:45 »

120 ooo rs dinara mnogo ili malo
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Април 01, 2018, 06:23:01 »

Наравно да је много.

Руководства неких друштава се понашају као да су то њихова приватна ловишта-у негативном смислу.

Па и ја се понашам као да је ловиште моје храним, чувам, ловим предатора, радим у ловишту.

И опет долазимо до тога да се ради да лов у Србији буде хоби за елиту, као голф и тенис.

Немам ништа против богатих ловаца, али имају довољно елитних ловишта у Србији и околини па нека лове, а обична ловишта нека оставе нама обичним ловцима.

У мом друштву на пример отворено кажу да их обични ловци не занимају и да "они" живе од лова срндаћа.

Ко су "они" а ко смо ми остали?

А шта ако се нађе неко са јаким везама у политици па формира своје друштво у Београду (важи за било које друго место) и кад буде додела ловишта узме део и цело ловиште?
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #2 poslato: Април 01, 2018, 08:01:15 »

To je uradjeno da bi se sprečila navala lovaca tkz.  svinjara koji samo dolaze iz Pančeva,Sefkerina,Opova... ( nemoj da niko bude prozvan) da bi lovili Ds. Upisnina je od 50.000 do 120.000 zavisi od doba starosti lovaca. U zadnjih par godina je velika navala. Od 450 clanova 400 love Ds. Druga društva su zabranila da se primaju članovi koji nemaju prebivalište na opštini Lu da bi zaštitili loviste. Čak se razmišlja da se uvede da novi članovi u prvih pet godina ne mogu da love ds.
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Април 01, 2018, 08:20:52 »

Uposnina od 120 000 je sumanuto visoka i ona ranija od 50 000 takodje. Gde da budemo članovi mi koji smo iz beograda. To sto zavisi od govorima starosti ke isto tako sumanuto. Do 30 je 50 000, a posle je 120 000 i to pod uslovom da si već negde član.
Lično ne vidim šta je problem u tome sto se neko uclanjuje da bi lovio DS jel udruženje ima DS u lovnoj osnovi jel ispunjena kvota i gotova stvar.
Zabraniti delu članova da rade nešto odnosno da love ili ne love u odnosu na neke druge clanove nešto mislim da nije dobro i da je u suprotnosti sa zakonom o udruženjima. Imate Idrizenja  gde 90 % članova lovi samo DS i idtizenja normalno funkcionišu . Nažalost mislim da je ovde sa upis onom cilj da se zatvori “ekipa” da mogu da rade šta hoće pa to udruženje samo od tentiranja objekta u njegoševoj ima više prihoda na mesečnom nivou nego sto mnoga udruzenja imaju za godinu dana plus ako je 450. Članova po 100€ za članarinu na godišnjem nivou bez upisnine izadju na 100 000€, sa tolikim budzetom trebali bi da imaju vrhunsku lovocuvaraku službu, aktivnu fazaneriju....a umesto tiga jedan ili dva lovna dana nedeljno
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Април 01, 2018, 10:41:22 »

Slažem se ja da lov nije socijalna kategorija,u ovom slučaju to je zaštita ničim zasluženih privilegija.Da nije tako članarina bi bila 50 ooo dinara a upisnina besplatna.Priča da sprečavate svinjo lovce je obična glupost,jer i sada imate lovce koji pucaju preko dvadeset svinja godišnje.Digla se velika prašina oko pogonskog lova u LU Beograd a sto i više lovaca nisu odstrelili svinja u tom lovu kao jedan sam svinjolovac pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
franki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Април 01, 2018, 11:00:37 »

Jednostavnije je da se dodatno naplacuje lov na svinje, za clanove 2000,a goste 5000 npr. Onda ce ovi sto su okupirali loviste i umislili da je njihovo moci nesmetano da love.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Април 01, 2018, 11:51:29 »

A sta je upisnina??
I zasto je toliko skupa,to prvi put sam procitao da postoji,valjda se podrazumeva clanarina i ko sta ulovi posle placa po cenovniku,sta sad znaci ova upisnina i koje to izmislio??
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
lega
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Април 01, 2018, 02:28:12 »

Kod nas u opstini Bačka Palanka postoje dva lovačka udruženja,ranije je bilo jedno ali je došlo do delenja na dva,nebitno u vezi ove teme,upisnina je ovde uvek bila obavezna prilikom učlanjivanja novih
članova.Kada sam se ja učlanio cena je bila oko 150 DM, a sada je negde oko 150EUR,manje više,nisam siguran.Plus druge obaveze tokom godine,naravno..
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Април 01, 2018, 06:50:17 »

120 ooo rs dinara mnogo ili malo

Dva puta na logovanje dva puta na portal pa onda predgrevanje ovog naseg  sporeta od tri sata i Sezam se otvori pa i meni  mogucnost da      odgovori na pitanj e.
U nasem lovackom drustvu je godisnja clanarina  ukupno   nesto malo preko 14000.Mnogim kolegama   je i to preskupo.A sta reci o tome da neko treba izdvojiti samo za  upisninu 120 000 dinara.  Sto je mnogo mnogo je. angry2
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Април 01, 2018, 07:35:09 »

kako je sad u drugim lovistima(drustvima) da li ja kao lovac koji nije iz tog mesta mogu da se uclanim u to drustvo,
ranije u mnogim drustvima nije moglo ako nisam iz tog mesta ili nemam nekog ko je garantovao za mene.
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #10 poslato: Април 01, 2018, 08:15:28 »

U vecini mesta je i dalje tako.
Sačuvana

majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Април 01, 2018, 10:08:06 »

Tema je upisnina od 120 000 dinara u LU Beograd.
Da ne širimo na učlanjenje u druga udruzenja i to je pod velikim znakom pitanja.
Da mogu da utičem na prijem nekog u udruzenje primio bi svakog ko ispunjava formalne uslove, pa ako se pokaže da je zloupotrebio poverenje vrlo lako bi ga izbacio bez obzira da li je iz mog mesta ili nekog drugog.
Sto se tiče onih koji love DS vrlo je jednostavna priča ukoliko ima priliku da odstrela i ima dozvolu da odstreli sto ne bi odstrelio. Osto tako LI Beograd da im ke stvarno stalo do clanstva i prihoda moglo da uvede praksu da naplati  meso ipo zvaničnom cenovniku. Priče da posle neko prodaje ili šta već radi sa mesom su budalastina to je pitanje za neke druge sluzbe a ne za LU.
Ulisnina predstavlja namet kojim bi trebalo da se u odredjenoj meri naplati novim članovima “minuli rad” udruzenja takodje da se novoprimljeni članovi donekle vezu za udruzenje odnosno da se spreči osipanje posle sezone clanstva zato najčešće imate plaćanje ponovne ulisnine. Za one koji nisu platili jednu ili dve članarine.
Ne postoji ništa sto može da opravda upisninu od 120 000 dinara. Lovio sam par puta prošle sezone u LU Beograd fazana i to je smešno (tačnije tužno) pri tom pretpostavljam da je to jedina divljač koja se unosi u lovište uz zeca kog isto ima premalo.
Sto Se tiče svinja i to je pod velikim zankom pitanja obzirom da možete da ih lovite jedan ili dva dana u nedelji. Kojih takodje pitanje je do kad će biti  i kolko će ih niti ako PKB malo uozbilji gazdovanje.
Sačuvana
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #12 poslato: Април 02, 2018, 10:04:11 »

Majer
Potpuno se slazem s tobom.
Za upisninu od 120.000 se  dobije 7-8 izlazaka na Ds po sezoni, zeca skoro da i nema zadnjih godina , fazani tu i tamo. Kad se proda PKB pitanje je da li ce se i loviti na tim terenima.
Sa tolikom upisninom se htelo smanjiti broj novih clanaova ali to je malo bezobrazno u fazonu ko hoce da lovi neka plati a ko nece taj nece ni da plati. Mogli su da zabrane prijem novih clanova ako su hteli da smanje navalu novih clanova. Medjutim ovde je verovatno druga prica u pitanju.
Svelo se na to ko hoce da udje ima da plati a ko nema nek lovi na drugom mestu
Sačuvana

ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Април 02, 2018, 12:48:29 »

Pa jel postoji to tj.ta upisnina jos u nekim LU ili je samo tako u Beogradu?
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Април 02, 2018, 12:56:17 »

^ Postoji upisnina u većini udruženja, i, kao i ova, to je njihova legitimna odluka. Može da nam se djasvi, a i ne mora.

Majer pomenu - primiti, pa po potrebi izbaciti. Meni se stav načelno dopada, ali u mom LU se teško članovi primau, dok je tek izbacivanje nemoguća misija!  scare Tako da - bolje sprečiti, negro (bez nade u uspeh) lečiti!

Novi Kneževac, pročitah pre neki dan, ima upisninu od 480.000,00rsd, za lovce koji nemaju prebivalište u njih bar 5 jahre. Je li vaka procedura dozvoljena zakonom? Jeste? OK, ne bih vas više zadržavao...  hi   laugh

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: