DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161888 poruka u 7345 tema- 7083 članova - Poslednji član: terzin L

Децембар 04, 2020, 08:20:51
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: pomoć u vezi nabavke puške  (Pročitano 4380 puta)
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Март 31, 2018, 05:03:10 »

Slazem se Sheytan drinks
Jedini problem je kako OBJEKTIVNO utvrditi koja je stvar vise a koja manje kvalitetna/dugotrajnija?
Ne mislim na ono "moj kum ima pusku 30 godina i ko nova je"...
Sačuvana

drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: Март 31, 2018, 06:06:48 »

Klasicne puske pravljene pre 40,50 godina su zaista kvalitetnije od novih ali njih i poluautomate nemozemo porediti jednostavno prostija izvedba i delovi koji nisu pokretni. Ja sam zagovornik novih tehnologija, promenjljivih cokova i municije sa novim resenjima. Imam i Merkel Suhl pusku iz 1951 godine u fabrickom stanju kupljena prosle godine do tada stajala u futroli ja sam ispalio iz nje 200 metaka . Nosio sam Merkela u lov ali nisam fasciniran sve sto sam odstrelio bilo je polu uredjeno .Uvek kada krenem u lov pre cu uzeti poluautomat ili pusku sa promenjljivim cokovima i zavrnuti odgovarajuci cok .Sve sto ima pokretnih delova mora da se kvari i ima svoj radni vek zivimo u eri interneta jednostavno je deo koji ti se pokvari nadjes na sajtu proizvodjaca i kupis . Bas zbog toga i cena ovih poluautomata nisu visoke e sad potpisujem da posle svakih 2000 metaka neka uradim i mini generalnu na svom poluautomatu ali znate li koliko sam ja puta uzivao kada sam ispalio 2000 metaka.....
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Март 31, 2018, 06:15:03 »

Pa da she Al taj afiniti je predvidjen da ispica sigurno par sezona u italiji sto znaci bar 10 -15 000 metaka i to naturalne municije od ko zna kolko bara. Kolko može takvih metaka da izdrži jedan Merkel ili bilo šta od klasičnih pušaka. Isto važi i za berete browning i ostale....
A vezano za ovo sto Drinski reče prijavljujem se da dobrovoljno preuzmem taj Merkel  hi
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Март 31, 2018, 06:24:41 »

A vezano za ovo sto Drinski reče prijavljujem se da dobrovoljno preuzmem taj Merkel  hi

Nije los za glinene golubove a tih godina posle drugog svetskog rata su pravili bas elegantne Merkele u kalibru 12 a izgleda kao da je 20 kalibar.... hi
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Март 31, 2018, 06:41:31 »

Pa da she Al taj afiniti je predvidjen da ispica sigurno par sezona u italiji sto znaci bar 10 -15 000 metaka i to naturalne municije od ko zna kolko bara. Kolko može takvih metaka da izdrži jedan Merkel ili bilo šta od klasičnih pušaka. Isto važi i za berete browning i ostale....
Nisam ja rekao nish protiv Infinitija, naprotiv, PA sachmare OZBILJNIH proizvodjacha su jaaaako trajne pushke, negro rekoh nachelno... Inache, danas npr po USA prodau zvuchnog imena  garabine s optikom i montazom za 330$...  wacko
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Април 01, 2018, 12:44:34 »

I danas ima novih pušaka koncipiranih i izradjenih da traju.
Problem je CEEEENAAA.
Tako da, ko voli nek izvoli. I jedne i druge..
Majer, na kojim to Zbrojevkama puca spojnica?Huh??
Pozz...
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Април 01, 2018, 08:27:19 »

Malo dam skrenuo od teme izvinjavam se  na pištoljima shedow
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #22 poslato: Април 01, 2018, 04:36:12 »

Dešava se i na tim skuuupim puškama da nešto zašteka čak i u prvih stotinu metaka, procenat postoji kod SVAKE firme koja pravi serijsko oružje, e sad na nama je da tražimo i koristimo ono gde je taj procenat najmanji, u skladu sa tim koliko smo dugački.
Franchi recimo ima isti model bokerice i sa baskulom od čelika i sa baskulom od aluminijuma, pa ko šta voli. Pogodite koja je popularnija i koja se više kupuje? Takođe, ne traži svako isto od puške, niti se svako isto prema njoj odnosi. Kod mene je težina oružja bio prvi kriterijum, pa pet mesta prazno pa ostalo. Kod nekoga je to nešto sasvim drugo, treće, četvrto... Takođe pušku eksploatišem do maksimuma, već teče druga sezona kako nisam oribao cevku, samo prebrišem krpom posle lova i tako ostavim. To uopšte tako ne treba, niti se hvalim time, samo kažem kako stoje stvari. I da Afiniti zašteka, neka zašteka, tražio sam laku pušku na račun kvaliteta, ne održavam je kako treba... Da bude i laka i vitka, lepa, kratka, kvalitetna i sve ostalo najbolje moguće, a jeftina, ne može nikako.
Ja ispucah do sada oko četiri nule, bar tri puta mesečno sam na strelištu pucajući improvizovane mete, više slično praktičnom nego trapu i skitu, za sada nije bilo ni najmanjih zastoja i problema.  hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Април 01, 2018, 04:36:40 »

A zaštekaće kad tad...
Sačuvana

zuka
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Април 07, 2018, 04:53:55 »

elem, hvala svima za izneto misljenje i preporuke, kupio sam affinity (praktično sam samo tražio potvrdu za svoj izbor, sto sam i dobio, pa mi bilo lakše da prelomim biggrin), nadam se da cu sa puskom imati slicna iskustva, kao i vi...pozdrav drinks
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Април 09, 2018, 01:05:52 »

Neka je sa srećom, dugo i lepo da te služi, je l si je isprobao?  hi
Sačuvana

zuka
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Април 09, 2018, 07:42:44 »

hvala! probao sam je, ali samo kutiju metaka i to na brzinu, malo sam bio u frci sa vremenom...nadam se da cu ove nedelje malo bolje da je isprobam, posebno sa manjim punjenjima, da vidim da li ce da glavi sa trap municijom...
Sačuvana
L0vac:)
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јануар 23, 2020, 02:09:59 »

Zdravo. Planiram da postanem vlasnik iste.Citao sam dosta o ovoj pusci i nigde nisam nasao ono sto me najvise zanima, a to je kako stoji sa kuglama,koje konkretno najbolje nosi.Ako moze nesto opsirnije o tome.Unapred hvala!
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: