DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161880 poruka u 7344 tema- 7080 članova - Poslednji član: Nemanjaaa1

Новембар 25, 2020, 02:32:40
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: pomoć u vezi nabavke puške  (Pročitano 4303 puta)
zuka
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« poslato: Март 28, 2018, 07:34:08 »

poštovanje svima,
nedavno sam dobio dozvolu za nabavku lovačke puške, pa sam u potrazi za istom, a kako se bliži sajam u beogradu, nadam se da ću tad pazariti svoju prvu pušku. treba mi vaša pomoć pri izboru, a obzirom da mi je prva puška, voleo bih da bude koliko toliko univerzalna,da sa njom mogu da lovim kako sitnu divljač tako i divlje svinje, a valjalo bi da  budem u mogućnosti da pucam i na glinene golubove (da ne glavi sa trap municijom), pri cemu u obzir dolazi bokerica ili poluatomat...budžet mi je do 100 000, 110 000 dinara, a pri kupovini zaobišao bih turske  i ruske, tako da izbor nije preveliki...za sad mi je prvi pik  poluatomat, franchi affinity, sa sintetičkim kundakom, mada sve više razmišljam i o modelu benelli belmonte....zanima me vaše mišljenje o navedenim modelima(kome dajete prednost, a imajući u vidu i razliku u ceni), ili da mi preporučite neku treću opciju, najbolju za taj novac, a prema prethodno navedenim kriterijumima....
hvala unapred, svaka pomoć je dobrodošla, obzirom da nemam mnogo iskustva....
Sačuvana
peja kosmajac
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Март 29, 2018, 07:26:22 »

Pozdrav druze...Topla preporuka za Franchi Affinity... yahoo yahoo
Sačuvana
357magnum
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Март 29, 2018, 11:18:18 »

Ja bih savetovao da prva puska bude dvocevka, da bi naucio da cenis metak. Nagledao sam se dosta onih koji misle da ce im 3 do 5 brzih metaka resiti situaciju bez nisanjenja.
Sačuvana

не признајем да ико воли лов више од мене.
zuka
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Март 29, 2018, 11:50:45 »

hvala na savetima good..... svakako nisam od onih koji bi da rafalnom paljbom rešavaju stvari smile, znam da je prvi metak presudan, a ukoliko bih uzeo poluatomat, graničnik ne bih vadio.....problem je što ne mogu da nadjem novu, dobru, dvocevku, bokericu za pare koje sam planirao da dam, u konkurenciji su jedino turske i ruske puške, a njih bi zaobišao...
Sačuvana
drinski
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Март 29, 2018, 07:13:40 »

Franchi Affinity i opet Franchi Affinity ja jos nisam cuo da je neko imao problema radi sa svim gramazama i odlican posip. Kad moju unistim opet cu istu da kupim  hi
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #5 poslato: Март 29, 2018, 08:03:17 »

....svaki ciga svog konja hvali biggrin biggrin

druže kupi po svom nahodjenju,uvek ti posle bude krivo što nisam ovako nego poslušah ove ...itd. ako ti je već prva šta god da kupiš nećeš da pogrešiš.Što kaže moj drug Mita sve to ubiva.Što više lovova više iskustva najbolje kad sam doneseš odluku iz prakse.

...dobar pogled hi

Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #6 poslato: Март 30, 2018, 01:08:25 »

Kao što ti je MikaHunter napisao, najbolje je izabrati po svom ukusu. Ako su te tvoji ukusi doveli do Afinitija, od mene imaš ooooogromnu preporuku za tu pušku. Lovim najviše svinje, ali i celu sezonu sitnu divljač, nosim je na čekanje, na ptičurine, pucam aktivno glinene golubove, još se nije desio bilo kakav zastoj, a prošla je sve i svašta.
Ja sam je kupio kao svoju prvu pušku, uprkos savetima kako poluautomati nisu za početnike. I pokajao bih se da sam ih poslušao. Da opet kupujem, kupio bih nju. To su čiste predrasude i stereotipi.
Što se tiče Benelija, to je model koji se ne pravi u Španiji, otuda i ta cena. U toj prodavnici BBI (Benelli Beretta Iberica) proizvode recimo identičnu pušku pod nazivom Beretta Belmonte 2. Sve je isto samo drugi natpis i možda malo razlike na drvetu. Jedina puška koju sam koristio iz te proizvodnje je Beretta ES100, radila je dobro, ali je znatna razlika odmah na prvi pogled od onih iz Italije. Šta se zaista krije iza takve proizvodnje, ne bih znao da kažem.

Dakle od mene još jedan + za Affinity.
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #7 poslato: Март 30, 2018, 03:37:50 »

Ispravka*
To je model koji SE pravi u Španiji.
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Март 30, 2018, 08:35:17 »

Polovan očuvan merkel plafon 700 evrića,neki dan gledao taj franci u kalibru 20 solidno očuvan traže 500 evrića išlo bi to i jeftinije,jedino ako baš želite novu onda izbor za te pare i nije neki pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Март 30, 2018, 09:12:28 »

Sve preporuke za franchi odlična puska za normalne pare.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Март 30, 2018, 10:37:41 »

Ja jesam ljubitelj glodanog i kovanog čelika, nekad zbog dokazane trajnosti i izdržljivosti, sada više iz nekih tradicionalnih i sentimentalnih razloga.
Vremenom naročito kroz vojnu upotrebu legure aluminijuma, polimer, izrada delova mikrolivom dokazale su svoju izdržljivost i trajnost. Kažem kroz vojnu baš iz razloga jer je tu upotreba mnogo intezivnija od lovačke pa šta je tu izdržalo 10 godina više je od lovačkog veka.
Opet to ne znači da će svo oružje izradjeno ovim naprednim metodama i materijalima imati istu trajnost i pouzdanost.
Nije svaki polimer kao ram od Glok-a, nije svaka legura aluminijuma sanduk od H&K G3, niti je svaki liv Ruger.
Franchi Afinitti se do sada dobro pokazao, minimum kvarova, jednostavan sistem inercinog zatvarača sa povratnom oprugom oko magacina i malim brojem delova, dobra zaštita od korozije. Odnosno iskombinovao je sva proverena rešenja ranijih modela i sistema.
A da li je to puška za ceo lovački vek? Za prosečnog lovca koji puca manje od 200-250 metaka godišnje sigurno jeste. Za one koji je mnogo intenzivnije koriste vreme će tek pokazati, na taj odgovor će morati da se čeka bar 10-20 godina.
Pozz...
Sačuvana
franki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Март 31, 2018, 08:36:25 »

Mercedes od 100000 evra nestane sa lica zemlje za 40god. Pa neka se raspadne i puska od 700 evra za 20 god. Ja je imam 11 god. i nemam problema, a ako i bude za narednih 10 god. neka, odradila je svoje, isto kao i auto.
Sačuvana
sinisha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Март 31, 2018, 10:05:11 »

pogledaj ima li winchester sx3  Wink Wink
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Март 31, 2018, 04:04:57 »

Buhag mislim da ćeš se sloziti Al dosta se promenila koncepcija lova kao u ostalom i druge stvari u zovotu. Mislim da sve manje lovaca gleda na pušku kao na nešto sto treba da traje ceo život i da ostane naslednicima.
Kao sto je neko napravio poredjenje niko više ne ocekuje od mercedesa kojeg placas i po 100 000 + € da traje večno kako onda očekivati od puške.
Lovovi su se promenili nema više lovova u koji ma se ostajalo po nekoliko nedelja. Danas su masovno u modi instant lovio za jedno prepodne sa po mogućstvu sto više pucanja i to je to.
Kad sam imao primedbu da na zbrojavkama puca spojnica u radnji su mi odmah i rekli pa imamo spojnice
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Март 31, 2018, 04:12:06 »

Hmmm...

Auti NIKADA nisu ni bili predvidjeni da traju vechno, za razliku od lovachkih pushaka. Ako pushka crkne nakon 20g x 200 metaka/jahre, onda ne zasluzuje da se pushkom naziva...   hi

Uvek bih izabrao trajniju stvar, u odnosu na manje trajnu, za slichnu cenu
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: