DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161410 poruka u 7284 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 12, 2019, 01:28:30
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: M69 i DOBAR DAN SVIMA...  (Pročitano 2894 puta)
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Март 26, 2018, 07:33:48 »

Hvala puno svima, na odgovorima...
Ako ima jos neko neku opasku vezanu za M69, neka izvoli... Mislim da je ova "stara dama" i dalje mnogima zanimljiva. Smiley
Da je ta stara dama moja ja bi   na nju montirao originalni nosac i optiku.I uradio beding .Drugo nista nebi dirao. 
Kazite mi u kakvom je stanju  unutrasnjost cevi?I koja je trenutna mera to jest kalibar?
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Март 26, 2018, 08:09:04 »

Nije to puška neke extremne preciznosti po današnjim merilima.
Moja je bila na ustima cevi izmedju 7,90 i 7,91. Prvi kalibrator je prolazio drugi ne. Jedva primetna oštećenja u žl***ovima.
Snajpersku municiju je nosila veoma dobro mada nju su dobro nosili i moji lovački karabini u ovom kalibru, a sa lovačkom nije bila ništa preciznija od mojih lovačkih karabina, čak naprotiv bila je lošija.
Pozz...
Sačuvana
221 Fireball
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Фебруар 03, 2019, 11:10:02 »

Veliko hvala svima na odgovorima. Evo, poslije ispostavilo se duže pauze, ponovo možemo započeti razmjenu mišljenja o ovom divnom "komadu istorije". Nadam se da ću uskoro biti u prilici da objavim i slike. Kalibratore, na žalost nemam. Prijatelj koji se razumije bolje u stanje, kaže da je cijev kao nova. I prelazni konus takodje. Očuvanost brunira je rkao bih 98% - par sitnih ogrebotina. A, na kundaku takodje postoji par sitnijih udubljenja.

Sačuvana
221 Fireball
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Фебруар 03, 2019, 11:22:16 »

Puška ima originalne stope za montažu. U pitanju je lastin rep od 19mm sa udubljenjem za bravicu na zadnjem nosaču desno, kao kod ČZ600 rekao bih... trenutno su niski prstenovi čelični, ali bih u perspektivi išao sa nešto visočijim da bi zadnji nišan sa gajkom mogao stati ispod objektiva prečnika 40mm. Pušku bih volio zadržati u stanju što ptibližnijem originalnom, bez picattiny sine koja mi djeluje rogobatno. Sve sugestije su dobrodosle. Nabavio sam i M76B nišan u perfektnom stanju, potpuno nov, ali iz nekog razloga končanicu ne vidim oštro... Da li je neko imao sličan problem. Po drugim "nišandžijama" je naravno, sa optikom sve ok... I sa mojim iskustvom pri nišanjenju sa drugim optikama...
Sačuvana
Montenegrin
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Фебруар 07, 2019, 03:34:15 »

Kratak komentar posljednjeg: Sa tom optikom se nećeš usrećiti, vremenom je izgubila osvijetljenost koncanice koje se postiže odredjenom količinom gasa koja vremenom opada i te optike postaju neupotrebljive pa se zelena strelica ne vidi ili se vrlo slabo vidi.
Puska je inače vrhunska i rado bih je vidio u kolekciji .
Sačuvana
221 Fireball
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Фебруар 08, 2019, 01:01:49 »

Veliko vam hvala na sugestiji za ON76. Znam za probleme se osvjetljenošću končanice koja se vremenom gubi. Medjutim da li zbog nedostatka dioptrijskog podesavanja ili neceg drugog, ja koncanicu ni po danu ne vidim potpuno ostro. Ta optika je svakako tu vise kao "paradna"to jest da imam i originalnu konfiguraciju, a nadam se da cu uskoro postaviti i nesto primjereno za "long range". Veliko hvala jos jednom. Svaka sugestija je dobro dosla.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: