DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

158879 poruka u 6986 tema- 6790 članova - Poslednji član: vojevoda

Април 27, 2018, 05:58:39
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumKUPOPRODAJA PASAKupi Prodaj Zameni (Urednik: swift)Kupio bih stene Lajke, nebitna podvrsta
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kupio bih stene Lajke, nebitna podvrsta  (Pročitano 612 puta)
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Април 11, 2018, 02:16:08 »

Profi je počeo da radi nešto po tom pitanju,ako pas ima ocenu eksterijera i položen ispit urođenih osobina upotrebljiv je za lov normalno i vakcinisan Profi kad stignete informišite nas pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Април 11, 2018, 07:22:30 »

Profi je počeo da radi nešto po tom pitanju,ako pas ima ocenu eksterijera i položen ispit urođenih osobina upotrebljiv je za lov normalno i vakcinisan Profi kad stignete informišite nas pozdrav

Profi,
Svaka cast za trud. Postoji li nacin da pokrenes neku peticiju, da li preko fejsbuka, sajta peticija, mozda preko lovackih udruzenja pa do saveza?

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Април 13, 2018, 05:57:43 »

Ma ne mogu da pisem uopste,evo sad jedva.
Ovako,sto se tice stvari oko lajki one stoje ovako,prvi uslov je bio da se formira klub lovnih lajki srbije,sto smo mi i uradili e sad je kao i sve ostalo u nasoj zemlji,bez ikakvog razloga sve komplikovano i sve ide tesko,samo zbog birokratije i pogresnih ljudi na mesta gde se to moze uraditi.
Ako je lajka najstarija lovna rasa na svetu,ako u svim susednim zemljama i uopste u svetu gde god postoje lajke se lovi normalno sa njima ne vidim bas ni jedan razlog sto ne bi mogla i kod nas da se lovi,narocito zbog svojih lovnih osobina koje su ispred gonica u svakom pogledu(sad cu da se zamerim goniclijama  yahoo).
Nasi izabrani clanovi kluba su najmanje 10 puta isli kako u kinoloski savez tako i u upravu za sume pri ministarstvu poljoprivrede i svi obecavaju da ce da se to resi i da ce uvrstiti lajku u lovne pse,ali opet kazem da to kod nas kao i sve ostalo ide jakoo jakoo sporo.
Tako da smo usli u proceduru za promenu stanja u vezi lova sa lajkama pa kada i da li ce se to pozitivno resiti nije na nama ali smo duboko usli u toj prici  hi 
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Април 13, 2018, 07:41:59 »

Profi, koji ispit bi Lajka polagala obzirom da po F.C.I. spada u grupu i rasu koja ne podleže obaveznim ispitima. Da li postoje lovni ispiti i pravilnici po kojima bi se ova rasa ispitivala za lov pri matičnom klubu rase???
Pozz...
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #19 poslato: Април 14, 2018, 04:05:52 »

Profiiiiii  scratch_ones_head
Smanji poglede...  haha
 hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Април 14, 2018, 06:49:36 »

Pa sto se glasa u traganju tice u svim pogledima je tipican prizetko.To jest ima sliku ali nema ton. scare lol E a kada  se lajka  priblizi divljaci  oseti   i ugleda   je  onda  se prizetko bez tona pretvara u zivu planinsku domacinsku   vatru  .  hi
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #21 poslato: Април 14, 2018, 07:10:56 »

Kako god okreneš ako je kompletno obučen pas svinjar u pitanju, pravo uživanje je loviti sa bilo kojom rasom, počevši od lajke, NOD-a, preko terijera i ''skraćenih'' goniča poput kopova, jazavičara, do maratonskih lovaca među domaćim ex-yu goničima. Kada je loš pas u pitanju, svaki lov je mučenje, opet nezavisno od rase.
Profi je moj drug pa se malo šalim, svaka rasa ima svoje prednosti i mane. U radu na svinju postoji mnogo segmenata, u jednom će lajka biti bolja, u drugom će srpski gonič, a lovac bira koji su mu segmenti prioritet, uzimajući u obzir teren i način lova.  hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
DimiShooter98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Април 14, 2018, 07:18:09 »

Kako god okreneš ako je kompletno obučen pas svinjar u pitanju, pravo uživanje je loviti sa bilo kojom rasom, počevši od lajke, NOD-a, preko terijera i ''skraćenih'' goniča poput kopova, jazavičara, do maratonskih lovaca među domaćim ex-yu goničima. Kada je loš pas u pitanju, svaki lov je mučenje, opet nezavisno od rase.
Profi je moj drug pa se malo šalim, svaka rasa ima svoje prednosti i mane. U radu na svinju postoji mnogo segmenata, u jednom će lajka biti bolja, u drugom će srpski gonič, a lovac bira koji su mu segmenti prioritet, uzimajući u obzir teren i način lova.  hi
Nidzo, pravi odgovor hi hi
Ja imam kuju ZSL, i mogu vam reci, kao sto je vec neko napisao, da ko god lovi sa lajkom, ne vraca se gonicima, tako isto i ja. Imao sam gonice, nisu to bili neki vrhunski,ali zbog terena, nacina lova i velikog broja srna, nisu nam zavrsavali posao. Od kako imam lajku, nauzivao sam se u lovu divljih svinja, prosto, kao sto su se tebi uvukli gonici, tako je i meni lajka uvukla pod kozu. Pozdrav hi
Sačuvana
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: