DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 09:50:56
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 5.11 vs Haix vs Meindl...trilema  (Pročitano 3853 puta)
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« poslato: Фебруар 13, 2018, 06:56:32 »

Postovanje  Drage kolege
Molim vas da Mi pomognete u donosenju odluke

Juce sam na Poklon dobio maskirne pantalone marke Pet tacka Jedanaest a Vec imam stare  Meindl cizme i jedne stare Haix za zimu (ne znam gde Su trenutacno) i jedne stare i jedne Nove istobrojcetiridesettri
koje su  novije od onih starih sto sam kupio pre dve godine sto se prave kada ides u Pustinju.
Samo cas, zvoni mi Telefon
https://youtu.be/imavcafVXZY
Imam i jedne Zelene iste Takve pantalone koje nisu maskirne i Jedne Meindl cizme  za po pustinji kada tamo ne pada Kisa.
Sad zvoni  onaj Samsung
https://youtu.be/lWfcj0R0kfY
(mora da su ruske kurabe..ignorishimo Ih  svom snagom)

Hteo sam da pitam za savet posto ZELIM nASTOJECI da i eto ove godine da eto Mojim dolaskom osvetlam obraz Otadzbini https://www.youtube.com/watch?v=VkzG3xyZYLA
i kupim tamo praseiilijagnjekadamibuderodjendan
posto Slika govori vise od cak i od Mene

To su ove Nove haix stare  su iste (al da ne idemtriputuistima) te TDU (pojma nemam sta im je to tdu) pantalone sto se sada nose...
(pita haso husu znas li sta se sada nosi..znam...nosi se .....)
Huso nikada nije cuo https://www.youtube.com/watch?v=7wRHBLwpASw
E sad, meni ova Kombinacija 5.11 TDU i  Haix ne izgleda lose ali opet kaze mi Moja kosooka ljubavnica(https://youtu.be/yUXK7AxIBx0)  mozda bolje da Ce eto ona da odvoji od Usta da mi kupi nove nove Meidl cizme za to kada ne Pada kisa u Mojoj otadzbini.
Pomenute komBinacie ce uglavnom biti koriscenE za hod od stopedesetmetara kroz mlado zhito iLi kukuruz ShEcerac gde zive Lisice i shakali kada upalis bateriju, u ritu kada pregori o si  g u ra c  i kada kosim travu  kod mame u dvoristu i popodne na pecanju U slankamenu
Oveakve Iste sa kojima dobijes i  Carape na popustu do 20. 2. ovog meseca

evo dvoumim se vec Dva dana

http://balkanmp3.ba/index.php?a=track&id=47785&name=azra-1988-tesko-ovo-zivote

Bio bih i biTi cu zahvalan na svakom prijateljskskom savetu...
Hvala vam unapred

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 13, 2018, 07:23:02 »

ne zamerite  lol
i moji su sa sela...tamo daleko..ja Nisam..bilo je suvise blizu da bih ostao
https://www.youtube.com/watch?v=i9A2K2Bf-aQ
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 13, 2018, 07:30:29 »

ja nisam odanle..to sam  mislio
jazuh
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 13, 2018, 07:57:59 »

Jbg ja bi ti rado pomogao ali se nerazumem u tu rabotu ali ima jedan covek na forumu on sigurno moze da ti pomogne on to sve,a mozda i bolje ima od tvojega jos od 18 god.nosi,a izgledaju kao da su juce izasle iz fabrike! biggrin
Javice ti se on sigurno! hi drinks
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #4 poslato: Фебруар 13, 2018, 08:14:27 »

Rajko sto se tice cipera sam vrh.
Verujem da si odabrao najbolje.

A na taj CIGANSKI ato što si podigao nogicu ko ker kad zapišava banderu, za to imas veceru  u  Hilton restoranu !
Biraj volj ti je u Beogradu ili u Baselu!

Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 13, 2018, 08:15:34 »

Mislim da ćes sa 5.11 moći da trčiš brže 0,002 sekunde, sa Haix ceš da dobijes 1 minut tihog šunjanja u sumrak, a sa Mendl bolji osećaj za kočnicu i gas na Porcheu i prijanjanje na merdevine čeke.

P.S. Zahebi popust, za bolji efekat samo naj skuplje, račun u djep i pre dolaska razglasi na forumima kolko su koštale.
Pozz...
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #6 poslato: Фебруар 13, 2018, 08:19:26 »

Ry citat: ...kaze mi Moja kosooka ljubavnica...

A jel? https://www.youtube.com/watch?v=r8x3l3xr7vY
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 13, 2018, 08:20:23 »

vi ne razumete Nas gasarbajtere..kod Nas je sve u Probavnom sistemu
Recimo odemo u Kosher
restoran
(ima i neki Mongolski al' jeftin bre)

ti malo skuplji...nesh majci a da Si aman Radmilo Bogdanovic  i  kada dodjes kuci ne produzis ugodjaj

https://youtu.be/JfUz2BZa7UY
koJi ce  \mi moj porcelanska sholja ako u nju ne pokenjam bar 200 dolara...sami recite bez izvlacenja iz konteksta
O the other site...ako bAsh        sve ne ide najbolje uvek se    
mozes osloniti na nobelovce

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Фебруар 13, 2018, 08:34:43 »

Citat
A na taj CIGANSKI ato što si podigao nogicu ko ker kad zapišava banderu, za to imas veceru  u  Hilton restoranu !
Biraj volj ti je u Beogradu ili u Baselu!
to je jedini koji je imao shiberdah i grejanjeu sedistima...ubio se za lov lisica
U Briselu sam vecereao pre nego sto si ga ti video..'ajde da se nadjemo u Ulanbatur...za tri dana...u
Arkhangelsk za 4...
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 13, 2018, 08:41:41 »

Basel...Brisel ***em li meni  su jedino Tripoli I Izmir bas ono nesta vazni
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 13, 2018, 08:46:58 »

Pa kolega  nema lose cizme one su ti ko snaske ima samo dobre i pobolje lol
Ja sam protekle sezone pregurao sa Dermalom  a nosio sam u par lovova i Meidel Eagle Pro gtx.Za kratka pesacenja [nekoliko kilometara]  su noge bile suve  i u jednim i drugim.A za pesacenje po snegu zimus    dobar deo dana[ 20- 30 km] i u jednima i drugima  se oznoje noge bez obzira na membrane i cudesa. E tu priskace u pomoc vunena carapa koja upija znoj i greje  oznojene noge.. drinks
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Фебруар 13, 2018, 09:13:06 »

mpeca ko nije po snegu nosio Haix Montana sa sve Sako Forester ili Ruger No1                               sa  Mnom  na ovom forumu nema Sta da pricha..o'sh' i ti Da negde Veceramo  Wink
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #12 poslato: Фебруар 13, 2018, 09:16:46 »

Ako si kupio i Meni jedne onda mise svidjaju  Wink

Sto se vecere tice, preporucujem, u amsterdamu sam probao neki specijalitet sa pecurkama, sluze ga na kisoku pored hotela viktoria plaza, ne znam ni sto ga zovu plaza, kada plaze nigde nema  scratch_ones_head
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 13, 2018, 09:46:47 »

Ima plaha u Starim Banovcima  biggrin...nije nesta ali ribe su ok...zove se Venecija  biggrin
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
GPK
Gost
« Odgovor #14 poslato: Фебруар 13, 2018, 09:49:09 »

Nikada nisam rekao da u miljeu ljudi koji su otisli negde van svoje otađbine nema osoba koji nisu mrdnuli sa mrtve tačke u edukaciji i kulturi života.

Ima ali su to uglavnom generacije bile koje su sad uglavnom penzioneri.

Donosite pausalne ocene i svrstavste sve te ljude u taj isti koš kojo su krenuli iz nerazvijenih krajeva i kojima je cilj odlaska u neku zapadnoevropsku zemlju bio zarada  neke kolicine novca da bi kupili neku parcelu zemlje Traktor mehanizaciju sagrade Štalu. Kuce su svi imali kakvubtakvu ali nisu soavali u pecinama.

Sistem je tada bio takav da im nije dozvoljavao da novac uloze u pokretanje nekog privatnog poslovnog proekta.

Kuce im niko nije branio da pravi i pocela je masovna izgrasnja koca. U koje je investirano do 1 000 000 i preko 1 000 000
Tadasnjih Nemačkih Maraka.

Lepa kolicina i za pokretanje bilo koje prouzvosnje i uposljavanje stanovnistva!

Nastala je kriza Rat na prostoru SFRJ.

Ljudi su ostajali tu ge su se zatekli po svetu kad je svo to ludilo krenulo!

Ogroman broj dece koji je bio kod Baba i Deda koji su ih negovali i statali se o njima su roditelji povukli da im sacuvaju glave.
 Svi koji su imali uslove odgovarajuce zivotne prostore i mogućnost plaćanje kirija za zivot cele porodice su to uradili.
 Cim je prvi seo u automobil dosao u Srbiju Hrvatsku Bosnu
C Goru Makedoniju pokupio svoju decu nejac i doveo u neku evopsku zemlju svi koji su imali mogućnost su krenuli po svoje.
Sto je i prirodno.

Svi su rekli i mislili isto ***es kuce i zidove. Zivoti dece su naj vaznije.

Mnogima su kuce stradale u ratnim vihoru ludila ali je sacuvao zive glave svije dece.

I sad se ti ljudi izvrgavsju ruglu.

To nek vam je na cast.

Onaj drugi deo kao i ovaj prvi deo ljudi su svo vreme od pevog dana kad su otisli negde daleko pa do dana smrti. Posto su mnogi odavno preminuli, slali novac lekove sredstva za higijenu i svasta nesto svojoj porodici familiji komsijama riđacima itd.

Ucestvovsli u mnogim humanitarnim akcijama i dobrovoljnim pomaganjima kako pojedinaca tako opstina zdrastvenih ustaniva i pomoć izbeglicama.

Ogroman broj kada su se penzionisali vratili su se u svija sela gradove godinama su primali penzije koje su na mesecnom niviu nekad bile jednogodisna zarada ili nekoliko godisnjih zarada po novonastalim drzavama nekadasnje SFRJ.

POMAGANI SU IZDRZAVANI I SKOLOVANI I DOSTA  OD TIH STRANIH PENZIJA.

To bi trebalo imati makar mrvu polovinu od makovog zrna postovanje!

E sad ono drugo.

Dali mozete napraviti razlike da u posledjih 30god.  Geracije moje i par godina stariji od moje su shvatili ili probali da se vrate da vrate cele stvirene porodice da su im se vise putni pokusaji izjalovili da su to bile avanturisticki pokusaji sa fatalnim ishodima gde su uludo potrosili
1. Vreme koje se ne vraca
2. Nerava koje im je narusilo veru nadu kao i zdravlje.
3. Novac koji je ima najmanje znacenje jer ko je umeo jednom da ga naoravi i stvori uradi ce to ponovo u nekom narednom periodu.

Ove moje generacije su se integrisale kao sto se gospodin Rajko integrisao u Kulturu naci zivota i razmišljanje ljudi koji ga svakodnevno okruzuju.

Moje generacije voze pretezno nove automobile shodno svijim mogućnostima neki vole sportske visoko rangirsne ko ima dobra primanja kupi nov ko nema kupino polovan.
Neko kupi na kredit ali on taj kredit vracaju ne vracate mu ga vi a on se vozi u tom autu.

Putuju po svetu odlaze u bioskop pozorista koncerte mnogi odlaze po klubovima svoje grupe iz svohih krajeva.
Odlaze na zimovanja.

Sta ste vi umislili da je zaista mlade generacije u svetu zive kuca posao posao kuca.

Ta vremena su prosla to su radile generacije nasih Dedova i Oceva.

Njihovi unuci i sinovi moja generacija  i nasa deca su jako lepo integrisana ima nasi u svim branžama cak i u politici.

Prosla su ta vremena da neko iz Volovskih kola pravo Uskoci u Mercedes.

Ja sam rođen 1977god pre mog rodenja u mojoj porodcnom donacinstvu je bio Traktor sa svim poljiorivrednim masanama iz tog doba i 3 automobila.
Jedan Pežo 404 i dve Škode special.
Za to vreme iznad proseka prisečnog stanivnika te SFRJ.

I tako da to vase generalno svrstavanje ljudi koji su odlazili u inosteanstvo i postajali klasicni gastarbeiteri i ovo poslednjih 30godina. Nema nikakvih dodirnih tacaka.

Malo nam kvare  reputaciju ovi koji dođu putem zasnivanja brakova međ nas. Jer su odrssli na Pink šund televiziji i onim sapunicama koje se emituju i bs onaj šund rijaliti.
Pa misle da sve sto im se na tv prikaze da je to tako.

Ali i oni se brzo uklope i shvate da je zivot vecita borba i da nista ne dolazi samo od sebe .

Ne znam zasto ssm vam sad ovo ispricao i znam da pojedinci ovo niti ce citati niti ce imati cim da razumeju.

Oni su zatrovani mrznjom njima je jedino to ostslo da mrze jer jedino mrznom lece sve svoje zivotne neuspehe promasaje.

Sto vise ne ispunjen čovek to vise ružnih reči korist  svom izrazavanju u osporavanju nekog lika ili njegivih dela uspeha vidlivih na terenu i u zivoti.
A sve radi odbrane svog sopstvenig zivotnog poratmza i sivotnog neuspeha.

Dosuse dosta su plitkoumni pa oni profigani ih ootpaljuju kao hepo kockama.
Sve je to zivot.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: