DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

139703 poruka u 5961 tema- 5868 članova - Poslednji član: coolerns

Децембар 20, 2014, 11:19:17
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: MAG-LITE  (Pročitano 10172 puta)
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Goran

« poslato: Фебруар 06, 2009, 10:39:32 »

Poštovane kolege, koristi li neko od vas ove  MAG-LITE   bateriske lape,kao svoju lovacku opremu u službi svojih lovova?

Ja ih lično posedujem i mogu ih samo pohvaliti jako su dobre pouzdane imaju jako dobar i dug svetlosni snop.

Pozdrav
Dobar Pogled
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Фебруар 06, 2009, 10:45:45 »

ja ih imam 2 km, i otkad sam nabavio led diode za njih, jos bolje rade, mozda malko slabiji snop, al baterije neuporedivo duze traju....
samo reci pohvale...
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Фебруар 06, 2009, 10:49:55 »

Mag lite baterije su potpuno prevazidjene i to poodavno. Bile su savremene devedesetih godina proslog veka, ali vise nema nikakvog opravdanja za njihovo koriscenje. To je jako dobar primer kako se prolazi kada se spava na lovorikama.

Recimo da iole kvalitetnija LED lampa daje vise svetlosti od 4D maglitea, a ^d, dakle najveca, koja je potpuno neprakticna ima samo 80 lumena.

Jos jedna ozbiljana mana Maglite lampi je rupa u svetlosnom snopu, ako je on fokusiran iole sire. To je zbog koriscenja potpuno glatkog reflektora. Pored toga prekidaci na Maglite lampama su poprilicno nepouzdani.

Sve u svemu, odlicne su ali za izbegavanje. I kada su bile najpopularnije profesionalci su koristili nesto drugo, a danas njihovo koriscenje ima jos manje smisla.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Фебруар 06, 2009, 10:54:24 »

Mag lite baterije su potpuno prevazidjene i to poodavno. Bile su savremene devedesetih godina proslog veka, ali vise nema nikakvog opravdanja za njihovo koriscenje. To je jako dobar primer kako se prolazi kada se spava na lovorikama.

Recimo da iole kvalitetnija LED lampa daje vise svetlosti od 4D maglitea, a ^d, dakle najveca, koja je potpuno neprakticna ima samo 80 lumena.

Jos jedna ozbiljana mana Maglite lampi je rupa u svetlosnom snopu, ako je on fokusiran iole sire. To je zbog koriscenja potpuno glatkog reflektora. Pored toga prekidaci na Maglite lampama su poprilicno nepouzdani.

Sve u svemu, odlicne su ali za izbegavanje. I kada su bile najpopularnije profesionalci su koristili nesto drugo, a danas njihovo koriscenje ima jos manje smisla.
al za nas sto kola palimo na kurblu su taman....
Sačuvana

www.adio.rs
mile.florida
Senior
Van mreže Van mreže

mile.florida@hotmail.de
« Odgovor #4 poslato: Фебруар 06, 2009, 11:00:35 »

Baterija je ekstra.Sluzi me bez pogovora,po meni nema ama bas nikakve mane.
Koristim je godinama, po svim vremenskim uslovima,preporucio bih je svakom. Wink
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Фебруар 06, 2009, 11:08:40 »

Pored ovih novih baterija meglajt je dobra za izbegavanje,  ali je dobra umesto pendreka i da se nosi kao hladno oruzije.
Sačuvana
mile.florida
Senior
Van mreže Van mreže

mile.florida@hotmail.de
« Odgovor #6 poslato: Фебруар 06, 2009, 11:24:29 »

I nad popom ima pop,  svakog meseca po neka firma izbaci po neki novi model ja nemogu to da ispratim. Rekao sam da je dobra, cena pristupacna.
Sačuvana
prosedi52
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Фебруар 06, 2009, 11:31:33 »

U stvari prevazidjene su.
Sačuvana
mile.florida
Senior
Van mreže Van mreže

mile.florida@hotmail.de
« Odgovor #8 poslato: Фебруар 06, 2009, 11:37:42 »

Ma jeste upravu ste prevazidjene su.Ja malo bolje sad razmislio.
Sačuvana
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Фебруар 06, 2009, 11:44:37 »

Mile, za iste ili malo vece pare mozes da kupis baterijsku lampu koja je recimo 3 puta manja, daje isto ili vise svetla, i baterije su iste cene. Ako pricamo o punjivim lampama, tek tu Maglite nema sta da trazi. Za 10 000 koliko kostaju, kupis mnogo ozbiljniju stvar, sa akumulatorilma koje ne moras da pazis kao one NiMH u Mgliteu, broj punjenja je dva puta veci, sijalica nikada nece crci, a da ne pricamo o ostalim detaljima..

Maglite je jedino dobra kao osnova za prepravke, i tu nema mane, osim sto kosta.. Prepravka je skuplja od originalne savremene lampe, posto od Maglitea ostaje samo kuciste, sve ostalo se menja.
Sačuvana
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Фебруар 06, 2009, 11:48:58 »

ja kao pravi bosanski zet, cu skontati tek u  ponedeljak da su prevazidjene...
Sačuvana

www.adio.rs
mile.florida
Senior
Van mreže Van mreže

mile.florida@hotmail.de
« Odgovor #11 poslato: Фебруар 06, 2009, 11:59:44 »

Ja bolju nemam , nisam ni imao prilike da je vidim u lovu ,ja sam platio 65 eura neznam tamo kolko je.Mozda su te sto ste vi koristili kineske, neznam ja nemam problema. Da sam video bolju mozda bih je kupio. Naj iskrenije kazem.
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #12 poslato: Фебруар 07, 2009, 12:01:54 »

Slazem se da su prevazidjenje u poredjenju sa novima ali cetvorku i dalje drzim ispod sedista u kolima...legalna je i neprevazidjena  Grin
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
BR
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 07, 2009, 12:02:24 »

Mile, za 65 eura mozes da nabavis i nesto ozbiljno recimo Surefire, a ne te maglite igracke.

Legalna je kako gde i kad.. Ja imam jednu 6D u vratima sluzbenog auta, dosla uz njega. U mojim kolima imam kineza od 170 lumena, i polici pored menjaca.. Radi sve sto i 4D, kada se zna Wink
Sačuvana
Brada
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 07, 2009, 12:06:04 »

Imao sam Mini mag lite(2AA) jos 1992 kada sam je "nasao".Bila je to TADA veoma dobra baterija.Medjutim vec vise godina ih ne koristim u lovu,mada u oba auta imam po jednu 4D sa LED diodama.Prekidac radi bez greske,to su veoma robusne lampe,ali su teske i jednostavno ima boljih.

U lovu koristim ceone lampe sa LED diodama marke Princeton Tec i Petzl .Imam u rezervi uvijek i jednu malu 1AA-takodje LED ,marke INOVA.Zadovoljan sam i sa Streamlight baterijama(4AA sa LED).
Jednostavno,svi ovi modeli su mnogo laksi,jednako robusni kao Mag Lite,daju dobro svjetlo,a baterije mnogo duze traju.
Sve ove baterije su relativno jeftine(u Kanadi).
Lampe marke SUREFIRE  su odlicne ali mislim da nisu prilagodjene lovu.
Jeste da su kompaktne i mozda daju najjace svjetlo,uz vrhunski kvalitet izrade.
Ali imaju dvije ozbiljne mane
1-skupe su u odnosu na druge odlicne modele
2-koriste specijalne baterijske uloske(npr 123A lithiums) koji su takodje skupi,i sto je najgore nema ih kupiti na svakoj benz.pumpi(sto je neophodno bar u lovu)

Jer lampa za lov bi trebalo da koristi uloske AA ili AAA koji se mogu naci bilo gdje i koje koriste i drugi aparati u lovu npr GPS i radio stanica.
Inace baterije koristim mnogo,u lov idem cesto i sam ,idem duboko u sumu,i vec mi se desavalo da idem vise od 3 sata po mrklom mraku do auta.
I da,uz pomoc gore pomenute lampe smo  ja i moj drug vec izvadili utrobu medvjedu koga sam odstrijelio u sumrak, plus sto bi ga veoma tesko izvukli iz sume bez lampi.I ja sam u pocetku zazirao od ceonih lampi,podsjecale su me na rudarske,ali danas smatram da za lov nema boljih,upravo sto su vam slobodne ruke i za pusku i za kompas ,GPS...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: