DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

158092 poruka u 6983 tema- 6732 članova - Poslednji član: pisarev

Јануар 22, 2018, 09:12:10
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Baikal MP-155 12/89  (Pročitano 978 puta)
DimiShooter98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Јануар 13, 2018, 09:28:17 »

Ninasta posebno, jednostavno stojim iza toga da ti smeta jos ta mogucnost ne moze, kome smeta ne mora da kupi taj model,  neka kupi onaj slabiji i to je to. Sve je stvar ukusa ko sta voli.
Ma naravno kolega,sve to stoji i postujem,svako ima drugaciji ukus,nego cisto diskutujemo hi
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јануар 14, 2018, 03:04:15 »

Naravno kolega taman posla. Evo danas je puska isprobana, pucao sam 12/70 i 12/76 magnum, magnum ima malo jaci trzaj ali je podnosljivo. 12/89 nisam imao. Pucao sam iz 1/4 coka municiju baskeri pellagri BP BIG G.PALLET PP 12 kugli 12/70 na nekih 50 metara, i dosta se rasula sacma imalo je samo tri pogodka u metu, onda sam pucao Sierra bellot 12/76 PP 15 kugli, i grupacija je bila mnogo bolja bilo je desetak kugli u meti na istoj daljini. Onda sam pucao jedinacno zrno 12/70 BP Thrill Shock na istu daljinu i oucao sam Remington slugger magnum 12/76 i pogodci su bili odlicni. Posle sam stavio jednu polovinu coka i ispalio samo
jedan baskeri pellagri BIG G.PALLET PP 12 kugli i tada je grupa vec bila znatno manja.Pucalo se malo i sitnije sacme, ali puska je sve odradila besprekorno. Ni jedno zaglavljivanje niti bilo sta slicno, tako da za gasni klip nema nikakvih problema.Sada me samp zanima neka preporuka koji su malo kvalitetniji proizvodjaci i koja municija se najbolje pokazala. Za karabin znam, norma, rvs... Ali sto se tice municije 12/70-12/76 stvarno neznam sta se najbolje pokazalo. I isto me zanima iz kog coka je najbolje pucati PP, i da li smem iz pola coka da pucam i brenere?Unapred hvala svima
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #17 poslato: Јануар 14, 2018, 03:18:23 »

Зашто би пуцао ПП уопште?
Sačuvana

Нема живота пре кафе
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јануар 14, 2018, 05:59:18 »

Зашто би пуцао ПП уопште?

Mnogo volim vas clanovr koji na pitanja odgovaraju pitanjima. Na pitanje da li kupiti 12/89 odgovor je zasto kupiti bas taj kalibar, na pitanje da li kupiti baikal 155 odgpvor je zasto bas nju, na pitanje o municiji koji je pp dobar odgovor je zasto koristiti pp. Druze bez ljutnje ali ako ne mozes da odgovpris na nesto sto neko pita i pomognes mu nemoj ni da komentarises sa glupim pitanjima. Jer nisam ja izmislio PP pa da se sad iscudjavas zasto ovo zasto ono jednostavno treba mi i pitam za preporuku ljude kojima takodje treba i koji takodje to koriste.
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јануар 14, 2018, 07:26:41 »

Najbolje je da probaš više različitih vrsta municije na papiru i vidiš koja ima najpravilniji posip, odgovarajuću brzinu itd, a što se proizvođača tiče probaj nešto od B&P-a, RC-a, Miraža...
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јануар 14, 2018, 07:41:38 »

Najbolje je da probaš više različitih vrsta municije na papiru i vidiš koja ima najpravilniji posip, odgovarajuću brzinu itd, a što se proizvođača tiče probaj nešto od B&P-a, RC-a, Miraža...
Hvala druze na savetu, probacu tako, B&P Sam probao one zlatne od 12 kugli iz jedne cetvrtine coka nije bas dobro, a iz jedne polovine coka je bolje. Probacu i nesto od Miraza vidim da ga hvale, i dobio sam preporuku za Rotwel tako onda da probam jos ta dva pa da izaberem sta se najbolje pokaze. Hvala jos jednom
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јануар 14, 2018, 07:52:28 »

Pa dobro, ne možeš da očekuješ od PPa da bude efektivan i da ima pravilan snop na 50m... ali nađi metak koji odgovara tvojoj cevi, probaj iz svih čokova da vidiš koji ti odgovara i da možeš da se orijentišeš kolika je širina snopa i biće to super drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јануар 14, 2018, 08:13:53 »

Predaleko je 50 m za PP.20-25 optimalno. Mnogi ga osporavaju a I zakon kaze svoje po pitanju lova d. svinja.
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 14, 2018, 08:34:03 »

Znam da je 50 metara dosta, ali moja puska je sa malo duzom cevi 71cm pa sam mislio da je samim tim i domet veci i grupa pogogaka lepsa. Na 20-25 metara bije ona bas dobro sa skoro svakom municijom.  Nije meni PP toliko bitan, ja svinje kad lovim sa lovackom puskom lovicu je brenerima, iako tvrdim da karabin tesko moze da zameni lovacka puska,ali dobro sve je stvar kako covek nasta navikne. A PP cisto volim da imam sa sobom par patrona i naravno kao i svaka druga municija koju nosim da bude kvalitetna i odgpvarajuca mojoj pusci. Zato i pitam za proizvodjace i za utiske, jer do sada sam koristio iskljucivo karabin i sa lovackim puskama i sacmom nemam nikakva iskustva
Sačuvana
DimiShooter98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јануар 14, 2018, 09:15:41 »

Znam da je 50 metara dosta, ali moja puska je sa malo duzom cevi 71cm pa sam mislio da je samim tim i domet veci i grupa pogogaka lepsa. Na 20-25 metara bije ona bas dobro sa skoro svakom municijom.  Nije meni PP toliko bitan, ja svinje kad lovim sa lovackom puskom lovicu je brenerima, iako tvrdim da karabin tesko moze da zameni lovacka puska,ali dobro sve je stvar kako covek nasta navikne. A PP cisto volim da imam sa sobom par patrona i naravno kao i svaka druga municija koju nosim da bude kvalitetna i odgpvarajuca mojoj pusci. Zato i pitam za proizvodjace i za utiske, jer do sada sam koristio iskljucivo karabin i sa lovackim puskama i sacmom nemam nikakva iskustva
Od jedinacnih zrna probaj B&P, Mirage,Rotweill,Lambro... isto bas ako toliko zelis taj PP lol probaj isto Lambro,jedan kolega koristi,i veoma je zadovoljan, 12kugli a magnum punjenje. Za pogon i pucanje na blizu je poluautomat sa par kugli dosta ucinkoviti,za te daljine na kojima se puca u pogonu 5-20m(30)
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 14, 2018, 09:30:52 »

Od jedinacnih zrna probaj B&P, Mirage,Rotweill,Lambro... isto bas ako toliko zelis taj PP lol probaj isto Lambro,jedan kolega koristi,i veoma je zadovoljan, 12kugli a magnum punjenje. Za pogon i pucanje na blizu je poluautomat sa par kugli dosta ucinkoviti,za te daljine na kojima se puca u pogonu 5-20m(30)
Jos jedan pravi odgovor  biggrin hvala druze na savetima, i nek pojedinci vide od tebe i tebi slicnima kako se odgovara na postavljena pitanja i kako se daju saveti hi
Sačuvana
srdjan7272
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јануар 15, 2018, 11:00:51 »

Mozes slobodno breneke da pucas iz svih cokova pa i iz punog coka, nista nece faliti  pusci. Ja imam MP 155 i pucao sam iz punog coka vise vrsta breneke. Nebi smelo iz punog coka ispaljivati kugle punog profila a sve breneke imaju na sebi one zareze koji prilikom prolaska kroz cokove se deformisu i tako nesmetano budu ispaljene.
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Јануар 16, 2018, 08:33:19 »

Mozes slobodno breneke da pucas iz svih cokova pa i iz punog coka, nista nece faliti  pusci. Ja imam MP 155 i pucao sam iz punog coka vise vrsta breneke. Nebi smelo iz punog coka ispaljivati kugle punog profila a sve breneke imaju na sebi one zareze koji prilikom prolaska kroz cokove se deformisu i tako nesmetano budu ispaljene.

Tako sam nesto i u opisu municije nasao da pise,kazu moze iz svih cokova. Ja sam stavio pola coka, i mislim da je to neka sredina, i da nece smetati ni pojedinacnom zrnu a ni sacmi.
Sačuvana
DimiShooter98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Јануар 16, 2018, 01:13:08 »

Moze naravno,i ja pucam iz obe cevke kugle. Odaberi jednu vrstu kugli,i probaj kako ti puska nosi,posle sa na nju naviknes i peglaj
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јануар 16, 2018, 03:26:20 »

Moze naravno,i ja pucam iz obe cevke kugle. Odaberi jednu vrstu kugli,i probaj kako ti puska nosi,posle sa na nju naviknes i peglaj

Pa tako sam i planirao,kupio sam vec par vrsta municije razlicitih proizvodjaca i uzecu jos par vrsta pa cu da probam sve i onda izaberem jednu vrstu koja mi najvise odgovara.samo mi je naj bitnije ovo bilo za cokove.
E sad kad smo vec tu da li ima neko neki predlog za neki red dot koji bi legao na ovu pusku?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: