DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161871 poruka u 7331 tema- 7055 članova - Poslednji član: MihajloKG

Октобар 19, 2021, 09:48:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Češka kombinovana puška UH Brod 584  (Pročitano 7043 puta)
makipa
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Октобар 03, 2012, 09:42:27 »

Molim poštovane iskusnije kolege o mišljenju navedene puške, kvalitet čelika, bravljenja idr. Čuo sam da sve češke puške traže veću pažnju u održavanju u odnosu na druge i da su podložne rđi ukoliko se redovno ne održavaju. Imam u ponudi UH Brod u kalibru 12 i 7x65r, kalibara koje inače i tražim izvesno vreme da kupim ali kada sam čuo navedeno malo sam u dilemi pa Vas molim za savet. Inače ova u ponudi je zadovoljavajućeg stanja, mislim nema oštećenja na cevima spolja i iznutra, kundak manje više, par ogrebotina. Kolika je vrednost iste i da li je uzeti ili ne?
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #1 poslato: Октобар 04, 2012, 02:04:42 »

Pozdrav, ako se predomislis posalji broj, ja sam zainteresovan!  hi
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
makipa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Октобар 08, 2012, 10:14:06 »

Da li je moguće da niko od Vas nema pomenuti model puške i kakva su mu iskustva sa istom i mišljenja.
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Октобар 09, 2012, 07:36:22 »

Moji drugari je imaju i to dva modela jedan je u kalibru kao što i ti pominješ 7X65R/12 a druga 16/7X57R.
To je takođe konstrukcija Čeških inženjera ima duple ključeve, neku vrstu polukerstena gore i dosta jako bravljenje na donjim ključevima.
Elektropoldi čelik, mislim da cevi nisu tvrdo hromirane i puška se mora redovno čistiti i obavezno posle svakog pucanja treba je očistiti.
Odlično bravljenje, lepo leži u ruci, nema ejektore, retko ima problema sa udarnim iglama naspram ZH modela.
Obično su jako precizne i nisam još video lošu preciznozt, usaglašena karabinska cev i sačmarska tako da kugle obično do 50m nose solidno bez potrebe za nekom korekcijom pri nišanjenju (bar koje sam ja isprobao a probao sam nekih 10-tak komada), sin poznate glumice Mire Banjac, strastveni lovac je imao čak dve ovakve puške i imao sam tu priliku da jednu testiram par meseci, ali na kraju nije bilo ništa od trgovine.
Na prvoj obarači je ubrzica (šteher), ima mali šrafić za štelovanje ubrzice a ona se aktivira povlačenjem prednje obarače prema napred dok se ne čuje karakterističan ''klik'', ubrzica se isključuje jednostavno dok je zakočena puška povlačenjem lagano obarače.
Moji drugari love sa njima uglavnom divlje svinje, ali je univerzalna naročito u jesenjem i zimskom lovu jer se može pucati sačmom na lisicu, šakala bez oštećenja krzna. Jedan kolega iako ima nekoliko komada karabina, jednometki nosi u lov uvek i samo uvek Brno Uherski brod u kalibru 7X57R/16, otprilike njegova puška je i najpreciznija sa jedinačnim zrnima i nosi ih na 50m skoro kao i karabinska zrna a koristi samo rws brenneke i gualandi u kalibru 16.
Njihova cena je otprilike za očuvanu pušku 500-600 eura samo kombinacija, a sa dva para cevi se može naći za 700-800 eura, to su realne cene i vrede te pare, sve ostalo je naduvano.
Od četiri modela kombinovanih pušaka koje su Česi radili ČZ584 i ostale (581...) je po kvalitetu odmah iza Super Brna i to dovoljno govori o ovoj pušci.
Mana za fensi lovce je jedino neugledna glava puške bez ukrasa i rezbarija i ništa drugo.
Ogromna šteta je što se ne proizvodi jer je za jednu svetlosnu godinu ispred najnovijeg Češkog modela Brno 800.
Eto u najkraćim crtama.
Sačuvana
makipa
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Октобар 09, 2012, 10:21:06 »

Hvala na pomoći i odgovoru. Dilema rešena. Pozdrav
Sačuvana
Jäger und Jagd
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Jagd ist kein Hobby, Jagd ist Leidenschaft!

« Odgovor #5 poslato: Октобар 10, 2012, 10:16:45 »

Ima li neko jedan par sacmenih cevi visak 12/70 za ovaj model???
Necu mu nista  Wink.
Sačuvana

I*A*A*M*M
Gaga Lovac

Pisi i Citaj Istinu.
Lazes Druge, Lazes i Sebe.
tomica84
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Април 21, 2014, 12:47:20 »

zar nije kod ovih pusaka kombinacija 12/7x57 i 16/7x65 ? ja je imam,ima je drug,vidjao sam jos par u lovovima i niko nema tu kombinaciju 12/7x65...ili ja gresim.
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #7 poslato: Април 21, 2014, 04:26:34 »

Grešiš, postoje kombinacije i u 12/7x65R
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
tomica84
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Март 03, 2018, 05:57:49 »

Jel zna neko od kolega da li na ovu pusku moze Rade Hamerles montaza za ZH Brno? Da li su iste montaze? Imam je sada i ja oa bih da stavum neku optiku,za sada 1,5-6x42 sto mislim da je ok za kombinovanu pusku.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: