DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161774 poruka u 7325 tema- 7054 članova - Poslednji član: MarinkoM

Јул 14, 2020, 07:40:58
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Poluautomat sa 5 metaka, da ili ne?  (Pročitano 38762 puta)
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #90 poslato: Новембар 05, 2016, 08:13:38 »

Prodati unikat kalibra 10? Dalje nema.

Koliko markirnih prsluka za te pare?
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #91 poslato: Новембар 05, 2016, 08:36:38 »

Prodati unikat kalibra 10? Dalje nema.

Nema ko tu pusku da kupi u Srbiji.
Osta ce ona kod mene po svemu ali u CH.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Новембар 05, 2016, 08:48:55 »

Nema ko tu pusku da kupi u Srbiji.
Osta ce ona kod mene po svemu ali u CH.

Verovatno si zacepio cenu.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #93 poslato: Новембар 05, 2016, 09:01:59 »

Verovatno si zacepio cenu.
Dobar pogled
Kos

Bez 4000 €  je neću dati vredi ona vise ali tema je poluautomati sa 5 metks da ili ne.
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #94 poslato: Новембар 05, 2016, 11:06:14 »

Ajde malo da budem bezobrazan, je l neko razmislio koliko je u teoriji moguće da se prepelica pogodi iz sedmog puta? Lovim poluautomatom, nikada nisam lovio sa više od 3 metka u njemu, najčešće stavljam dva, a često i samo jedan. Nekoliko puta sam na strelištu pucao na glinene sa po pet metaka u magacinu, čisto iz znatiželje i zaje*ancije sam pucao svih pet ako ne pogodim tanjirić sa prva dva, eventualno 3. Samo sam jednog pogodio sa trećim, četvrti i peti su završili ko zna gde jer prvo od dima i same udaljenosti ne vidim u šta pucam, a drugo, linija nišanjenja se pogubi posle 3 komada načisto. Odustao sam posle bola u ramenu i shvatanja da je posle 3 metka, skoro pa nemoguće uhvatiti opet metu na nišan, odrediti preticanje i pogoditi.

I sad evo pokušavam da zamislim kako je to izgledalo sa 7 i nešto mi ne ide, a vama?  hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #95 poslato: Новембар 05, 2016, 11:42:12 »

Poluautomat sa 5 metaka je tema.
Svakako ne, jer su propisi jasni za pampurače.
I sama tema je po prirodi stvari loše formulisana.

Imamo negde temu poluatomati da ili ne, ili sličnog naziva
e tu se možemo osvrnuti na sve aspekte za i protiv.
Ovako samo podgrevamo supu po 100-ti put.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #96 poslato: Новембар 05, 2016, 11:51:50 »

Zakon jasno kaze ne, a ko ne postuje to rizikuje mnogo vise od ismevanja ostal8h lovaca.
Sto kaze swile tema da li poluautomat ili ne, je vec druga stvar.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #97 poslato: Новембар 06, 2016, 12:04:20 »

https://www.youtube.com/watch?v=FCEjZHZnJ4c

4:45

Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #98 poslato: Новембар 06, 2016, 07:16:14 »

Swift i Majer, zakon jasno kaze DA, za krmad, koliko znam!  hi

I to smatram sasvim dobrim i jeftinim izborom za pogon, a ako je sa nekom kratjom cefkom, ihaaaj!  dance
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #99 poslato: Новембар 06, 2016, 02:34:38 »

Ajde malo da budem bezobrazan, je l neko razmislio koliko je u teoriji moguće da se prepelica pogodi iz sedmog puta? Lovim poluautomatom, nikada nisam lovio sa više od 3 metka u njemu, najčešće stavljam dva, a često i samo jedan. Nekoliko puta sam na strelištu pucao na glinene sa po pet metaka u magacinu, čisto iz znatiželje i zaje*ancije sam pucao svih pet ako ne pogodim tanjirić sa prva dva, eventualno 3. Samo sam jednog pogodio sa trećim, četvrti i peti su završili ko zna gde jer prvo od dima i same udaljenosti ne vidim u šta pucam, a drugo, linija nišanjenja se pogubi posle 3 komada načisto. Odustao sam posle bola u ramenu i shvatanja da je posle 3 metka, skoro pa nemoguće uhvatiti opet metu na nišan, odrediti preticanje i pogoditi.

I sad evo pokušavam da zamislim kako je to izgledalo sa 7 i nešto mi ne ide, a vama?  hi
tako sto je letela kruzno oko lovca Cheesy
U svakom slucaju 2 metka je skroz okej Cheesy
Sačuvana
AcaNik
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #100 poslato: Новембар 06, 2016, 05:19:26 »

Јбт ови са полуаутоматима испадоше најгори од све деце. Ови без њих све неки фини и поштењачине јбт.
То ограничење на ситну дивљач за полуаутомате је најобичнија глупост коју је неки пајсер могао само да смисли. Корист од тога је никаква већ само малтретирање да се допуњава пушка уместо лепо да је напуниш са 6 патрона и одловиш са тиме цео лов.
Закон из које године је ограничавао број метака за полуаутомате са ожљебљеном цеви?
Sačuvana

Нема живота пре кафе
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #101 poslato: Новембар 06, 2016, 09:21:45 »

Malo nejasan naslov teme. Da li su u pitanju puske ili karabini?
Neki strucnjak ovde napisao da bi zakonom zabranio nabavku poluautoma kao prvu pusku pocetnicima. Pre toga je i jedan profi lovac isto pisao. Taj stav mi nije jasan. Zadnjih godina sve nesrece u lovu za koje ja znam su napravili iskusni lovci, a ne pocetnici. Ako se koriste u zakonskim okvirima,zasto ne.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
D.D.
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #102 poslato: Децембар 20, 2016, 07:45:51 »

Citam ovu temu i ne mogu da verujem da ne i nju Krilati iskoristio za remlamiranje svog oruzja.Pa dokle vise Gorane?
Sačuvana
Milan98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #103 poslato: Децембар 21, 2016, 01:19:15 »

Pozdrav, pocetnik  sam, tacnije prva sezona 2016/17. Kao i svi pocetnici bio sam u dilemi koju pusku da nabavim, dosla nabavka,kolega mi ponudi poluautomatsku sacmaricu 12/76, pre toga sam bio izricito protiv poluautomata zbog izivljavanja nesavestnih lovaca na divljac, bila je situacija koju sam licno video, poleti fazan 3 lovca sa poluautomatima po 4 metka u fazana, koja god da je sacma bila on nije imao sanse, i na kraju nista nije ostalo od njega. I sad zbog takvih su i doneli zakonsko ogranicenje magacina, ali dzabe bloklada u magacinu kada nema blokade u glavi lovca, iako imam poluautomat nikada nisam stavio vise od 3 metka i to taj treci u slucaju ranjavanja, ako ne pogodis fazana,zeca,patku... sa 2 metka taj treci je suvisan. Tako da ako nema blokade u glavi dzabe i da zabrane poluautomate i da ih oporezuju i bilo sta. Licno meni je poluautomatksa sacmarica izuzetno atraktivna za barski lov divljih pataka, gusaka... Pozdrav.
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #104 poslato: Децембар 21, 2016, 02:48:20 »

Ne znam čemu to specijalizovanje poluautomatskih sačmarica na određene lovove? PA može da lovi bilo koji lov, kao i bilo koja prelamača. Možda je bilo nekada drugačije, ali sada sa standardnim cevima, standardnim čokovima, sa težinom manjom od prelamača, itd. može sve. E sada, da je nepraktična jeste, i to u tri lepe... Ali dobro, ko voli neka izvoli, ko ne, ne mora. A etiketiranje će uvek da postoji, onaj ko etiketira je isti onaj koji će nekom "običnom" cevkom prepunjavati sve dok divljač istrčava ili leti pred nišan. A to je opet isti onaj koji bi potajno voleo da ima 5 metaka u pušci.
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: