DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161215 poruka u 7249 tema- 6961 članova - Poslednji član: Početnik991

Септембар 19, 2019, 12:27:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: ZEISS VICTORY HT  (Pročitano 3677 puta)
gazda Nesho
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Добар поглед

« poslato: Јануар 05, 2017, 11:37:42 »

Ne videh otvorenu temu o Zeiss Victory HT, pa reko ajd' da otvorimo Smiley
Da vidimo da li je za kudjenje ili hvalu.
Prodao sam Conquesta i pazario ovo. Mogu reci samo da je ne uporedivo bolja od conquesta, nisam mogao ni da zamislim da je razlika toliko ocigledna u svim aspektima. Teru i da ne spominjem Smiley

Ovako ona izgleda, montazu sam uzeo rusanovu, uskoro cu postaviti i neku fotku na kojoj je na pusci

Sačuvana

Укопавај се шинко...
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #1 poslato: Јануар 05, 2017, 03:48:02 »

Bolja od Conqusta i Tere, ne mogu da verujem. spiteful
Ovih dana su SCHOTT stakla u modi.
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
franki
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Јануар 05, 2017, 04:46:52 »

Ja bas planirao conqvesta uzeti,dajte neku usporedbu.
Sačuvana
Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јануар 05, 2017, 08:52:54 »

Ma to ti obična dinja... haha
Sačuvana
coolerns
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јануар 09, 2017, 10:26:37 »

Posto sam ja upravo nabavio Conquest-a pitanje jel si imao neku konkretnu zamerku na isti zbog koje si odlucio da ga menjas, ili si jednostavno bio u mogucnosti da priustis jos bolje?
Sačuvana
gazda Nesho
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Добар поглед

« Odgovor #5 poslato: Јануар 09, 2017, 10:53:52 »

Evo nekoliko fotografija kako to izgleda na .243 win
Sačuvana

Укопавај се шинко...
gazda Nesho
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Добар поглед

« Odgovor #6 poslato: Јануар 09, 2017, 11:31:59 »

Posto sam ja upravo nabavio Conquest-a pitanje jel si imao neku konkretnu zamerku na isti zbog koje si odlucio da ga menjas, ili si jednostavno bio u mogucnosti da priustis jos bolje?

Konkretna zamerka na conquestu je ta što sam imao priliku da koristim diavari pre nego sto sam uzeo conquest. Ondnosno nosio sam se mišlju da će novi conquest odraditi posao barem približno diavariju....

Neki bi sada rekli "poredis dve potpuno različite klase koje nisu uporedive" da ali sam zaista mislio da je restilizovana serija conquesta može da parira diavariju.

Pre bih rekao da su od conquesta napravili friziranog duralyta, u crnoj boji koja menja onu očajnu sivu, sa malo većim dugmićima za upravljanje iluminacijom (ako je ima) mogućnost montaže bez prstenova odnosto sa zm/vm rail sistemom, onda su dodali nešto nalik na BT ukoliko želite da doplatite još 15000 rsd
          A kvalitet slike, ono što je najvažnije, je ostao na nivou duralyt - a. Dakle, jedini novitet, ako izuzmemo "body shape", je cena koja je porasla za skoro duplo u odnosu na duralyt koga su kao zamenuli sa terrom, koja je sramota za jednu firmu kao što je Zeiss.
Zašto? Zato što jedna firma koja pravi decenijama "high class optics" i spada u tzv. Veliku četvorku što se tiče lovačkih optičkih nišana, pokušava da se probije na tržište low cost optika i  to radi tako da npr. Jedan bushnell ima kvalitetniju sliku.

Da se ne lažemo conquest će više nego dobro odradit posao, još ako je Dl verzija sa iluminacijom to bolje i ako je 3-12x50 super.
          Zašto sam ga zamenuo za victory? Zamerke su ove koje sam gore naveo, a verovatno ga ne bih ni menjao da nisam imao kupca za conquest i to po ceni po kojoj sam ga i kupio te doplatio još oko 500 €

Mislim da u ravničarskom lovu ovakva optika 2.5-10x50 u kombinaciji sa .243win ima svoju opravdanost i primenu.  hi

Sačuvana

Укопавај се шинко...
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јануар 09, 2017, 11:58:19 »

izgleda lepo sve u kompletu,jedino mi se cini da je optika malo visoko u udnosu na pusku.reci mi gde si uzeo nozice i koja su visina hi
Sačuvana
gazda Nesho
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Добар поглед

« Odgovor #8 poslato: Јануар 09, 2017, 01:32:19 »

izgleda lepo sve u kompletu,jedino mi se cini da je optika malo visoko u udnosu na pusku.reci mi gde si uzeo nozice i koja su visina hi

Da, samo se čini da je visoko ali nije. Inace jako lepo leži, taman kako i treba. Ovo je jedina visina koja je u ponudi što se tiče ovog proizvpođača, a poredio sam i sa EAW ista je visina, jedino MAK nudi malo više izbora, ali je i skuplji za duplo.
    Još jedna prednost ove montaže je ta što u slučaju montaže dedala ili nekog drugog uređaja, nema opasnosti da će zapinjati za cev.

Nožice su 23cm i izvlače se do 38cm

http://www.kupujemprodajem.com/Nozice-Bipod-za-lov-po-narudzbi-16980377-oglas.htm
Sačuvana

Укопавај се шинко...
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јануар 09, 2017, 02:04:52 »

hvala za odgovor drinks
Sačuvana
coolerns
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јануар 10, 2017, 08:35:59 »

Takodje zahvaljujem na odgovoru.

Ja sam moj primerak Conquesta kupio polovan po zaista povoljnoj ceni i za sada sam presrecan kako radi. Zato sam i pitao da li ima mozda neku konkretnu manu koja je meni mozda promakla. Ali kako ja nisam imao prilike da lovim sa boljim optikama ova mi je za sada  clapping

Cestitam tebi na nabavci da te sluzi u zdravlju, pa se cujemo kad budes nabavljao bolju da nabacim i ja Victory na drugi karabin  drinks
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јануар 19, 2017, 10:10:31 »

Ovom puškom lovite,ili ste u anti terorističkoj jedinici pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
gazda Nesho
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Добар поглед

« Odgovor #12 poslato: Фебруар 05, 2017, 09:43:07 »

Ovom puškom lovite,ili ste u anti terorističkoj jedinici pozdrav

Pa ne, ona je samo za ukras, lovim sa lukom i strelom  hi
Sačuvana

Укопавај се шинко...
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #13 poslato: Фебруар 05, 2017, 10:01:59 »

Pa ne, ona je samo za ukras, lovim sa lukom i strelom  hi

sarcastic Legendo  lol
Sačuvana

daka66
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Фебруар 07, 2017, 06:44:06 »

Nisam od onih da nalazim mane ,nemoj da se ljutis mnogo visoko, mislim da ces nakon izvjesnog vremena da zamjenis nosace,moze I mora nize.
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: