DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 11:24:03
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kako protiv komaraca?  (Pročitano 68701 puta)
Branimir76
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Јул 30, 2008, 01:32:26 »

Imam malu spravicu sa nekim cudnim zvukom. Nisam testirao koliko ga cuje i divljac. Inace, za utehu, komarci ujedaju one sa ph neutralnom krvi. Znaci, zdravi ste  Grin
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #16 poslato: Јул 30, 2008, 07:44:08 »

Imam i ja neku sličnu spravicu Nopik se zove, davno smo kupili ja i moj otac i koštala je ''ko svetog Petra kajgana'', sećam se da je stigla pouzećem poštom i da smo se dovijali da niko od ukućana ne vidi koliko košta.
Odem ja posle toga u lov na patke, leto bilo avgust mesec, tada je sezona počinjala 1. avgusta i to se obeležavalo svečano kao otvaranje letnje lovne sezone, kratke gaćice, kratka majca, a nopik po podacima štiti okolo 6m, nema kaže božijeg komarca, sve ih rastera. Otac, sumnjičav ipak se obuče kako treba i ponese Biban sprej (tada najčešći korišćen). Pitaju me drugari lovci gde si ti pošao na plažu, reko ne brinite se vi mene komarci neće.
Ne moram vam reći da se taj lov završio za mene pre nego što je i počeo...
A Nopik sam hteo baciti odmah u baru, ali eto ostao mi je kao uspomena na zalud bačene pare, šale na moj račun, iako je to bilo pre skoro 20 godina još se dobro sećam događaja kao da je juče bilo...
Sačuvana
acalovac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јул 30, 2008, 08:21:18 »

Sale nedaj boze nikome! Grin ;DMogu da te zamislim ! Grin ;DI ja jednom isto tako posao na pecanje a zaboravio autan a dogovor je da se cekamo "tu kod bare" docice po mene!Naravno leto, bez majce u sorcu!Brojao sam 170 uboda samo na prednjoj strani grudi! Embarrassed Embarrassed
Sačuvana
oscar
Gost
« Odgovor #18 poslato: Јул 30, 2008, 08:41:44 »

Lepa priča Volvo i baš me je posetila na sličan doživljaj. Dakle ta sparvica radi tako što emituje zvuk komarca ali u ovom slučaju mužjaka. Poznato je da samo ženke napadaju i sisaju krv. Tek kada se nasisaju životinjske krvi prilaze mužjacima da se pare. Dok god nemaju isisane krvi one beže od njih. E ta sprava upravo emituje zvuk mužjaka i naravno sve komarice koje nisu sisale krv beže. Tako bi trebale da beže i od nas koji držimo ovu spravicu u đžepu. Naravno ovo je teoretski tačno i ja sam isto poverovao u tu nauku. Međutim prošao sam kao vas dvojica uz dodatak da nisam mogao pobeći jer sam bio na radnom mestu.
Evo nekih saveta o kojima smo piusali u Loristu broj 18

Istine i zablude
 Završili ste lov i u miru i spokoju lovačke kuće želite opuštanje i dobru priču sa prijateljima lovcima. Ali komarci napadaju a vi ste za to spremili lampu koja će ih uništiti. Zabluda. Pre svega treba zaboraviti na veoma rasprostrajeno verovanje da komarce privlači svetlost. Utvrđeno je da komarci za orijentaciju u prostoru tj. za letenje moraju imati vizuelnu kontrolu tj. da nisu u stanju da se dobro orijentišu u potpunom mraku. Veštačko svetlo komarcima dakle nekad pomaže u orijentaciji ali ih ne privlači kao takvo. Komarci koji se hvataju u veštačke svetlosne izvore u njima završavaju uglavnom zato jer se nikada ranije nisu susretali sa tako jakim bljeskom.
Komarci reaguju na tri načina u zavisnosti od jačine svetlosnog izvora. Slabiji opseg jačine odbija ženku jer joj taj intenzitet smeta i većina njih se okreće i odlazi na suprotnu stranu.  One jedinke koje ipak nastave dolaze do srednjeg graničnog opsega u kojem se njihove oči prilagođavaju na sve jači intenzitet posle čega ostaju u toj zoni. Poslednji i najjači opseg je zaslepljenje kada oči komarca više ne mogu razlikovati okolinu od bljeska pa tako ne mogu ni da se odmaknu od njega. Očima komarca kojima je svetlost meseca i zvezda sasvim dovoljna da bi našli "domaćina" veštački izvor svetlosti u suštini samo smeta. Prva dva opsega jačine veštačkog svetla komarce uglavnom odbijaju. Da slaba svetlost najviše odgovara komarcima dokazuje i činjenica da su u prirodi oni aktivniji kada mesec nije pun nego kada je vidljiv samo njegov manji deo.
Osim uobičajenih industrijskih preparata za zaštitu i odbijanje komaraca možete koristiti i neke prirodne načine zaštite. Iako su komarci u stanju da prelaze velike daljine od mesta gde su se izlegli, velike su šanse i da su se rodili na nekoliko metara od mesta gde su vas uboli.

Korigujte svoje navike
- ispraznite vodu iz svakog predmeta u svom dvorištu  a ako ste u lovačkoj kući onda u njenoj blizini ili na terasi.
- tokom perioda u kojem ima komaraca smanjite na minimum količinu dezodoransa i parfema koji koristite - neki mirisi posebno privlače komarce. U ostalom šta će te u lovu namirisani.
- kada izlazite napolje nosite odeću svetlijih boja - tamne boje jače privlače komarce.
- smanjite količinu šećera u ishrani - ljudi koji unose puno šećera češće bivaju ujedeni.
Odbijte komarce na prirodan način:
- nanesite miris lavande na isturena mesta gde je puls najjači (zglobovi, vrat, iza ušiju, kolena i članci)
- takođe efikasno sredstvo za izložene delove kože je i jabukovo sirće.
- oljuštite krastavac, iseckajte ga sitno i zatim izgnječite ili sameljite u blenderu. Odvojite sok i zaledite ga u posudici za led. Tako napravljenim kockicama soka od krastavca namažite kožu lica i ruku.
- višekomponentni preparat se pravi od: 20 kapi ulja eukaliptusa, 20 kapi kedrovog ulja, 10 kapi ulja geranijuma i 60 ml jojoba ulja. Sve sastojke dobro izmešati u činijici a zatim  ostaviti da stoje jedan sat. Ovako spravljen preparat po nanošenju na kožu deluje oko 3 sata. Izbegavajte kontakt preparata sa očima i obavezno pre nanošenja proverite da slučajno niste alergični na neki od sastojaka.
- zasadite u pored lovačke kuće ili na terasi bosiljak - komarci ne podnose njegov miris.
- neki lovci koriste i mreže ili specijalno napravljene za ove priklike ili koriste one koje inače upotrebljavaju pčelari. Koriste ih ako što lice prekriju sa njima.

I na kraju ono nemoguće - pokušajte da se ne češete kada vas ubodu...
Sačuvana
Branimir76
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јул 30, 2008, 05:26:07 »

Sta je od svega toga bezbedno da nece divljac namirisati?
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јул 31, 2008, 12:32:11 »

Divljač pri povoljnom vetru oseti i najtananije mirise a kamoli nafljackan sprej nekog sredstva protiv komaraca.
Divljač bezi kada oseti miris čoveka, verovatno miris znoja je nejpriblizniji objašnjenju kakvog je mirisa Čovek - Lovac.
Repelenti koji odbijaju divljač a koji se postavljaju u blizini prometnih puteva u evropskim zemljama ili na njivama gde divljač čini štete je hemiska supstanca koja najpribliznije miriše na čovekov znoj, kazu da ima nekog efekta.
Tako da je cilj prikriti miris čoveka a to se samo postiže dobrim pravcem vetra, visine na kojoj se lovac nalazi (što višlje to će teže divljač uhvatiti mirise).
Možda bi ovi prirodni preparati na bazi bilja iz kućne radinosti mogli pomoći kako protiv komaraca tako i delom zavarati miris čoveka, dovoljno dugo da na primer lukavi lisac ne stigne na vreme da šmugne.
Najmanji miris od preparata koje sam ja probao ima mađarski Szuke. Ove prirodne nisam probao. Jedno je sigurno dobar pravac vetra je najsigurnije sredstvo za prikrivanje mirisa i dalje.
Sačuvana
GROBAR
Senior
Van mreže Van mreže

kugla je kugla

« Odgovor #21 poslato: Август 26, 2008, 03:51:47 »

Zuki kako ga mi zovemo je isproban i dobar je kod nas ga uglavnom svi koriste pa i ja
sad se pojavio neki novi isto madjarski kazu da je jos bolji moram samo da proverim kako se zove pa cu pisati
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Август 26, 2008, 04:45:22 »

kako se tacno zove taj preparat ''zuki'' i  gde moze da se nadje
Sačuvana
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Август 27, 2008, 07:09:34 »

Zuki se na mađarskom piše i tako i na kutijiji ili spreju piše SZUKY.
U Zrenjaninu ga ima u svakoj ribolovačkoj ili lovačkoj radnji. Donose ga i na pijaci i prodaju (šverc-komerc). Ranije kada se pojavio pre 10-tak godina bio je za 100% kvalitetniji ili su se komarci već navikli, neznam. Ali svakako bolje štiti od mnogih drugih koji su u komercijalnoj upotrebi. Nema neki poseban miris, ali kada dože u dodir sa sluzokožom, usnama i sl. peče jako, dosta je ''jak''. Ima krema i sprej.
Sačuvana
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #24 poslato: Август 28, 2008, 09:40:20 »

Postoje razni sprejevi protiv komaraca naprimer: AUTAN AKTIVE, STICHFREI, MOSKITO ULjE. A ta mala spravica koju je pomenuo jedan clan ovog foruma ima neki natpis i brej 76, je za krpelje imao sam i ja ali srneca divljac to jako dobro oseca i bezi od toga sto dalje ja sam to licno iskusio.Ako je rec o malenom zelenom aparticu koi se aktivira izvlacenjem jedne crvene lisnate plastike i nakon toga radi 356 dana.
POZDRAV Smiley Wink
Sačuvana

E moj druže stari u moru koim plivaš,mlogi su se utopili.
Tako stoje stvari,više misliš manje bivaš,mlogi su tu vodu popili.
gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Август 28, 2008, 10:11:18 »

Postoje razni sprejevi protiv komaraca naprimer: AUTAN AKTIVE, STICHFREI, MOSKITO ULjE. A ta mala spravica koju je pomenuo jedan clan ovog foruma ima neki natpis i brej 76, je za krpelje imao sam i ja ali srneca divljac to jako dobro oseca i bezi od toga sto dalje ja sam to licno iskusio.Ako je rec o malenom zelenom aparticu koi se aktivira izvlacenjem jedne crvene lisnate plastike i nakon toga radi 356 dana.
POZDRAV Smiley Wink
osim sto ga cuju srne, jel ima efekta na komarce? i stvarno radi 356 dana?
Sačuvana

cev je shipka kroz koju je provucena rupa...

www.adio.rs
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #26 poslato: Август 28, 2008, 10:33:21 »

Mene su komarci ujedali sa ti aparatićem jer nije protiv komarce već protiv KRPELjE.
Sačuvana

gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Август 29, 2008, 08:43:05 »

POZDRAV Smiley Wink
osim sto ga cuju srne, jel ima efekta na komarce? i stvarno radi 356 dana?
izvinjavam se, previd...
Sačuvana

www.adio.rs
krilašgoran
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Goran

« Odgovor #28 poslato: Август 29, 2008, 09:07:37 »

KRPELj,   KRLjA   Na    NEMACKOM        ZECKEN.
Taj aparatic nijev protiv komaraca nego protiv ove pomenutu vrstu parazita.
Jesi li me saed ukapirao
Sačuvana

gardista
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Август 30, 2008, 04:39:38 »

KRPELj,   KRLjA   Na    NEMACKOM        ZECKEN.
Taj aparatic nijev protiv komaraca nego protiv ove pomenutu vrstu parazita.
Jesi li me saed ukapirao
ma jesam, jos prvi put, nego mislio sam da imas i nesto za komarce, ko stotema kaze....
Sačuvana

www.adio.rs
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: