DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 13, 2019, 06:36:18
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)Otvorismo glavnu sezonu Lova 2016-te
Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Otvorismo glavnu sezonu Lova 2016-te  (Pročitano 9604 puta)
GPK
Gost
« poslato: Октобар 18, 2016, 11:36:45 »

U Nedelju 16.10.2016 otvorismo glavnu lovnu sezonu u mom-nasem lovistu u Francuskom regionu Elsasse.

Lovacka koliba u Srcu lovnog terena a loviste nam je povrsine 2650 hektara polovina terena nam je pod Bukoivom i Hrastovom sumom druga polovina terena je obradiva i ima raznovrsnih kultura Jecma Kukuruza Zita Uljane repice Celera a imamo i 16 jezerca ,
Loviste je prepuno Visoke divljaci a i mi tokom cele godine iznosimo hrane u enormnim kolicinama.

U ovom prvom lovu i u naredenom lovu necemo ulazizi u loviste pod sumom vec ce mo iskljucivo napadati manje parcele na kojima ima jos uveg nepodignutog Kukuruza.

Na standu tok pogonici teraju parcelu pod Kukuruzom

Merkrl Suhl kombinacija 16/70 i 7x65R

U tri Pogona  su podigli Tri Samca koji su probili pogon u utrcali u sumu da su ih  lovci koji su taj deo blokirali pogli ispratiti samo pogledom ali ipak odstrel nije izostao.

A znamo i mi da se druzimo izmedju drugog i treceg pogona smo napravili pauzu za raucak.

Moja malenkot je organizovala  stavila na razanj ispekla posekla i u loviste odnela jedno prasence.

Iseceno spakovano u pleh

Transportovano do lovacke kolibe

Druzili smo se lovili smo i gostili smo se

Na povratku iz lovista ka kuci supruga me je pozval da mi kaze da priprema palacinke i da pozovem ova dva drugara koji su ujutro krenuli samnom u lov da svrate na kafu i palacinke.

I tako je Otvorena glavna lovna sezona u mom-nasem lovistu.

Kako je bilo kod vas?
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #1 poslato: Октобар 18, 2016, 01:00:20 »

Lepo, svaka čast! good

Koliko lovaca lovi na toj površini, i kolika je članarina?

Kako se naplaćuje odstrel, npr. srndaća?

hi
Sačuvana
dzudzubajac
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Октобар 18, 2016, 02:24:39 »

Sa čim su palačinke?
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #3 poslato: Октобар 18, 2016, 02:50:59 »

Lepo, svaka čast! good

Koliko lovaca lovi na toj površini, i kolika je članarina?

Kako se naplaćuje odstrel, npr. srndaća?

hi

Ima nas 21 partner(Lovac) od toga nas  sedmorica smo sa Ex Yu prostira.

Odnosno jedan Hrvat preko kog sam ja ušao u to loviste naravno i njegovom zaslugom i korektnim lovackim odnosom. Ja Srbin i preko mene i mojom zaslugom mojim korektnim i etičkim ponašanjem sam uspeo ubaciti jos petorica mojih Srba.

Članarina 2000€ na godisnjem nivou + Federalna Licenca.
Ona se krece od 150€ ako želiš loviti sam nisku divljac u svom regionu. Ako želiš loviti nisku i visoku divljac samo u svom regionu 230€. Razlika u iznosu jer ko želi loviti Divlje Svinje taj mora da uplati još tih 80€ zbog štete koje D.S. prave na usevima.
Nacionalna Licenca koja obuhvata lov na citavoj teritoriji Francuske niske i visoke divljaci je 406€.
Šumska sljuka se doplaćuje još naknadnih 50€ bez obzira dali je licenca regionalna ili Nacionalna dali je za nisku ili za nisku i visoku lovnu divljač.

Odstrel srndaca 7€/1kg bez utrobe.
Trofej se ne naplacuje partnerima svojih öovista lovišta.
Sačuvana
Hunter_CRO
Junior
**
Van mreže Van mreže

Tko umre na jesen, za njega nema zime...

« Odgovor #4 poslato: Октобар 18, 2016, 02:54:18 »

Lijepo kolega, lijepo, ne znam jel ljepše lovište, prasence il' palačinke Cheesy
Sačuvana

Beretta S55 12/70
Sabatti Rover 870 LH 30-06
steel
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

s.rodic@hotmail.com
« Odgovor #5 poslato: Октобар 20, 2016, 07:54:12 »

Vidi se da znate da uzivate, to znaju samo ljudi iz ex juge. Svaka cast hi
Sačuvana

Vuk ne vije što je mesa gladan, nego vije da družinu svije!
GPK
Gost
« Odgovor #6 poslato: Октобар 20, 2016, 08:18:22 »

Vidi se da znate da uzivate, to znaju samo ljudi iz ex juge. Svaka cast hi

Hvala drug.
 Nadam se da cu u narednim lovovima moci i da vam pokazem bogatcvo lovista.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #7 poslato: Октобар 20, 2016, 10:10:54 »

Sa čim su palačinke?
Sa prijateljima.
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #8 poslato: Октобар 23, 2016, 06:23:08 »

23.10.2016 Lov lose vreme celog sitna kisa rosi pa ukrupnja plusak pa ispocetka ne staje

Podiglismo dosta srnece divljaci  pogonici su nagazili i na par D,Svinja ali su se one lukovo izvukle lovci na sstandu ich nisu ni videli a kod nas odnosno federalni zakon strogo zabranjuje pogonicima nosenje oruzija u pogon i pucati dok teraju pogon u pogonu samo sef pogona nosi pusku uglavnom to je predsednik lovista i on sme samo dotuci ranjenu divljac nikako pucati u zdravu nepucanu divljac.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #9 poslato: Октобар 23, 2016, 07:13:11 »

Sačuvana
Hemingway
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

elmarino019@gmail.com
« Odgovor #10 poslato: Октобар 23, 2016, 10:38:56 »

Bas  ,lepo cestitke na otvaranju i odstrelu.Nadajmo se da ce doci vreme i kod nas  da imamo takva lovista sa puno divljaci. drinks
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #11 poslato: Октобар 24, 2016, 05:23:55 »

Bas  ,lepo cestitke na otvaranju i odstrelu.Nadajmo se da ce doci vreme i kod nas  da imamo takva lovista sa puno divljaci. drinks

Od srca vam zelim da vam to vreme  dođe sto pre,jer za jednig lovca  nema veceg uspeha i zadovoljstva od lovista prepunog divljaci.

Dobar pogled
Sačuvana
Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #12 poslato: Октобар 24, 2016, 07:34:07 »

Ubih se da nadjem taj Elsasse i vidim gde je. Onda se setih da sam u sretna vremena bio u u Strazburu koji je za divno čudo centar regije Alzasa. Za divno čudo ispade da je taj tvoj Elsasse u stvari moj Alzas. Inače jako zanimljiv kraj dosta srednjevekovnog nasleđa i puno zanimljivih dešavanja. Naročito me je dojmio Kolmar gde provedoh neko vreme.A vidim i da je tebi lepo bilo družeći se sa nemačkim Francuzima ili francuskim Nemcima.  Wink   drinks
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
GPK
Gost
« Odgovor #13 poslato: Октобар 24, 2016, 09:41:32 »

Maxs. Nebih ulazio u poreklo i genetiku stanovnista koje naseljava regiju tvog Alzas-a ili Naseg Elsass-a. To nek radi onaj cija je to struka profesija.Nama je lepo.
Na prvoj grupnoj fotografiji je samo Predsednik naseg lovista Francuz svi ostal su nase gore list.

Ja sam usao u to loviste preko mog starog dobeog prijatelja( Hrvat rođeni Zagrebćanin osrednjeg rasta a opet veliki covek  ) velikog lovca pozavaoca i vladnika preko 50 lovackih pusaka renomiranih vlasnika od naj nizeg cenovnog ranga do unikatnih komada lovackog oruzija.

Od iduce godine ce nase drustvo brojati osam lovaca nase gore list od tih osmoro dvojicu sum (doveo) primnjeni mojom zaslugom prosle godine, dvojica ove godine i dvojica mojom zaslugom korektnim odnosom primice iduce godine.

Planovi su nam da to loviste u bliskoj buducnosti postane nase sa vecinski brojem clanova sa nasim poreklom.

Nije bitno dali je neko Rus,Francuz,Nemac,Rumun,Srbin,Hrvat,Rom..... bitno je da je je evoluirao i da mu je svest siroka a um zdrav i onda nema problem-a a kvalitet odnosa i druzenja je na visokom nivou i na opste zadovoljstvo.
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #14 poslato: Октобар 24, 2016, 12:44:40 »

GPK drinks
Bio jednom jedan lovocuvar u Batocini Zoran ciganin,ali u lovu ih nisam sretao.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 6   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: