DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

159834 poruka u 7072 tema- 6836 članova - Poslednji član: dzoni 88

Септембар 25, 2018, 02:56:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kolekcionarska dozvila ili...  (Pročitano 3908 puta)
zzaric1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« poslato: Август 25, 2016, 09:27:55 »

Ustvari dosta sam se razmisljao kako uopste da naslovim ovu temu, jer evo ocemu se radi...

U nasledsatvo od dede dobio sam malokalibarsku pusku TOZ 18-01 ali, skoro dve godine je proslo od dedine smrti i tek prosle nedelje je bila i zavrsena ostavinska raspava. U Ivanjici sve ostavinske rasprave koje su trebale da se odrze za vreme strajka advokata su stavljene po strani i resavane na tenene...jedna po jedna...sa vremena ne vreme. A meni se zurilo, sto zbog registrovanja Poljoprivrednog gazdinstva, registracije traktora...ali i zbog resavanja nasledstva puske po starom zakonu. Sad sta je tu je, moramo po novom. Puska, koja je uredno predata u SUP, dodeljena je mome ocu, a ja treba da je od njega sad kao kupim ili sta vec...
Znaci sleduje mi podnosenje zahteva, lekarsko...
Ali posto ja imam vec dva karabina, cetiri sacmarice i jedan vazdusni pistolj i polozeno za rukovanje za svo oruzje (sve tri kategorije po starom) da li je pametno da trazim KOLEKCIONARSKU DOZVOLU i ako to dobijem, resava li me to problema promene postojecih oruzanih listova u nove ili cu to svakako mrati da uradim...?
Pravilnik imam i znam sta mi je potrebno sto se tice tehnickih uslova...u stambenom objektu na adresi stanovanja, metalni ormar, odvojeno sve, zakljucano sve...u sustini isto kao i kod podnosenja zahteva za jedan komad vatrenog oruzja...ista terenska provera, uslovi i sl. osim potrebnog broja registrovanog oruzja, a ja to ispunjavam.
Ima li ko iskustva sa ovom temom. Sa ovim bi resio i problem ocevog pistolja, Berette M70 7,65, koju on hoce uvek da preda u policiju, kad god mu dodje koverat sa porezom na oruzja, a ja je bas volim...
Znaci, meni zahtev, provera, lekarsko, ispunjavanje svih uslova sleduje pa sleduje, samo je pitanje za u buduce, dobijam li ja sta sa tom KOLEKCIONARSKOM dozvolom...

Hvala i zivi bili
Dobar pogled svima
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Август 25, 2016, 01:59:44 »

Dobijes unistenu pusku koja vise nije ni za zid!
Sačuvana
kris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Август 25, 2016, 03:01:47 »

Kolekcionarkom dozvolom dobijas jos jedan koverat svake godine od mnogo novaca. Raspitaj se jako dobro u supu koliko kosta. Jedino sto sa njom dobijas je da mozes svako sledece oruzije da kipis bez nabavke uz obaveznu registraciju u supu.
Sačuvana
Fisherman
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Август 25, 2016, 03:59:10 »

Dobijes unistenu pusku koja vise nije ni za zid!
Tomo VRBAS80
pomesao si kolekcionarsku dozvolu i dozvolu za trofejno oruzje.
zzaric1
Nista nece biti unisteno. Sa kolekcionarskom dozvolom ces lakse preuzeti dedinu pusku od svog oca kao i pistolj ako je to zelja tvog oca i tebe. Ne znam kako izgleda kolekcionarska dozvola, da li je na jednoj kartici obuhvaceno svo oruzje ili i u ovom slucaju ima podela na sportsko, lovacko i oruzje za licnu bezbednost, ali taj odgovor ces lako dobiti u MUPu.
Sačuvana
Fisherman
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Август 25, 2016, 04:03:29 »

Kolekcionarkom dozvolom dobijas jos jedan koverat svake godine od mnogo novaca. Raspitaj se jako dobro u supu koliko kosta. Jedino sto sa njom dobijas je da mozes svako sledece oruzije da kipis bez nabavke uz obaveznu registraciju u supu.

KRIS
Ne mislim da ce dobijati uvecane racune ako uzme kolekcionarsku dozvolu. Placace i dalje isti iznos poreza SAMO za oruzje za licnu bezbednost tj. ako preuzme Berettu od oca.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Август 25, 2016, 04:15:51 »

Tomo VRBAS80
pomesao si kolekcionarsku dozvolu i dozvolu za trofejno oruzje.
zzaric1
Nista nece biti unisteno. Sa kolekcionarskom dozvolom ces lakse preuzeti dedinu pusku od svog oca kao i pistolj ako je to zelja tvog oca i tebe. Ne znam kako izgleda kolekcionarska dozvola, da li je na jednoj kartici obuhvaceno svo oruzje ili i u ovom slucaju ima podela na sportsko, lovacko i oruzje za licnu bezbednost, ali taj odgovor ces lako dobiti u MUPu.

ODGOVOR U MUP-u???  laugh

Prosechan sluzbenik u ovoj branshi praktichno ne zna NISHTA o novom Zakonu i pravilnicima, a i nisu samo oni krivi, naravno. Nema nekog zvanichnog tumachenja, a i mi sami toj konjfuziji doprinosimo, jer smo pogreshno neke stvari shvatili.

Npr., kolekcionaristichka dozvola je PAPIR, A4, ne kartica, i dodje mu neshto kao POTVRDA, a ima funkciju TRAJNE NABAVNE DOZVOLE!  rtfm I mislim da ih je jaaako malo izdato po novom Zakonu, verovatno mnogo manje od jedne po stanici panduracije... A sve oruzje se i kolekcionarima upisuje na PVC oruzni list.. Tako da je normalno da nemau pojma, za razliq od nekih drugih stvari, za koje je NENORMALNO da nemaju pojma, ali kome da se zalimo...  unsure
Sačuvana

Ne postoji UNIVERSALNA Puska kao ni Karabin niti postoji UNIVERSALNI kalibar!  (GPK)

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo
kris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Август 25, 2016, 04:17:03 »

Ja mislim da i kolekcionarska dozvola kosta godisnje. Nisam bas siguran koliko al mi se nesto kroz glavu provlaci 18.000.
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Август 25, 2016, 04:18:05 »

Kris, mislim da nisi u pravu, tj. da je predvidjeno da se jednokratno plati neka taxa, i mislim da se neshto spominjalo oko 17.000, ali nisam sigurat...  drinks
Sačuvana

Ne postoji UNIVERSALNA Puska kao ni Karabin niti postoji UNIVERSALNI kalibar!  (GPK)

kris
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Август 25, 2016, 04:26:11 »

Vrlo moguce da gresim. U dva navrata  u Supu  dobio sam naravno dve razlicitr informacije. Ovih dana svakako idem da registrujem karabin pa cu se opet raspitati. E sad ako dobijem i trecu informaciju.... Smiley
Sačuvana
zzaric1
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Август 26, 2016, 02:45:41 »

Vrlo fala svima... hi
U sustini, ako cu vec nabavljati/prevoditi na mene, jos tih par komada oruzja u buducnosti (mk, Beretu, pa mozda se prinovimo i za neku kombinaciju ili dvokuglaru...), onda mi je pravo resenje ta kolekcionarska dozvola/potvrda. Onda sa njom prilikom nabavke oruzja nema vise lekarskih uverenja, terenskh provera i sl. Jos samo da vidim kako sastarim papirnim oruzanim listovima. Sve to odmah da sredim i po mogucstvu, sto manje platim...
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Август 26, 2016, 04:33:42 »

Sto se tice kolekcionarske, kolko mi je poznato jos nisu poceli izdavazi iste.

Pored onih tehnickih uslova i najmanje 5 registrovanih cevi niko ne zna nista.
Plasim se dobijanje idte nas nece lisiti terenskih provera, vec da ce istu moci da preduzmu svaki put kad bides vrsio registraciju, a ako bidu zeleli i cesce.

Sto se tice poreza to niko ne zna.
Sačuvana
prudski
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Октобар 22, 2016, 10:21:36 »

Zna li neko nesto novo u vezi kolekcionarskih dozvola, tj.da li su poceli da ih izdaju. Da li je neko od kolega dobio kole.dozvolu ili ima svezu informaciju.
Sačuvana
K.J.L
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Октобар 22, 2016, 05:04:43 »

koliko je meni poznato,a poznato mo je dosta dobro do sada nije izdata ni jedna kolekcionarska dozvola iz razloga sto nije definisana Republicka administratina taksa, a kako mi se cini bice dosta velika  moze se desiti da uskoro bide odredjena kaka se budu donele izmene pojedinih pravilnika o oruzju.
Sačuvana
Milan Nikolic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Октобар 22, 2016, 05:24:59 »

Главни проблем је како ће бити дефинисано плаћање пореза за колекционарско оружје. Начуо сам да се расправља о томе да тај порез буде плаћан једнократно при регистрацији.

Уколико се одлучи да порез буде обавезан са сваки комад колекционарског, као за оружје за личну безбедност, онда ће то бити отворено уништавање звања колекционарства. Надамо се да неће ићи на то...
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Новембар 25, 2016, 12:09:15 »

Ima li shta novo o kolekcionaristichkoj?  hi
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: