DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157053 poruka u 6898 tema- 6653 članova - Poslednji član: Headhunter123

Август 22, 2017, 08:07:08
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Nova legalizacija u toku  (Pročitano 1203 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« poslato: Јул 09, 2016, 10:37:45 »

Ima li neko informacija kako ide nova legalizacija i koji su uslovi za istu?
Pod ovim uslovima tesko ko da ce uspeti da to obavi.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
vajsmiler
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Јул 14, 2016, 01:04:22 »

Da li se prilikom legalizacije oružja dozvole za nabavku izdaju po ubrzanoj proceduri, i da li i u ovom slučaju policija vrši terensku proveru?
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #2 poslato: Јул 14, 2016, 01:21:22 »

Vrše terensku procenu, i mislim da se ne čeka odobrenje već se odmah registruje.
Sačuvana
vajsmiler
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Јул 14, 2016, 01:41:12 »

Hvala na odgovoru!  good
Sačuvana
Dra$ko
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Јул 14, 2016, 04:07:49 »

Sve isto, molba, lekarski, obuka, provera. Nema nikakve razlike od redovnog postupka. Jedino kad prođete, nema kupovine, jer oružje već posedujete. .ebo legalizaciju, trebalo bi da plate, a ne da plaćamo.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Јун 04, 2017, 09:16:32 »

Nova tura pocela. Ledalizacija traje do 01.oktobra.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Јун 05, 2017, 09:40:25 »

Po ovom zakonu bas se pitam ko ce da im legalizuje nesto...
Samo mi lovci sto imamo legalno jer idemo u lov pa mora sve da bude legalno,a obican narod koji cuva za *nedaj boze* ne verujem da ce da legalizuje ista,sta vise mislim da ce pre biti da ce da vraca ono sto ima vec legalno,jer je ljudima dojadilo da placaju za nesto sto je licna svojina,a ne drzavna i to iz godine u godinu sve vise i vise...Ali sta da radimo kakva nam je drzava takkvi su nam i zakoni...
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Јун 06, 2017, 09:11:00 »

Po ovom zakonu bas se pitam ko ce da im legalizuje nesto...
Samo mi lovci sto imamo legalno jer idemo u lov pa mora sve da bude legalno,a obican narod koji cuva za *nedaj boze* ne verujem da ce da legalizuje ista,sta vise mislim da ce pre biti da ce da vraca ono sto ima vec legalno,jer je ljudima dojadilo da placaju za nesto sto je licna svojina,a ne drzavna i to iz godine u godinu sve vise i vise...Ali sta da radimo kakva nam je drzava takkvi su nam i zakoni...

Stupio je na snagu i novi krivicni zakon koji predvidja znatno vece kazne za posedovanje nelegalnog oruzja- do 12 godina.
Zato drzava daje jos jednom priliku da se to oruzje registruje ili preda. Meni je to u redu. Drzava treba da stimulise predaju nelegalnog oruzja.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
kaludra
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Јун 07, 2017, 07:48:52 »

u redu je to
jos samo da kriminalci pocnu da postuju zakon
i eto mira u  srbiji
Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: Јун 07, 2017, 03:44:38 »

Stupio je na snagu i novi krivicni zakon koji predvidja znatno vece kazne za posedovanje nelegalnog oruzja- do 12 godina.
Zato drzava daje jos jednom priliku da se to oruzje registruje ili preda. Meni je to u redu. Drzava treba da stimulise predaju nelegalnog oruzja.
Dobar pogled
Kos

Sve je to uredu i ja se slazem,ali bas iz tih razloga drzava i treba da olaksa ljudima koji zele da imaju legalno oruzije,a ne da zakomplikuje i odere ih sa taksama porezima i sl.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Јун 07, 2017, 07:56:00 »

Sve je to uredu i ja se slazem,ali bas iz tih razloga drzava i treba da olaksa ljudima koji zele da imaju legalno oruzije,a ne da zakomplikuje i odere ih sa taksama porezima i sl.

Naravno da treba ukinuti takse i poreze. Legalizacija treba biti besplatna,treba platiti taksu za oruzni list. Ko nece da registruje , a hoce da preda to drzava treba finansijski da stimulise. Legalizacija treba biti stalno otvorena. Takodje treba stimulisati gradjane da anonimno  za javnost sto je u ovoj drzavi nemoguce prijave vlasnike nelegalnog oruzja koji su obicno lica sa dosijeom i dati nagradu licu ako je prijava tacna.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
srdjan7272
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Јун 07, 2017, 10:10:48 »

Naravno da treba ukinuti takse i poreze. Legalizacija treba biti besplatna,treba platiti taksu za oruzni list. Ko nece da registruje , a hoce da preda to drzava treba finansijski da stimulise. Legalizacija treba biti stalno otvorena. Takodje treba stimulisati gradjane da anonimno  za javnost sto je u ovoj drzavi nemoguce prijave vlasnike nelegalnog oruzja koji su obicno lica sa dosijeom i dati nagradu licu ako je prijava tacna.

Dobar pogled
Kos
Nasta li bi to licilo, svako ko ima nesto protiv nekog komsije ili nekog koga bas i ne gotivi prijavljivao bi, pa bi nastao opsi haos u i ovako kretenskom zakonu koji i ovako ako te neko prijavi da si se povadjao sa nekim gubis oruzje
Sačuvana
Tomo VRBAS80
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Јун 08, 2017, 06:07:14 »

Zato smo dovde i dosli jer je svako svakome gurao nos u tanjir.Nekada su se spijuni streljali,a sad treba jos da podsticemo spijunazu,e jadni smo mi Srbi stvarno jadni i bedni!Sta mene briga jer neko od komsija ima nesto nelegalno ako ga drzi negde zakopano za nedaj boze i sa istim tim oruzijem ne ugrozava nikog zabole me cosak najbolje da jedni druge spijuniramo i prijavljujemo u miliciju to je cisto udbasko nasledstvo zavadi komsije pa onda vladaj.
Sačuvana
ris
Junior
**
Na mreži Na mreži

Pol: Muškarac

« Odgovor #13 poslato: Јун 08, 2017, 07:43:27 »

špijuniranje i prijavljivanje su jako loše stvari! i odmah je buknula rasprava o tome kako će to da dovede do haosa, i da nas je dovelo dokle nas je dovelo.... i tako i jeste! i ko reaguje burno? legalni vlasnik oružja! naravno! pa ja još nisam video kriminalca da ide na obuku u bezbednom rukovanju oružjem, da kupuje filcane čepiće za čišćenje oružja, da je zakopao neregistrovano oružje za ne daj bože... pa njima i kad uzmu oružje, sutra im daju novo! u nekim zemljama određeni rodovi vojske zadužuju automatsko oružje i nose ga kuci posle vojnog roka, kao što su naši vukli opremu, čizme, šinjele..... i takve ljude niko ne prijavljuje.... al to je svest, kvalitet ljudski.... i takvi ljudi ne predstavljaju nikakvu opasnost....
ne interesuje me ko šta radi i sa čime se bavi.
protiv sam bilo kakvog prijavljivanja i špijuniranja, jer to je još jedan metod otimanja legalnog oružja od postenog sveta!  drinks
Sačuvana

ηθική
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Јун 08, 2017, 03:16:07 »

špijuniranje i prijavljivanje su jako loše stvari! i odmah je buknula rasprava o tome kako će to da dovede do haosa, i da nas je dovelo dokle nas je dovelo.... i tako i jeste! i ko reaguje burno? legalni vlasnik oružja! naravno! pa ja još nisam video kriminalca da ide na obuku u bezbednom rukovanju oružjem, da kupuje filcane čepiće za čišćenje oružja, da je zakopao neregistrovano oružje za ne daj bože... pa njima i kad uzmu oružje, sutra im daju novo! u nekim zemljama određeni rodovi vojske zadužuju automatsko oružje i nose ga kuci posle vojnog roka, kao što su naši vukli opremu, čizme, šinjele..... i takve ljude niko ne prijavljuje.... al to je svest, kvalitet ljudski.... i takvi ljudi ne predstavljaju nikakvu opasnost....
ne interesuje me ko šta radi i sa čime se bavi.
protiv sam bilo kakvog prijavljivanja i špijuniranja, jer to je još jedan metod otimanja legalnog oružja od postenog sveta!  drinks

Jok bolje je da znas da neko ima oruzje na crno, strepis od njega ti i tvoja porodica, da se seta okolo prodaje nedozvoljene supstance i truje ti decu, a ti treba jos da mu kupis municiju i cistis pistolj. Ili da ides u lov sa lovcem koji lovi sa nelegalnim oruzjem i dez dozvole za lov. Ti sve plati i budi budala.
Interesuje me to oruzje za ne daj boze koje je zakopano. Koja je njegova svrha posedovanja i kad ces da ga upotrebis?

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: