DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 05, 2019, 09:36:15
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEMONTAŽE - NOSAČI (Urednik: swift)Koja je najbolja montaza za zastavin karabin M70 kalibra 8X57
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Koja je najbolja montaza za zastavin karabin M70 kalibra 8X57  (Pročitano 11642 puta)
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #60 poslato: Април 24, 2016, 09:13:19 »

Mogliste kolega na iste nosace staviti drugu  optiku sa sinom.
Sto se tice znanja i pored cetiri decenije bavljenja izmedju ostalog i metalom jos uvek se ucim

Tacno moglo je da sam imao takvu optiku sa zeljenim uvecanjem. U ovom slucaju se radilo o montiranju jedne optike koju sam vec imao i koja nema sinu tako da su morali da idu prstenovi.Opet je to tako po meni najbolje resenje i promena optike u buducnosti nije problem
Bilo bi jako dobro da je kod optika u pitanju uvecanje  u brojevima izgraviranih na prstenu za promenu istog.Pre bih rekao da  broj oznacava koliko je priblizenje  posmatranog kroz optiku.
Sto se izbora montaze tice od svega je najvaznije da je bezbedna i da vama odgovara.Mada nesto nevidim da ima  vijak za neutralisanje to jest stelovanje zazora izmedju baze i gornjeg dela  na prednjem nosacu.
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Април 24, 2016, 09:22:18 »

Sto se tice tog Svajcarca ima tema.Bolje prebaci sve na vec postojecu temu i ja kao pokretac te teme i dugogodisnji vlasnik K 31 drago mi je da se polako pojavljuju i na nasim prostorima i zelim buducim vlasnicima da ih dobro sluze,
To je robusno i kvalitetno jednostavno uradjeno oruzje za Svajcarske vojne potrebe.
Mislim da kod ovog kundaka sto si ti pravio,gledano ovako preko slike zadnji deo kundaka si trebao jos da dignes.Sam Sanduk puske je dosta vislji u odnosu na cev i na sanduk kad montiras montazu optike sve dodje dosta visoko.Puska preko 4 kg + montaza optika pun magazin jednom recju fizikalija.
Postoje specijalne montaze koje se montiraju bez busenja ili bilo kakvog lemljenja i one stoje tako sa strane bas zbog tog problema sa caurom ali opticki meni je to ruzno.
Drugo kao sto kolega rece postoje i montaze gde se ugradjuje parce lima i taj limcic odbija cauru

Jedan takav sam poklonio prijatelju i videcu da postavim slike kako je ispao

Stalcer prostudiraj kako da se ta ruzna okrugla kocnica skine i uradi nesto drugo.Taj krug moze da se odsece ali vise nema tu funkciju koju sada ima.Kada bi se osekao krug i doradila kocnica u smislu dakote bilo bi vrh.Drugo dali bi mogao po tebi taj donji deo zajedno sa magacinom da se uradi u smislu ko na zastavi i taj magazin da se smanji.
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #62 poslato: Април 24, 2016, 09:37:06 »

da bi bila optika iznad ose cevi morao bi da podignem za oko 50mm uvis sto je po meni mnogo sama konstrukcija oruzja je takva da se nemoz eprepraviti ni stavljati usmerivac caure posto je prorez za po 2 mm veci od celog metka sa obe strane kod nase papovke je prorez skoro 2/3. sve po netu sto sam video svaka montaza je izbacena iz ose cevi.ova je pomerena u zadnjem delu za 19mm.kundak nisam ja pravio ja sam ga malo doradio tj skinuo za pola nego sto je bio.sto se tice kocnice ja bih stavio dole na okidacu posto ima dosta mesta za intervenciju ovaj kljuc sto ima bi isekao
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #63 poslato: Април 25, 2016, 12:01:56 »

ja danas uradih viziranje na ovom modelu.ponasa se sasvim normalno kao obicna montaza
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: