DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161871 poruka u 7331 tema- 7055 članova - Poslednji član: MihajloKG

Октобар 17, 2021, 11:33:01
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Winchester XPR - primamljiva cena  (Pročitano 11908 puta)
DakiNS
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Јун 10, 2018, 07:40:16 »

Kolega ako se stavi u odnos uloženo - dobijeno nije se za čuditi što preferiramo Zastavu. Imaš li ti neki bolji predlog ?
Sačuvana
Zeljko M
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

lovac od 1983.

« Odgovor #31 poslato: Јун 10, 2018, 10:03:50 »

Nista ne treba zabranjivati, ovde smo da iznosimo svoja isksustva i misljenja, mozda ce nekom biti od koristi. Kome ne valja Zastava, uopste nije u obavezi da je ima. To je izmedju ostalog kao i sa kolima, ko moze i hoce ima Mercedes, Audi, BMW itd. Ko ne moze ima sto moze, a ima i onih sto mogu i vise ali im nije potrebno (vise-bolje). Jedino je vazno da ima izbora, pa ko sta voli  !
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #32 poslato: Јун 10, 2018, 09:07:10 »

Buhag, nismo se baš razumeli. Kao i većina vas i ja posedujem Zastavin karabin. Nije moda, nije stvar prestiža, niti mi se nešto svidja taj XPR, ali vi ga napraviste kao za 3 klase ispod Zastave, a to uopšte nije tako  hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Јун 10, 2018, 09:13:18 »

Osnovni problem kod Zastave je što možeš da kupiš karabin za 100 evra, koji će da proširuje rupu na 100m, a možeš i da kupiš isti taj novi za 500-600 evra, a da ne možeš da ubodeš dva u ajncer na 50m. I jedan i drugi  su kompletno čelični, sa orahovim kundacima, visoko pouzdani sistem bravljenja, ali nešto ne štima.
Sačuvana

swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #34 poslato: Јун 10, 2018, 09:38:56 »

Nidžo, nije tri klase ali dve jeste. Ubedjen sam u to.

Fino doradjena Zastava M-70 iz 80-tih godina prošlog veka je ozbiljan i vredan karabin.I možda imamo sreće, a da toga nismo ni svesni, da uz par stotina eura možemo imati i kvalitet i upotrebnu vrednost, preciznost, izdržljivost, servis i dugovečnost. Jedino, ponavljam, mora se malo doraditi. Ali i sa tom doradom ima prihvatljivu cenu u odnosu šta držimo u ruci i nosimo na teren...

Koliko će XPR da traje verovatno će da zavisi od protoka vremena sa brojem ispaljenih metaka +  uslovi eksploatacije. Voleo bi da vidim XPR posle par godina sa 1000 ispalenih pa posle par godina dodatnih 1000 i tako za jedno 6-7 godina. Ako i dalje funkcioniše i pristojno puca.... dobio bi od mene pristojnu i fer ocenu. I priznao bi moju neosnovanu skepsu.

Ovako, po sklopljenim materijalim, koncepciji i sl., teško da mi uliva poverenje. A poverenje se stiče uvek na terenu, kroz relativno kratko vreme i broj ispaljenih metaka. U ostalom, sačekajmo još malo. Videćemo uskoro kako će se kotirati na svetskom tržištu. Do tada, ako pričamo o Winchester-u, za 1200 eura je njihov model 70 dve svetlosne godine od XPR-a. A u osnovi..i dalje je to samo doradje no lovački m-98 kao i naša Zastava.

Nikad kraja priči. Zar ne.

drinks  
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Јун 10, 2018, 10:20:45 »

Svi bi mi voleli da imamo dobru pušku za male pare, jednostavnog i pouzdanog sistema i gle čuda imamo- Zastavini karabini.
Mana je nažalost upravo u imenu, neko bi hteo prosto da ima nešto malo drugačije malo ekskluzivnije,....
Imamo tu seću da za malo para možemo da biramo Zastavin karabin kad kažem malo para mislim od 0-150€ za većinu popularnih karabina.
Isti taj karabin može da bude fenomenalno doradjen za nekoliko stotina eura prakticno do neprepoznatljivosti . Tu dolazimo
Do potpune ekskluzivnosti ono sto rade male manofakture u frlahu, belgiji,.....prakticno nama je dostupno za  nekoliko stotina eura karabin izradjen u potpunosti po meri i želji.
Sa druge strane mnogima
Deluje eksluzivnijen imati sauera od 1000 eura, koji ima bukov kundak, vincestera XPR, Remington 798,..... od par stotina  eura, Al to ke potpuno druga koncepcija oni nisu ni predvidjeni da traju decenijama nemaju nikakv šmek, a po mom subjektivnom mišljenju neki od njih ni najmanje pouzdano.
Predvidjene su da traju kolko traju i onda da se vrlo lako zamene nekom bas takvom, u prevodu to je predvidjeno za neka druga tržišta gde
Su te puske još jeftinije gde se lako dolazi do oruzja.
Ako se kupuje Winchester onda je to definitvno Model 70, koji je odlično uradjen, Remington model 700.....
Za par stotina eura u ovom trenutku Zastava  posebno to treba sad koristit kada se Zastavini karabini prakticno poklanjaju...
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Јун 11, 2018, 11:47:48 »

Osnovni problem kod Zastave je što možeš da kupiš karabin za 100 evra, koji će da proširuje rupu na 100m, a možeš i da kupiš isti taj novi za 500-600 evra, a da ne možeš da ubodeš dva u ajncer na 50m. I jedan i drugi  su kompletno čelični, sa orahovim kundacima, visoko pouzdani sistem bravljenja, ali nešto ne štima.
Nidzo, da ti opišem zbog kakvih banalnosti ljudi odbacuju Zastavu.
Poznanik kome smo pre par godina upucali karabin, koji je tad odlično grupisao donese isti na strelište nakon promašenih par zicera. Probam grupa u A4 format???
Gledamo proveravamo optiku, montažu, stanje cevi, da li negde kundak tvrdo dodiruje cev i ja primetim da su šrafovi akcije labaviji nego što bi trebalo. Dotegnem šrafove i grupa se smanji na 6-7cm, on prezadovoljan a ja znam da to nije to (upucavao ga, znam mu mogućnosti, a municija iz istog perioda) ponovo gledam, čačkam i sledeće primetim da i kad su šrafovi max. pritegnuti prednji kraj sanduka ima jedva primetni luft, za većinu neprimetan, da su mi ostali rekli da uobražavam! Drvo radi pogotovo kad se često kvasi i suši a nema adekvatnu zaštitu, nekad toliko da se i dimenzije dovoljno promene da nema pravilnog kontakta sa akcijom. Isečem parče tanke gume unutrašnjeg točka bicikle, odvojim karabin iz kundaka, podmetnem izmedju kundaka i cevi u zoni ležišta metka i sve lepo pritegnem.
Krajnji rezultat, 3 metka ispod 3cm, 5 metaka u 3,5 cm u samom centru (kako je bio i upucan).
Predložim mu da uradi bedding jer je ovo samo privremeno rešenje, nije me poslušao zadovoljan rešenjem i danas lovi tako.
Eto vidiš kakva je glupost mogla da dovede do nepreciznosti do granica neupotrebljivosti jednog inače izuzetno preciznog karabina a trajno rešenje problema i bitno unapredjenje, Bedding, iznosi 60-80 eura...
Sa XPR šta si dobio iz kutije to ti je, sa Zastavom si dobio solidan karabin, jake osnove i samo deo onoga što može da bude u zavisnosti od znanja, volje, i mogućnosti.
Pozz..
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Јун 11, 2018, 03:32:02 »

Sve navedeno je tačno. Samo hteli vi to da priznate ili ne, novi Zastavin M70 košta previše, za dobijeni poluproizvod. Recimo da ja želim karabin u .375H&H, na stranu upotrebljivost kalibra, znači to je moja želja, kao kupca. Pošto polovan ne mogu da nađem, nekoliko ima u oglasima ali su razyebani, naručujem iz Zastave nov karabin, karabin stiže, cca 600 evra u kešu izbrojim prodavcu i sav srećan odem kući, već za par dana imam neki uplaćen lov recimo na muflona. Ali ne lezi vraže, problemi sa kundakom, problemi sa montažom jer su recimo rupe krivo izbušene ili recimo cela akcija krivo usađena u kundak. Muke, nevolje, zamene, prerade, dorade, žalbe, molbe, ode sezona u nepovrat. Do tada bih recimo sa XPR-om, imao već nekoliko trofeja na zidu, pa neka su to i poslednji sa tom puškom jer se već u sledećoj sezoni pokvarila, tu su, vise sa zida i gledaju me.  hi
Malo sam to slikovito objasnio i šaljivo, ali žalosno je što takav scenario uopšte nije redak kada je današnja proizvodnja naših karabina u pitanju. Osnova kao što je kolega buhag naveo je odlična za pušku koja može da potraje vekovima, ali onda neka se kao osnova i prodaje, a ne kao gotov proizvod spreman za besprekorno funkcionisanje. I sam sam imao velikih problema sa jednim u .243 i na stranu novac, živce i propuštene prilike koje smo ćale i ja sa njim imali, ne mogu da vratim nikako. Opet kažem da mi finansije ne dozvoljavaju ništa skuplje od polovne zastave, jer me samo papirologija košta više od cevi, ali da imam, ne bih uopšte o Zastavi razmišljao.  hi
Sačuvana

KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Јун 11, 2018, 03:57:21 »

Mislim da nidza misli na ovo... Prosecan lovac ispuca malo metaka godisnje , tako da bi mu xpr 99% trajao ... A za prosecnog lovca , koji voli da lovi predatore karabinom , a nije preterano zagrizen za lov kao mi pa do poslednjeg detalaj glancamo i doradjujemo svoje zastave , kupovina XPR je odlican posao! Smiley Naravno kada se gleda iz ovog ugla...
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #39 poslato: Јун 11, 2018, 08:11:48 »

Ha,
pa cena Zastave i jeste u rangu "osnove za doradu" Druga stvar je što je to za nas skupo.
Inače, M-70 osnovni model u drvetu je ispod 500 eura.
 hi
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #40 poslato: Јун 11, 2018, 09:15:40 »

Ne vezno za temu a pro prici o Zastavi,ove godine kupujem Zastvinu Belgijanku.
Sačuvana

Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Јун 11, 2018, 09:16:42 »

Ma koja su to kola bolja od moskviča?!  lol

Taj M70 iz 80-90 je bio čudo i sad bi bio najbolji karabin na svetu samo da umeju da ga sastave...msm kako treba.
Šta reći za jedan fabrički Savage koji "jede" M70 u preciznosti, a i u svemu ostalom, kvalitetu izrade, sistemu okidanja, kočnice...I to sve dobiješ za 500$.   
Vidiš po meni je takva Zastava skupa, preskupa!
Tako da Nidžo, siguran sam da je Winchester 70 prava stvar ali isto tako ni taj xpr nije loše rešenje.
Sa druge strane imaš mantru lokalnih vračeva "kakva Tikka, Sako, Zbroja, Sauera...ništa bez moskviča!"
  Wink
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Јун 11, 2018, 09:29:01 »

^ Majstore, zaebi za ovu zadnju rechenicu, koliko se setjam, tako neshto od disqtanata niko nije rekao.  hi

A ti uzmi ovde Savage za 500$, i rezervishi i meni edan, chastim 100$!
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Јун 11, 2018, 10:15:27 »

Sheky htedoh i ja da rezervišem jedan po toj ceni lol ukrade mi upis.
Inače to je ulazna cena a kreće se i mnogo više zavisno od modela. Inače cena u zemlji gde se nova Tikka ili zalihe Steyr Pro Hunter prodaju za 699$.
Nešto mi nije konkurentan ni tamo, nisam estetičar ali naj ružniji karabin koji sam držao u rukama.
Danas nije problem napraviti jeftin SUB MOA lovački karabin, problem je napraviti ga i da traje i izdrži surovu exploataciju ima ergonomiju, balans....
Veliki sam kritičar Zastave ali kako više upoznajem (ne sa net-a ili lovačkih kataloga, već u vlasništvu ili sa strelišta) strane karabine novije proizvodnje, Zastava mi je sve milija.
Sačuvana
majer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Јун 11, 2018, 10:19:32 »

Još jedan ako može.
Sevage ovde ne bi bio ispod 1000+€
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: