DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 12:34:00
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Winchester XPR - primamljiva cena  (Pročitano 12034 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Септембар 24, 2017, 09:09:56 »

Winchester se za Evropsko trziste sklapa u Portugalu a zadrzao je i svoj pogon u Morgan Utah USA gde se proizvode modeli za  njihovo trziste. Mali broj onih sklapanih u Portugalu zavrsi na USA trzistu. Problem je sto se za EU trziste nudi mnogo manji broj modela u manjem broju kalibara preko "Browning International" od onih koji se proizvode u USA mada po kvalitetu ne zaostaju. Posto sam bio vlasnik jednog Winchester 70 a imao prilike da pucam i detaljno razgledam XPR mogu reci da je razlika u kvalitetu bar 3-4x na strani M70 a u preciznosti je mrtva trka.
Moj izbor bi bio Winchester M70 SS All Wether. Nudi se preko Browning International pa verovatno moze da se poruci preko "Grof"-a koji je generalni zastupnik, na zalost za EU trziste u samo cetri kalibra: 243, 308, 30-06 i 300WM.
Pozz...
Sačuvana
milos vidak
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Октобар 18, 2017, 10:19:48 »

Do sada nisam cuo ni jednu los rec za xprmene, uglavnom sve pohvale.. pogoto na preciznosti..
Jako mi se dopadasviđa, nisam pucao ali sam ga imao u ruci par minuta, ostavio je jako dobar utisak na mene. Da li ga u srbiji ima u kalibru 300wm?
Sačuvana
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јун 03, 2018, 01:34:14 »

https://www.youtube.com/watch?v=WFdwPufoeXc&t=899s

Da ozvezimo temu malo ! Smiley)
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #18 poslato: Јун 05, 2018, 02:07:06 »

Hmmm...
onaj ko je držao u ruci ovu napravu a zna da napravi razliku...zna zašto košta toliko.
Koliko košta, mislim.
 hi
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

https://sr-rs.facebook.com/LovstvoSrbije

« Odgovor #19 poslato: Јун 06, 2018, 04:59:48 »

Otkrijte onda tajnu i nama koji ne umemo napraviti razliku.  hi
Sačuvana

''Kao ptica koja je bez krila
Srbija bi bez goniča bila''
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јун 06, 2018, 07:10:05 »

Sve što je moglo da bude od plastike-plastično je.(kundak,magacin,štitnik obarača,spojnica, obarač)
Sve što je moglo da se uprosti-uprošćeno je (prihvatnik trzaja, način šrafljenja cevi i odredjivanje čeonog zazora, telo i mehanizam zatvarača, oblik sanduka)
Finiš sveden na minimum rada (peskaren, brunuran, zatvarač tefloniran)
Cev je "buton rifled" proizvedena naj verovatnije "out of haus" (mislim da je u pitanju Bergara)
Da radi-radi
Kiliko će dugo- ne zna se, relativno je nov na tržištu
Da li vredi koliko košta? Sigurno ne vredi više.
Ako je za utehu, mnogo skuplji Brendovi imaju sličan fazon pojednostavljenja i uvodjenja legura i polimera.
Ne zbog kvaliteta i trajnosti- već zbog veće zarade.
Sačuvana
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Јун 06, 2018, 09:15:46 »

Sve što je moglo da bude od plastike-plastično je.(kundak,magacin,štitnik obarača,spojnica, obarač)
Sve što je moglo da se uprosti-uprošćeno je (prihvatnik trzaja, način šrafljenja cevi i odredjivanje čeonog zazora, telo i mehanizam zatvarača, oblik sanduka)
Finiš sveden na minimum rada (peskaren, brunuran, zatvarač tefloniran)
Cev je "buton rifled" proizvedena naj verovatnije "out of haus" (mislim da je u pitanju Bergara)
Da radi-radi
Kiliko će dugo- ne zna se, relativno je nov na tržištu
Da li vredi koliko košta? Sigurno ne vredi više.
Ako je za utehu, mnogo skuplji Brendovi imaju sličan fazon pojednostavljenja i uvodjenja legura i polimera.
Ne zbog kvaliteta i trajnosti- već zbog veće zarade.

Varijanta u drvetu je skuplja svega 10.000 din... Meni nekako lovacka puska od polimera izgleda kao igracka .. To je sve stvar ukusa , ali ja sam uvek za drvo  hi
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #22 poslato: Јун 07, 2018, 07:43:33 »

Otkrijte onda tajnu i nama koji ne umemo napraviti razliku.  hi

Eto,
Buhag je otkrio tajnu
 hi
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јун 07, 2018, 11:36:14 »

Mislio sam da je neka mana koja će uticati na upotrebljivost puške. Kao što je i Buhag rekao, mnogo skuplje i ''kvalitetnije'' puške, koriste iste tehnike uprošćavanja i štednje. U poslednje vreme je u modi među velikanima u ovoj branši da se napravi puška koja će koštati ispod 1000e, a da radi posao. Realno je meni za taj novac dovoljno da me lepo posluži tokom mog veka u lovu, da lepo i lako funkcioniše, da pristojno izgleda i da je pouzdano to što držim u rukama, a i da znam da neću imati nikakvih prolema neposredno posle kupovine, konkretno oko upucavanja, itd. A mislim da XPR to može... Naravno, samo mislim, jer je nemam, iskustvo sa njom mi je šturo, a i kratko je na tržištu. Ja sam sa onim vidjenim kod ove puške zadovoljan.  hi
Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јун 08, 2018, 09:32:49 »

Vidiš Nidzo, ja vozim Citroen, evo već par godina, nikakvih problema ni kvarova, jeftin servis, mali potrošač, relativno udoban ... Ja zadovoljan.
Da li se bolje vozim nego komšija u "Mečki" istog godišta. Ne verujem. Problem mi je što je ta Mečka višestruko skuplja od mog Citroena.
E sad da joj je cena maksimum duplo veća i ja bih je vozio.
Kod oružja nemam tu dilemu, jer na primer Winchester M70 je tu negde duplo skuplji od XPR, a opet nisu u pitanju hiljade evra a i višestruko će da nadživi prosečan vek autimobila.
I jedna bitna stvar, moj Citroen za par godina ide na otpad ili za neku siću, komša će i tad da uda "Mečku" za solidnu kintu.
I tako, voze oba ali...
Pozz ...
Sačuvana
nidzamotocrosss
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јун 08, 2018, 05:06:46 »

Sve to stoji. I ja često upoređujem oružje i automobile. Moj deda poseduje italijansku PA sačmaricu, kundak od polimera, obarač, štitnik obarača, unutra delovi koji su mogli, od plastike su, prva puška sa fluo mušicom kod nas u okolini, stvarno ne mogu da se setim proizvođača, ali ima je odavno, ispucala je Boga oca, a tada kada ju je kupovao, komentari su opet bili da neće potrajati ni 5 godina, jer u to vreme na plastiku se reagovalo sa podsmehom. Puška funkcioniše i dan danas odlično. Znam da ima onaj štelujući poly čok, ili nešto slično. U isto vreme, njegov rođeni brat je kupio Frankija, ne znam model, ali je plaćen duplo skuplje, naravno, nigde plastike, pozlaćen obarač, gravure, orah, ma fantazija. Posle 3 godine otkaže mehanizam, popucaju neke opruge, posle popravke pao je u lovu i pukao mu je potkundak i štitnik obarača, pukao posle toga donosač metka i posle nekog vremena puška je jednostavno prestala da funkcioniše sa bilo čime što je ispod 34g.
Naveo sam samo banalan primer, a ima ih još mnogo više, pravilo cene i kvaliteta može, a često i ne mora da znači. Opet na kraju sve zavisi ko koliko i šta traži od oružja u lovu. Neko puca 5000metaka, neko 50, a neko 5 godišnje. Koliko će taj XPR trajati kod ovog poslednjeg uz najnormalnije održavanje?  hi
Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Јун 09, 2018, 02:01:25 »

Ako je već merilo intenziteta upotrebe i zahtevnosti na to mogu da odgovorim sledećom konstatacijom.
Kad se već ne puca više od 5 ili 50 metaka godišnje, ne traži preciznost od "Minut of komarčevo levo jaje" ili brža akcija od obrtnočepne, zašto kupovati ne dokazan karabin od 600+ eura kad za taj novac može da se pribavi gotovo nekorišćen kompletno čelični Zastava M70 sa Orahovim po mogućstvu Monte Karlo kundakom za max 250eura uz čak moguću probu na strelištu i kontrolu od strane iskusnog poznavaoca, kvalitetna fiksna čelična montaža za 100 eura komplet i solidna optika tipa Vortex, Burris, Leupold VX1, Redfilld... za cirka 300eura, odnosno ceo, više nego solidan i dokazan sklop, za ne više od cene golog Winchesterovog plastikanera.
A tvrdim da sam karabin M70 prevazilazi konstrukciono, upotrebno, trajnošću i kvalitetom Winchester-ov XPR.
Sad ako je moda u pitanji ili posebnost i različitost od drugih to je nešto drugo... spiteful
Pozz...
Sačuvana
Zeljko M
Junior
**
Van mreže Van mreže

lovac od 1983.

« Odgovor #27 poslato: Јун 09, 2018, 05:30:49 »

hi victory
Sačuvana
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Јун 09, 2018, 07:48:16 »

Ako je već merilo intenziteta upotrebe i zahtevnosti na to mogu da odgovorim sledećom konstatacijom.
Kad se već ne puca više od 5 ili 50 metaka godišnje, ne traži preciznost od "Minut of komarčevo levo jaje" ili brža akcija od obrtnočepne, zašto kupovati ne dokazan karabin od 600+ eura kad za taj novac može da se pribavi gotovo nekorišćen kompletno čelični Zastava M70 sa Orahovim po mogućstvu Monte Karlo kundakom za max 250eura uz čak moguću probu na strelištu i kontrolu od strane iskusnog poznavaoca, kvalitetna fiksna čelična montaža za 100 eura komplet i solidna optika tipa Vortex, Burris, Leupold VX1, Redfilld... za cirka 300eura, odnosno ceo, više nego solidan i dokazan sklop, za ne više od cene golog Winchesterovog plastikanera.
A tvrdim da sam karabin M70 prevazilazi konstrukciono, upotrebno, trajnošću i kvalitetom Winchester-ov XPR.
Sad ako je moda u pitanji ili posebnost i različitost od drugih to je nešto drugo... spiteful
Pozz...

Tom logikom idem i ja , da sklopim ceo karabin za 100.000 , umesto da dam 80 za ovaj xpr Smiley ... Stim sto planiram Hawke novu optiku da uzmem... Ali pod uslovom da upadnem na budzet i ovu godinu xD
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Јун 10, 2018, 06:48:38 »

Mislim da treba zabranit proizvodnju i prodaju svih karabina osim Crvene Zastave. Koji god da se karabin spomene Zastava po vama uvijek ispadne najbolji izbor bb wacko
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: