DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161393 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 06, 2019, 06:56:34
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: 223 100m  (Pročitano 6981 puta)
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

II mesto lorist cup 2017 / TNT 1

« Odgovor #15 poslato: Септембар 27, 2016, 03:54:11 »

skoro nešto sam imao problem sa klikovima i balističkim tabelama kad mi je bilo baš brzo potrebno koliki pad se kompenzuje....

pa sam odlučio da sam napravim svoj turret, nisam hteo da lepim cheat sheet na kundak, smatram da je ovako dosta pregledno i meni korisno, napravio sam turet, obeležio minute, dodao svoje daljine, odštampao i zalepio

Sačuvana

Beretta 12ga / 223 interarms mark x - meopta MeoTac
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Јануар 10, 2017, 11:57:03 »

prvo pucanje posle bedinga, skinuo sam mehanički prednji nišan, malo doterao okidanje/cca830g/.
vreme -15, vetar duvao ne previše jako
što se tiče metkova, poneo sam neku staru kutiju PPU iz prošlog veka.... nikakva prevelika očekivanja.
daljina 100m, 5 komada....
i najbolja grupa ikada sa PPU...

Sačuvana

StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Јануар 10, 2017, 12:48:38 »

Svaka čast Dejane! hi Koliki je prečnik grupe? Može li na Zastavi M85 još malo da se dotera okidanje? Za moj ukus bi okidanje možda trebalo da bude još malo mekše.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Јануар 10, 2017, 02:26:09 »

prečnik prema onim ontargetcalc je 0,545 moa, SP PPU, po meni puna kapa
probaću opet ovih dana sa svežim PPU, ona plava kutija...

za okidanja znam čoveka sa 223 koji ima okidanje manje od 400 g Smiley
da ga ne imenujem ali koristi meoptu Smiley

meni je 800 totalno OK, jer ga korisim  u lovu
Sačuvana

MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Јануар 10, 2017, 04:02:36 »

Odokativno, grupa se smanjila 2-3x?

Ko ti je radio bedding? Svaka mu čast, ako je ovo rezultat toga!
 hi
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Јануар 10, 2017, 05:05:56 »

To mu dođe oko 16mm grupa? To je odlično! hi
Nisam znao da ga koristite u lovu, u tom slučaju je 800g više nego prihvatljivo. I ja sam od nekih poznanika čuo da se sila okidanja na Zastavi može naštelovati na cca 300-400g, pa sam zato pitao.
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
Stefan092
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Stefan092
« Odgovor #21 poslato: Јануар 10, 2017, 09:51:22 »

Ko ti je radio beding?
Sačuvana
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Јануар 11, 2017, 11:57:31 »

Odokativno, grupa se smanjila 2-3x?
Ko ti je radio bedding? Svaka mu čast, ako je ovo rezultat toga!
 hi

prvi test posle bedinga to je činjenica, ta kutija sa kojom sam probao mi se vukla i nju sam dobio kad sam kupio karabin, imalo je oko 10 kom u njoj, 5 sam sada probao sada posle bedinga jer sam slučajno poneo nju, to je neka bela kutija PPU, baš stara,
pre bedinga grupa možda oko 5 cm, neki put 2 neki put 5, ali da zaokružim na prosek do 5cm.

e sada da li je ovo rezultat bedinga ili kvalitetnog metka u kombinaciji sa bedingom, ne znam. kada mi se ukaže prilika probaću ovaj PPU koji ima po radnjama. i mene baš interesuje šta se desilo...

beding nije radio niko poznat, ja sam ga uradio. gledao dosta materijala na YT, forume i slično. stekao neko predznanje i upustio se u tu priču....
Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Јануар 11, 2017, 12:44:50 »

...

beding nije radio niko poznat, ja sam ga uradio. gledao dosta materijala na YT, forume i slično. stekao neko predznanje i upustio se u tu priču....

Ako nije tajna, koje si materijale koristio za beding, koji epoxy, šta si koristio kao odeljivac na metalu...Huh?
Sačuvana
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Јануар 11, 2017, 02:05:48 »

Ako nije tajna, koje si materijale koristio za beding, koji epoxy, šta si koristio kao odeljivac na metalu...Huh?
naravno da nije tajna, uvek treba pomoći
epoxy je loctite 3472 A
otpuštač, ili release agent je obična bela mast u spreju /white grease/ nsf možda ali nije bitno...
naprska se bogato pa se onda lepo razvuče sa nekom finom krpicom, da što manje bude neravnina a da ima bogat film sloja bele masti, u sledećem bedingu probaću sa shoe polish/imalin za cipele, kažu da se postiže fenomenalan završni sjaj.
što se tiče fixiranja akcije u kundak,uradio sam dve šipkice koje se šrafe u akciju i prolaze kroz kundak i okvir obarača,
nikako stezati šrafovima nego nekim stolarskim stegicama mali/tako su mi rekli/, zbog toga se te šipkice i stavljaju, one štrče sa donje strane akcije par cm...

šipkica za m85 je navoj standardan metrički m6, a za većeg brata nestandardan witwurt navoj 24g.

alat koji olakšava život je biax/dremell sa što više mogućih nastavaka /karbidni kvalitetni ***u kevu/
kompresor za vazduh koji će sve da izduva, razni ručni alat, možda metar šmirgle.

proveriti free float cevi posle ovoga i proba na strelištu za verifikaciju....

ovako na brzinu odgovor....
Sačuvana

SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Јануар 11, 2017, 02:09:36 »

clapping  clapping  clapping

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Фебруар 03, 2017, 09:55:26 »

dakle situacija sledeća, odem da pazarim metkiće, uzeo par kutija i dok sam nešto čekao u autu otvorim kutiju da pogledam da li je iz one iste serije sa kojom imam perverzne rezultate, na moje opšte iznenađenje tražim papirić njega nema... al ima pečat sa serijom
posle ovog sledi još veće iznađenje, crvene kapisle... kao na onim vojnim mečićima, gledam pa ovo i jeste vojni metak, na čauri utisnuto 5.66x45, izvadim metak da vidim a ono SP zrno....
zovem radnju gde sam kupio ne znaju, zovem distributera ne znaju, zovem PPU ne javljaju se, imao kontakt nekog iz PPU zovem njega javi se, kaže ne zna zašto je to tako, ja ga priupitam da li su možda te kapisle korozivne/berdan, kaže on verovatno da nisu jer koliko je njemu poznato nikad za male kalibre nisu imali berdanke, al da bi bio siguran da ispalim koji metak i da se zagledam u čauru sa lampom i da vidim koliko ima rupica.... i da se 556 radi samo za export.....

e sada vizuelno nema razlike između ove dve čaure i 223 i 556 su identičnih spoljnih dimenzija, ali nisu unutrašnjih, 556 ima deblji zid čaure i par razlika sa dimenzijama na čauri...

tu se ponadah da je municija stvarna dobra, al **** grupa nikako ispod 2MOA, računam možda je do mene, korigujem optiku na novu džebanu stavim novu metu i opalim 3 kom, grupa malo manja, uzmem 3 komada iz one dobre serije na slici grupa dole 6,5cm 4cm levo.

dakle ništa specijalno a ni ne tako loše.... poluprečnik mete 5cm

Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Фебруар 03, 2017, 04:43:12 »

Da li si ovu municiju koja pravi extra grupu probao pre uradjenog bedinga i kolike su tada bile grupe.
Pozz...
Sačuvana
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Фебруар 03, 2017, 08:29:11 »

Da li si ovu municiju koja pravi extra grupu probao pre uradjenog bedinga i kolike su tada bile grupe.
Pozz...

Pravio je dve grupe, recimo levo i desno razmak oko 2cm izmedju njih a pakovao je slično, disperzija je bila veca

Sada recimo 5 komada pakuje bez setanja
Sačuvana

buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Фебруар 03, 2017, 08:59:28 »

Imao sam M 85 223rem. iz prvog kontigenta koji je išao za izvoz, nizak serijski br., plitka kruna cevi, zatvarač bez vodjice na klizacu, nigde oznake Zastava već INTERARMS.
Pravo iz kutije bez bedinga i bilo kakvih dorada pakovao je tu staru municiju PPU u belim kutIjama sa Yugoslovenskom trobojkom i oznakom C.I.P. (Tada smo bili clanica) 5 kom u 1 cm bez obzira na seriju.
Tada je bio problem nabavke jer je limit bio 50 kom a malo je bilo tih karabina. Zalihe ove municije dugo su se prodavale tako da nisam stigo da probam PPU made in Srbija pre nego što sam ga otuđio (zamenio sa kolegom za 270win).
Skoro sam ponovo pucao iz njega sa ovom novom PPU I S&B, nije to,to... Grupe 3-4 cm i česti letači , jes da ga ovaj moj kolega nije mnogo mazio već dugo intenzivno upotrebljavao sa minimum nege ali ipak mislim da je dosta do municije.
Pozz...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: