DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161361 poruka u 7275 tema- 6980 članova - Poslednji član: aleksa101

Новембар 12, 2019, 10:12:37
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristMetode lova (Urednik: swift)NAJČEŠĆE POGREŠKE KOD LOVA SA VISOKE ČEKE
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: NAJČEŠĆE POGREŠKE KOD LOVA SA VISOKE ČEKE  (Pročitano 6718 puta)
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Април 26, 2017, 02:34:17 »

Do qrtza, preteche me, a taman sam ti spremio vizuelnu obuq...  drinks

Ako je daljina ta, prvo i jedino logichno reshenje: svi promashivachi da probau pucati u papir na toj daljini, pa da vidimo... Chesto i pushke u koje se vlasnici qnu ne radu bash kako su mislili...  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #31 poslato: Април 26, 2017, 02:52:34 »

Napravit cu tu ceku pa ce ona omoguciti mirniji pucanj i da se puca i kad divljac izadje dole nize jer ce me odignuti iznad ovoga drveca u sredini.
Kolege vec obilaze teren a tu uvijek ima srndaca i nekada je bila ceka bas tu gdje je obiljezen lovac jer pokriva dosta terena..Malo je to veca udolina nego se ovdje vidi.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Април 26, 2017, 09:36:23 »

Evo izmjerio,oko 140-150 metara kao sto sam i mislio..

Idem sad razmjerit jos jedno 30 lokacija gdje su padali bas me zanima   sarcastic sarcastic

Kobi,jel ova dolina medja izmedju dva lovista. Meni na slici izgleda da je ceka na losem mestu na samom cosku i ivici sume koja zaklanja celu desnu stranu i ceka je sigurno mnogo visoka iako je suma strma i pravac pucanja pokazuje moguce prepreke za putanju zrna. Meni je logicnije da je ceka sa kontra strane gde si obelezio mesto srndaca, iznad tog mesta ili negde sa strane u odnosu na srdaca i koliko vidi cistije je i blize za pucanje. Vidim i put iznad koji je veova blizu i lako je prici do ceke.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Април 26, 2017, 10:31:58 »

Nema tu trenutno nikakve ceke a sve je to isto loviste.
Kao sto vidis na slici zeleno su putevi u loviste i trase kud realno 2 lovca mogu pirsati da pokriju sve.Crveno su postojece ceke i pravci djelovanja.Dolina je mjesto o kome pricamo a crno bi bile nove 2 ceke koje bi omogucile da se po potrebi ceka i puca dal na obe strane dal samo do doline a ukoliko je drugi lovac na ceki sa kontra strane da on drzi tu stranu a ako ne da taj jedan puca i tamo i amo a to bi bio onda pucanj na 140-150 metara.
Tako je kako je i nisu to neki inzenjeri lovstva odlucivali gdje graditi ceku nego mi lovci izmedju sebe a kako je tu dosta i moje vlastite zemlje i sljivika pravio sam i na svome radije nego na tudjem iako bi mozda bilo negdje drugo i malo bolje.

Idemo van okvira teme al bolje o bilo cemu nego o nicemu..

Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Април 26, 2017, 10:53:44 »

E sad vjerovatno sa stanovista vecih strucnjaka oni bi to drugacije al se radi o tome da sam ja odrastao tu i znam svaki pedalj i svaki busen zemlje a kuca mi je 800m odatle bas sam mjerio.Godinama divljac ima iste ili slicne navike pa je zakljucak sledeci.
Tu gdje je ta dolina to je najbliza tacka prvim vikendicama i kucama a sve se to dalje i dalje siri i divljac je primorana da mijenja navike.Navikne se ona na to donekle,ali iskusnog srndaca neces tako lako prevariti.Dok sam ja bio dijete sjecam se kad je moj otac tu lovio i bila je i ceka bas tu gdje je lovac oznacen i jos puno blize selu..Kako se selo siri a ljudi krce i ciste parcele tako guraju i divljac i sada gdje se nekad svinje cekale i lovile sad su tu kuce.Pitanje i dokle ce biti bezbjedno pucakati tu.
Tako da srndac koji ce doci u tu dolinu dodje kasno nocu znaci docekat ga navecer sigurno tu neces,a ujutro se moze zateci al bas rano.Tu su sljive,kruske,jabuke,dobra trava,baste,voli on tu izaci ali nece rizikovati i radije izadje na parcele koje su dublje u sumi i zbog toga logicno tu su i ceke..Ovamo u dolini ga sretnes kad ides bas rano ali nije mu lako prici stalno gleda u pravcu sela..
Normalno nadje se tu rijesenje ja kad ga vidim vise ne pucam nego zaobidjem i sjednem u sumu i tu ga docekam u povratku.
Sačuvana
viktorpetr
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Април 27, 2017, 09:49:09 »

Ja redovno koristim google earth za odredjene potrebe u lovu i lovistu,a mjerio sam neke distance i trakom pa posle google-om i stvarno je veoma tacan taj program sto se tice mjerenja... Mnogo dobra stvar recimo za odredjivanje udaljenosti na kojoj pucas...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Април 28, 2017, 09:14:58 »

Sta ti je tehnika. Nego dali se ovako  meri stvarno rastojanje od tacke do tacke imajuci u vidu i razliku u visini od tacke pucanja [ kosi hitac] do   cilja ili ne? 
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Април 28, 2017, 11:00:19 »

Pouzdana i dobra LAICA 1200
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Април 28, 2017, 11:03:25 »

Izvinjavam se LEICA 1200
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #39 poslato: Април 28, 2017, 12:00:10 »

Da ali u kombinaciji sa mirnom rukom i ostrim okom. hi
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Април 28, 2017, 12:29:12 »

Izvinjavam se LEICA 1200

Samo taj model?
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Април 28, 2017, 12:52:44 »

Ima i model  " zeleno   Svrlisko oko" . hi drinks Doduse zasmeta ponekad izmaglica i vejavica ali jos uvek funkcionise i  netrebaju mu baterije. lol
Sačuvana
KazaMP
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Мај 04, 2017, 06:22:47 »

u januaru ove godine cekam lisicu izjutra ( 6h ) , sneg napadao prekrio sve . Na 10 metara od mene nesto suskaaa pada onaj sneg sa drveca a meni srce lupa 300 na sat , adrenalin samo siba.. sve se to smirilo ... posle pola sata opet i opet i na kraju se ispostavi da je to bila veverica ... tako da broj 1 cinilac koji utice na hitac je adrenalin , pa pogresna procena u daljini izmedju divljaci i lovca ! Smiley
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Мај 06, 2017, 06:32:13 »

Vremenom se strah izgubi pa srce  radi normalno  i kada ogroman vepar prodje po noci i na nekoliko koraka  ispred vas sve predje u rutinu.      Kada  kapitalac nocu naidje sve zamukne  samo se povremeno cuje njegovo disanje     ispitujuci ima li neke opasnosti po njega. E koliko sam takvih uz osmeh  ispratio a da i  nepucam..

Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Мај 07, 2017, 01:34:32 »

Drhtavica pocne kad sve prodje,al onda zalijes skljivovicom pa se smiris..
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: