DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161395 poruka u 7277 tema- 6986 članova - Poslednji član: nikola025

Децембар 08, 2019, 08:30:16
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Swarovski Z8  (Pročitano 12223 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #90 poslato: Јануар 27, 2019, 08:18:36 »

Da ne flekamo temu. Što se lovačkih optika tiče (napominjem lovačkih) Swarovski je sa svojim top modelima X5i, Z6i (GenII) i Z8i ostavio trenutno dobar deo konkurencije u velikoj četvorci iza sebe. Naročito Kahles K seriju i Zeiss V seriju. Jedino mu po kvalitetu Schimdt & Bender beži sa svojim top modelima Stratos, Polar i Exos, naravno uz veću cenu.
Glavna konkurencija Swarovskom je ipak proizvodjač van velike četvorke a to je Meopta koja sa svojim top modelima Meostar R1, R2 daje minimalno slabiji kvalitet i performanse ali po dvostruko (i više) manjoj ceni.
Tako za one koji ne gledaju cenu već traže beskompromisan kvalitet neka se odluče za ove top modele Swarovskog ili Schmidt & Bender... Za one koji traže Best Buy neka se odluče za Meoptu Meostar.
Pozz...
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #91 poslato: Јануар 28, 2019, 02:58:55 »

Reče neko gore ''ako nekome treba''. I u pravu je. Realno, koliko posto lovaca u Srbiji imaju potrebu za optikom te klase?
Ja mislim da nema niko jer sad svi imaju dobre lampe i to ti nadomjesti tu svjetlosnu manjkavost. Da je lijepo imati jeste i treba nabaviti ko moze.. A ko nabavlja jer misli da ce postati nesto bolji lovac to sam sebe laze.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #92 poslato: Јануар 28, 2019, 03:18:21 »

Slucajno poslah prije reda..
Ima i onih dijabolika (procitah ovaj termin u Blicu onaj stucnjak doktor kod vas aktuelan) poput krilatog kojima je to stvar prestiza i koji misle da ce biti pametniji i cijenjeniji u drustvu pa time zele da nadomjeste neke druge licne manjkavosti..
A normalno ima i super ljudi i predobrih lovaca kao marlin koji hoce i mogu da imaju kvalitet i to se mora postovati  hi ..
Bas smo bili organizovali lov na divlje svinje u planini i imali smo goste..Ja sam kao domacin razvodio stand i bio je jedan lovac sa Swarom, malo sam gledao nema sta to je kvalitet.. Postavio sam ih onako kako je ko htjeo a tako je ispalo on je sa swarom dobio najbolje mjesto.
Kad su svinje pokrenute naisle su na lovca do njega i on je odstrijelio jedno sacmaricom starom 35 god i sad da nepisem kojim metkom a onaj nista. Mi bosanci kazemo Svako ima svoju nafaku(srecu)... Ali eto trebali bi da tezimo timskom duhu u svim sferama zivota al nesto se svi udaljili,pozavadjali ..
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #93 poslato: Јануар 28, 2019, 08:18:55 »

...sta znam koliko para toliko i muzike.Dali ste ikada videli nekog ko ima mnogo para,a da nosi jeftine stvari,vozi jeftina kola...itd znaci sve prati jedno drugo ima tu i druga stvar neko voli da se qurci sa tim i da pokazuje kako ima najnoviji blaser i najnoviji swar,a ima i ljudi koji vole to da imaju za sebe i nemaju potrebe da nabijaju nekome na nos kako ima 10.000e u rukama.
Ja licno jesam ljubitelj swara ali kada sam od skoro kupio nov karabin nisam mogao da ,,dohvatim,, jbg istrosio se oko karabina,skupa municija...itd i od dobrog drugara kupim štajnera rendzer 4-16x56  skoro pa nov,a malo pre mene otac kupi swara Z6i 2.5-15x56 bt gledali u sumrak nema apsolutno nikakve razlike,svetleca tacka skoro identicne,gledali uvecanja tu je swar malo bistriji ali realno tu su negde.
Svaki lovac bi voleo da ima swar koga pljuje taj nije pogledao kroz njega,ja kad sam video kod Bate lovca onaj swar DS 5-25x52 zaledio sam se ali on covek ima potrebe za tim jer ide u te lovove gde se kozorog puca na 600-700m i sto kaze on idem 15 dana i tek 16 dan ga vidim X puta zbog lose racunice imao promasaje ovako optika odradi 80%,a resto lovacko umece.

Pozdrav kolege lovci!
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #94 poslato: Јануар 28, 2019, 12:49:47 »

https://www.youtube.com/watch?v=6MIFyT_iVUg
https://www.youtube.com/watch?v=HbUGtkttUYE   hi

Hajde da malo učinim kolegi Marlinu na volju pa da se javim.

Kad ovo vidim kod Swarovskog Z8 ili bilo kojeg drugog modela Swara kupujem ga odmah.

Inace do devedeset i neke dok je kod nas bila poterbna nabavna dozvola za optiku Swarovski nije bio nesto poznat i zastupljen. Imalo je cajsa, taska,rusa, poneki bušnel i nesto sto je mogao neko da ti donese iz frankonije.
I bez swara smo lovili i imali isto tako uspeha, sa tim sto lov u ono vreme i sadasnji su razlika kao nebo i zemlja.

Dodar pogled
Kos
Sačuvana
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #95 poslato: Јануар 28, 2019, 08:47:31 »

bilo ga je osamdeseti na sajmu lova i ribolova u novom sadu.lepo postavljeni u staklenu vetrinu. meni ostalo upamceno  8x56 i zelena kutija.cini mi se da ih je slovenija sport
zastupala.e ko ga je kupovo neznam al znam da smo samo obigravalo oko standa
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #96 poslato: Јануар 28, 2019, 09:01:49 »

Kasnih '80-tih si mogao da kupiš u Zastavi njihove karabine sa fabrički na Suhl-ovoj četvoronožnoj montaži montiranim i upucanim Kahles Helia S 2,2-9x42. Tako da nisu bili samo Zrak, Tasco, Hakko... Antine godine behu čudo, na žalost kratko potrajaše...
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #97 poslato: Јануар 29, 2019, 09:03:03 »

Dobar djogo,al ga drugi jashe.
Sačuvana

dzudzubajac
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #98 poslato: Јануар 29, 2019, 01:17:55 »

bilo ga je osamdeseti na sajmu lova i ribolova u novom sadu.lepo postavljeni u staklenu vetrinu. meni ostalo upamceno  8x56 i zelena kutija.cini mi se da ih je slovenija sport
zastupala.e ko ga je kupovo neznam al znam da smo samo obigravalo oko standa

Ovaj?

Imam i račun iz 1987. baš iz SlovenijaŠporta Smiley
Sačuvana
kuganakovo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #99 poslato: Јануар 29, 2019, 02:41:44 »

Ih.ma samo smo obilazili oko ormana.kakvi da je uzmemo u ruke .
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: