DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161149 poruka u 7238 tema- 6956 članova - Poslednji član: Podmadak

Август 20, 2019, 06:00:07
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Swarovski Z8  (Pročitano 11350 puta)
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #60 poslato: Фебруар 07, 2018, 04:17:37 »

Decki nemojte gresit dusu...
Tko god kaze da Swarovski nije jedan od top 3 branda LOVACKIH optika ne zna sto prica ili je u debeloj zabludi. Ali mislim da tu nije problem u Swarovskom nego u tome kako kontrirat Goranu pod svaki cijenu...

Hensoldt, S&B, Zeiss. Pošto tvrdiš da je u top 3, koju ćeš od ove 3 maknuti u korist Swarovskog i obrazloži zsšto.
Pozz...
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #61 poslato: Фебруар 07, 2018, 04:42:15 »

Napisao sam lovackih optika. Dakle Hensoldt i vecim dijelom Bender otpadaju.
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #62 poslato: Фебруар 07, 2018, 04:44:04 »

Auu,o cemu se vodi zestoka rasprava,o tome da li je bolji mercedes,audi ili bmw,evo ja se slazem bilo koji od ta tri modela da mi se poklone pa makar i na trecem poslednjem mestu bio  sarcastic
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #63 poslato: Фебруар 07, 2018, 04:50:49 »

Slazem se kolega s tobom. Ali tu ljudi puni filozofiraju pa po njima ima jako puno optika koje su bolje od tog Swarovskog. I da dodatno razjasnim, nema niti jednog Swara al sam 100% siguran da je barem mrvicu bolji od mojih Meopti.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #64 poslato: Фебруар 07, 2018, 05:21:41 »

Slazem se kolega s tobom. Ali tu ljudi puni filozofiraju pa po njima ima jako puno optika koje su bolje od tog Swarovskog. I da dodatno razjasnim, nema niti jednog Swara al sam 100% siguran da je barem mrvicu bolji od mojih Meopti.

Mrvicu bolji i skoro 3x skuplji.
Mnogo para za mrvice.... swoon
A optike su lovačke ukoliko se upotrebljavaju za lov.
Tako da Hensoldt, S&B... mogu sve što može Swar a obrnuto nije moguće...
Pozz...
Sačuvana
zhrvoje
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #65 poslato: Фебруар 07, 2018, 05:31:38 »

Nismo pricali o best buy nego o najboljoj optici...
Swarovski sve svoje optike radi samo za lovce, dok Hensoldt i Bender za vojsku/strelce.
Sto se mene tice ja sam zavrsio na ovoj temi.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #66 poslato: Фебруар 07, 2018, 06:32:12 »

Z8 na jedinici toliko deformise perifernu sliku,odnosno po ivici kruga da to nije normalno. Na sredini gde je koncanica je to solidno. Kod mnogo jeftinijih opika toga nema ili je manje izrazeno. Ali dok je ovaca bice i sisanja. Zoran Pertonije kad oseti da imas pare ima da te obradi tako da ces da kupis iako nisi planirao. Jos ako mu je tu Vlada Mitrovic .Pa ti si svetski Lovac, ima on optiku za tebe, novi model koji nema niko, pa.specijalan popust.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

swift

« Odgovor #67 poslato: Фебруар 09, 2018, 05:14:25 »

Svetos...

Možeš psovati optike koliko hoćeš
ali bez prozivanja imena.
U ovoj konstalaciji u kojoj ti nekoga pominješ,
u najmanju ruku je degutantno.

Obrati pažnju na to, molim te.

Ajd.. drinks
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #68 poslato: Фебруар 09, 2018, 06:24:36 »

Vidi...otkud admin na ovom forumu? sorry

Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #69 poslato: Фебруар 10, 2018, 11:30:03 »

Swaka cast Swarovskom i na Imenu i Kvalitetu i tradiciji ali Kad mu vidim cenu od vise hiljada evrica i pritom znam kolko se samo ime placa u toj ceni odma okrenem glavu na drugu stranu i fakticki ne zelim ni da ga pogledam.
Tehnologija ja u danasnje vreme drasticno uznapredovala tako da su kod svih tih zvucnih imena razlike u kvalitetu minimalne.Svako se bori da dostigne sto bolji kvalitet i uz marketing plasira sto povoljnije i konkurenktnije svoj proizvod na trziste.
Licno ako uzmem tu svetsku cetvorku mislim da mi Kahles pruza sve ono a i vise nego sto mi je potrebno u  lovu..
Lovim sa ljudima koji nose R 8 a na njemu Zeiss Conquest .Na pitanje zasto njega kaze covek bespotrebno bacanje para za druge ovaj mi pokriva sve.Sta vise da pricam sa njim.
Kad pogledam koliko starih lovaca koji praktikuju Alpski lov jos uvek pucaju sa fiksnim starim optikama-prosto se zapitam cemu ovo sve danas
Iskreno da prosecan ili manje prosecan lovac nije u stanju i nezna sta je najpametnije i zasta da se odluci.
Na kraju sve i zavisi od samog nacina lova-terena i samoj potrebi.
I sam gledam vec neko vreme i razmisljam sta da turim na mog Kippa.Nisam ni sam pametan?
Ako ko ima predlog nek upise koju
Nesto mi je Kahles Helia 3  4-12x44I prilicno interesantan. Maksimalno sto bi iso to je sa objektivom 50mm.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #70 poslato: Фебруар 10, 2018, 05:25:47 »

Swaka cast Swarovskom i na Imenu i Kvalitetu i tradiciji ali Kad mu vidim cenu od vise hiljada evrica i pritom znam kolko se samo ime placa u toj ceni odma okrenem glavu na drugu stranu i fakticki ne zelim ni da ga pogledam.
Tehnologija ja u danasnje vreme drasticno uznapredovala tako da su kod svih tih zvucnih imena razlike u kvalitetu minimalne.Svako se bori da dostigne sto bolji kvalitet i uz marketing plasira sto povoljnije i konkurenktnije svoj proizvod na trziste.
Licno ako uzmem tu svetsku cetvorku mislim da mi Kahles pruza sve ono a i vise nego sto mi je potrebno u  lovu..
Lovim sa ljudima koji nose R 8 a na njemu Zeiss Conquest .Na pitanje zasto njega kaze covek bespotrebno bacanje para za druge ovaj mi pokriva sve.Sta vise da pricam sa njim.
Kad pogledam koliko starih lovaca koji praktikuju Alpski lov jos uvek pucaju sa fiksnim starim optikama-prosto se zapitam cemu ovo sve danas
Iskreno da prosecan ili manje prosecan lovac nije u stanju i nezna sta je najpametnije i zasta da se odluci.
Na kraju sve i zavisi od samog nacina lova-terena i samoj potrebi.
I sam gledam vec neko vreme i razmisljam sta da turim na mog Kippa.Nisam ni sam pametan?
Ako ko ima predlog nek upise koju
Nesto mi je Kahles Helia 3  4-12x44I prilicno interesantan. Maksimalno sto bi iso to je sa objektivom 50mm.

Druze Dragane hajmo pogledati to malo iz ovog ugla.

nekad se kopalo rucno za iskop jednog kanala je bilo potrebno ljudstvo izdzljivos i nadljudski napor.
danas jedan moderni bager sa sonarina senzorina sa mernim uredajim i i programom proravuna  taj kanal iskopa za dan sa precizno tacnim dimenzijama i padom.

Sta se dobija usteda na naporu brzina kao i kvalitet tako je i sa optickim nisanima.

Niko nije rekao da se ne moze i starim bageron tipa Radoje Dakic taj kanal iskopati ali neje zasigurno isti kvalitet brzina preciznost kao i usteda na utrosenom gorivu za rad masine i vermenu izrade kao najnovijim Volvo Bakerom koji je opremljen svim tehnicko tehnoloskim dostignucima u daleko je i od nekad vodeceg bagera marke CATAPILAR.

ovde se radilo jedno a to je brkanje Iskljucivo optickog nisana sa nisanima tipa VOJNO POLICISKE primene na Snajperskim puskama.

Ovde se radilo na baziranju utiska po principu kiselog grozdja i lisice i maksimalo izrugivanje lovaca i vlasnika optickih nisana SWAROVSKI Z6i i Z8i jer vecina smatra da se odluka o kupovini necaga donosi na osnovi visine koststanja u iznosu novca ne kazem da ima i takvih primera ali tvrdim da su to primeri u procenima MANjINE.

To je problem u Nasem Narodu cim malo strcis iz obicajnog proseka ta grupa ljudi kaja je utom proseku odmah te LINCUJU UCENjUJU IZVRCU RUGLI to je tako i to se nece skoro promeniti Drig moj.
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #71 poslato: Фебруар 12, 2018, 03:35:26 »

I sta sada jel vrijedi ova optika te pare il ne?
Bas sam imao prijatelja u lovu u gostima i cini mi se bas ovaj model da je imao na karabinu.
Uzeo pogledao pohvalio i vratio mu.Taj dan je drugi prijatelj odstrelio nazime sacmaricom starom 35 godina.

Sta ce meni to kad mi na terenu najbolje loviti puskom bez ikakve optike.Sad sam nabavio crvenu tacku pa se nadam za planinske uslove trebalo bi da radi bolje buba
Inace ove cifre gore to je malo jaca mjesecna plata tu kod mene nije to problem izdvojiti za nesto sto traje godinama.

Sačuvana
Cober57
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #72 poslato: Март 20, 2018, 11:56:27 »

Evo čitam ove vaše komentare pa dah malo slobode da kažem i moje mišljenje.
Doista tema je nezahvalna i sudaraju se naizgled nepomirljiva mišljenja.
Nadam se da će vam moje iskustvo pomoći da mirnije i više sa zemlje, bez nepotrebnih strasti razmišljate  o optikama i svim ostalim delovima opreme za našu pasiju zvanu lov.
Elem, 2011 bio sam pozvan da idem da lovim Moosa ili Losa kako ga vi ovde u evropi zovete. Trebalo je da se ide oko 2000 km od Toronta u predio Ontarija koji se zove Kenora.
Nisam imao nešto posebno vremena a ni para da budem pošten, pa sam u tadašnjoj prodavnici koja se zvala Le Baron a koju su nedavno zatvorili posle 50 godina rada, kupio Remington pušku u kalibru 7 mm rem magnum sa no name optikom koja je već bila montirana...
Uzelo nam je dosta vremena da to pošteno utegnemo, donekle upucamo i da konačno krenemo u tu divljinu.
Bio sam u grupi od desetak lovaca od kojih je bio dobar broj onih koji nikada nisu ni videli Moosa a kamoli pucali na njega.
Prvog jutra lova odveli su me na čeku za koju je vodja grupe rekao da tu niko nikada nije ništa ni vidio a a kamoli pucao..
Meni se odmah dopalo jer sam imao iza sebe odraslu borovu šumu a ispred sebe stari šumski put koji su radnici koristili pre više od 20 godina za izvlačenje gradje.
Prvo jutro lova je bilo vetrovito i ništa se nije čulo ni pojavilo, ali sledeći dan je bio kao stvoren za pravi lov. Osvanulo je prelepo vedro i prohladno oktobarsko jutro, mogao sam da čujem gavrana kako maše sa krilima sa  par stotina metara, nikakvih drugih zvukova nije bilo. Pre nego što sam se namestio na stolici postavio sam oko sebe mirise koji su imitirali mirise karakteristične žza šumsko bilje, malo sam poprskao i imitacije urina ženke od moosa okolo. Oda sam uključio elektronsku vabilicu o kojoj takodje nisam znao puno ali sam po nekom svom osećaju odredio koliko često i koje zvukove ću da puštam.
Najednom, oko pola sata od početka tog vabljenja, sa moje desne strane, niotkuda, kao pravi duh pojavio se lep mužjak koga u terminu Ontarijskih lovaca zovu bull. Bio je udaljen oko stotinjak metara i mogao sam lepo da vidim kako pokušava sa svojim nozdrvama da otkrije neki od mojih mirisa. Inaše je poznat kao životija koja takoreći ništa ne vidi ali ima odlično čulo mirisa i odlično čuje. Polako sam podigao pušku, nanišanio odmah iza plećke koja je na toj životinji ogromna kao i grudni deo, sa širinom preko metra.
Povukao sam obarač, moos se samo malo stresao i zamakao u šipražje. Ustao sam i po dogovoru javio drugarima radio vezom da sam pucao na moosa. Čuo sam sa više od 3 kilometra kako su krenuli prema meni pickupom, dogovorili smo se da ne idemo prema divljači u koju se pucalo najmanje pola sata.
Prepunio sam pušku i ustao, obazirući se više na pravac iz kojeg su mi drugari trebali doći nego na stranu na kojoj sam pucao. U momentu sam se okrenuo i nisam mogao da verujem, na nešto većoj udaljenosti, ali gotovo u istom pravcu stajao je drugi moose!
Polako sam podigao pušku, ponovio nišanjenje kao i u prvom slučaju, opalio metak i doživio identičnu stvar kao prvi put, i drugi moos je nestao u šipražju..
Kad su mi drugari prišli i kada sam im objasnio šta se dogodilo, gledali su me sa nevericom, šaleći se na moj račun i govoreći kako sam gadjao istog moosa dva puta. Šala je trajala sve do trenutka kada nisu otkrili prvog pa onda drugog moosa, koji su odmakli po desetinu koraka od mesta gde sam ih gadjao i tu ostali...
NIsam napisao da je puška i optika plaćena 450 dolara...
Predpostavljam da
će veliki broj vas pomisliti, eh...imao je sreću, i to nevidjenu, u 25 minuta dva moosa, a mnogi ga ne vide godinama, a kamoli da ga pucaju...
I sam mislim da sam imao sreću i to onu koja se zaista retko dogadja, ali ja ovo pišem zbog oružja i optike koju sam koristio. I da se razumemo, nikako sa namerom da denunciram i opovrgnem oe koji pišu o vrlo skupim puškama i optikama i koriste ih.
Više sam nego ubedjen da bi identičan rezultat bio sa ovde nabrojanim optikama, montažama i puškama, ali je moja namera zapravo nešto drugo.
Želio bih da vam kažem kako treba da razmenjujemo ovakve priče, da opisujemo svoja iskustva u lovu, da opišemo kako se ponašala naša oprema, naše puške, optika i sve ostalo što koristimo. Ono što je najvažnije, mislim da nema potrebe da ističemo kako je to što mi koristimo najbolje na svetu i ništa drugo. Po meni mnogo je lepše i poštenije opisati upotrebu tih delova opreme, kakva su iskustva sa istim, šta su prednosti a šta mane.
Pročitao sam na hiljade mišljenja o mnogobrojnim puškama, pištoljima, optikama, samostrelima živeći na zapadu preko 20 godina, ali je u tim  mišljenjima najmanje bilo omaložavanja jednih od strane drugih.
Mnogo sam naučio jer je ogroman broj ljudi koji koriste opremu, bilo da je ona veoma jeftina ili veoma skupa, koji su čestito napisali svoja stvarna iskustva.
Svako od nas, prema svojim mogućnostima i željama odredjuje kakvom opremom će da se snadbe, kako će da je koristi, koliko često i u kojim uslovima.
Verujem da je i jedan broj koji žele da imaju vrhunsku opremu i to je sasvim u redu, da budem pošten, i ja bih da mi to mogućnosti dozvoljavaju, kupio Blasera, Sauera ili Merkela sa nekom lepom optikom tipa Zeiss, Bender, Kahles ili Swarovski, ali nisam u toj situaciji. To mi ne smeta da ovde na ovom forumu i na mnogim drugim pročitam mišljenje o tim prelepim stvarima koje čine dio naše pasije, i to je uživanje na svoj način, zar ne!
Eto to je, kao što zapadnjaci kažu, mojih dva centa u prilog ovoj diskusiji.
Dobar pogled i uživajte u lovu i druženju,gorke reči nisu dobre za zdravlje!
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #73 poslato: Март 21, 2018, 01:17:51 »

Lepa prica hi
Ostao saM na Diatal-u,koji je preziveo svasta,imam mnogo izlazaka tj aktivnog lova(NE CEKA)
Ostavim ga posle lova u hodnik,zenetina da uzme dasku povuce karabin on o plocice,meni jednom o parket,dva puta mi ga zapisalo kuce kada sam ga prislonio uz bukvu,jednom sa krova terenca pao,mnogo puta sedeli na njemu,bacio ga zadnje sediste,nekoliko puta ga ostavljao u planini po nekoliko dana.
Sačuvana

Cober57
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #74 poslato: Март 21, 2018, 10:29:04 »

Svaka prica, kao i ova Goranova ce nam dodati samo pozitivnu energiju koja am je itekako potrebna u svakodnevnom zivotu...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: