DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161438 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 16, 2019, 01:19:33
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Swarovski Z8  (Pročitano 12286 puta)
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Април 10, 2016, 01:54:43 »

Na sajmu sam se malo igrao sa ovom optikom 1-8x24....i baš mi se dojmila....nisam mogao saznati mnogo od domaćina sajma, jer je bio strašno zauzet i u goloj vodi, neki tata je doveo 3 sinčića od kojih je svaki uzeo po jedan primjerak optike i njome mlatio okolo, što je prodavača skoro dovelo do nervnog sloma lol biggrin blush2
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Април 11, 2016, 11:08:50 »

Na sajmu sam se malo igrao sa ovom optikom 1-8x24....i baš mi se dojmila....nisam mogao saznati mnogo od domaćina sajma, jer je bio strašno zauzet i u goloj vodi, neki tata je doveo 3 sinčića od kojih je svaki uzeo po jedan primjerak optike i njome mlatio okolo, što je prodavača skoro dovelo do nervnog sloma lol biggrin blush2
Odlicna.
swar po ko zna koji put dokazuje svoju lidersku poziciju..
Sačuvana

Dobar pogled!
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Април 12, 2016, 09:36:21 »

Ne Swarovski je optika koja samo demonstrira dinansiaku moć vlasnika.

Rece jedan prepametan clan ovog foruma pre par godina.

Gorance,
.........

Dinastija je bilo uvek, mnoge svoju moc demonstriraju u kasinima i slicnim mestima dok ova svake godine postavlja nove standarde u kvalitetu optika,dvogleda, spektiva(odskacemo od teme..)

Tema je Z8,
i ajde ako mozemo toga da se drzimo.

Ni ja nisam preterano pobornik skupih optika(smatram da su dobre ali ne i neophodne u sportskom lovu),
ali Swarovskom se mora priznati da konstantno rade na unapredjenju i inovacijama.

Novi Z8 osim nove obrade sociva i viseg kvaliteta propustljivosti svetlosti(bitno za sumrak, zoru)ima i x 8 raspon uvecanja kao i mnogo novih tehnickih detalja(unapredjeni na osnovu komentara korisnika) tako da kao takav mislim da zauzima visoko mesto u nasim sportskim, lovackim krugovima/potrebama.

Pozdrav,
Marko
Sačuvana

Dobar pogled!
GPK
Gost
« Odgovor #3 poslato: Април 12, 2016, 10:27:17 »

Nemoj ti to meni da pricaš ja dobro znam sta je Swarovski naspram drugih optickih nišana znam mu i vrline i mane.

Ovo ato ai napisao nek služi obo koji je odvalio ovu glupost i ostao živ.
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #4 poslato: Април 12, 2016, 04:09:44 »

Nemoj ti to meni da pricaš ja dobro znam sta je Swarovski naspram drugih optickih nišana znam mu i vrline i mane.

Ovo ato ai napisao nek služi obo koji je odvalio ovu glupost i ostao živ.

Ništa te nisam razumeo,
ajd" preformuliši ovo, časti ti
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Април 12, 2016, 04:36:00 »

Ja sam vise puta procitao ali nisam isto razumeo.
Gorance,
druze moj stari ajde nam pojasni, molim te.
Sačuvana

Dobar pogled!
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #6 poslato: Април 13, 2016, 08:58:41 »

Swarovski kupuje ko ima para.
Ko ga je kupovao dok su pare vredele dobivao je uz optiku i kristalne kornjace za sitnu decu, broseve i nausnice za ljubavnice...stvarno bilo lepo
Sad je malo drugacije, posto ne daju vise te djakonije, ko ima para i hoce pravu optiku kupi "banderu"
Naravno i Bender ima ata za trku sa budalama...5-25x56 PM II Digital BT i jos par
ali ima i 4-16x50 PM II/P
Opticki nisan koji je pojeo mnoge umisljene strelce, sahranio mnoge vojnike i popishao snobove.

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Април 13, 2016, 09:31:22 »

Swarovski kupuje ko ima para.
Ko ga je kupovao dok su pare vredele dobivao je uz optiku i kristalne kornjace za sitnu decu, broseve i nausnice za ljubavnice...stvarno bilo lepo
Sad je malo drugacije, posto ne daju vise te djakonije, ko ima para i hoce pravu optiku kupi "banderu"
Naravno i Bender ima ata za trku sa budalama...5-25x56 PM II Digital BT i jos par
ali ima i 4-16x50 PM II/P
Opticki nisan koji je pojeo mnoge umisljene strelce, sahranio mnoge vojnike i popishao snobove.

Slazem se,
samo ni njemu cena nije nista manja nego Swaru kod nas(Srbija).

Napominjem kod nas, jer u Srb postoji diler Swara koji za redovne musterije moze da odobri odredjeni popust na preporucenu cenu...tako da sa tim popustima i cinjenicom da gore pomenutog Bendera kod nas na trzistu nema(par modela u jednoj prodavnici i to je sve) Swar opet dolazi kao prihvatljiva opcija.

Takodje bi se osvrnuo na tvoj komentar,
koji je vise nego profi hi(znam koliko temeljno pristupas tematici), ja sam prilicno povrsan i praktican po tom pitanju i moja ocena/komentar se odnosi na cisto prakticne detalje koje sam video na sajmu i napominjem da optiku koristim iskljucivo za lov, retko papir.
Konkretno:
1. Uvecanje x 8(koje je priznajem kod bendera prisutno vec 3 god),
2. Koncanica svetleca(opcije samogasenja, opcija tacke/moguce dodavanje kruga - CD koncanica)
3. Detalji na elektronici za paljenje osvetljenja/prakticnosti upotrebe
4. Dodatak u vidu isturene rucice za varijabilu/povecavanja i smanjenja uvecanja
5. Kvalitet sociva i propustljivost svetlosti/koriscenje u uslovima smanjenje vidljivosti.
6. Tureti koji su unapredjeni-brzina skidanja, dodat jos jedan prsten, mogucnost rotacije(ili 2 tureta)
7. Povecan broj klikova sa 50 na 70 klikova..
mozda treba citati odozdo na gore..najbitnije stvari stavih dole

PS. sve su ovo sitnice koje dokazuju ono sto u postu i napisah, stalna interaktivnost sa korisnicima koja je vise nego ocigledna.

SB je cini mi se izgubio malo reputaciju unazad 5 god ali vidim da se sada vraca na velika vrata, nadam se da ce i u Srb zakucati(mada smo mi jako malo trziste).

Pozdrav,
Marko 
Sačuvana

Dobar pogled!
GPK
Gost
« Odgovor #8 poslato: Април 13, 2016, 10:06:26 »

Kako se lako izgovaraju teške uvredne reći na tuđ raćun!

P.s. Marko jedan clan pre par godina kada smo diakutovali o revolucuinarnim modelu Z6i je rekao

Swarovsiki Z6i je optucki nisan za demonstraciju finansiskog stanja doticnog vlasnika ili tako nešto slicno. globalu je hteo reci da opticki nisan Z6i nije nista posebno po pitanju thnološkog tehničkih dostignuća i kvaliteta samo je cena  previsoka pa je to jedina i glavna razlika naspram ostalih optickih nišana i razlog zbog čega je ne mogu posedovati siri krug lovaca.

Ovakvu glupost je odvalio i za živo čudo odtao živ,ne javlja se na forum ali bih baš voleo čuti kakav bi mi komentar bio za Swarovski Z8i.

Poznanik drugar je pre par dana ppcastio samog sebe jednim
 Z8i 1-6x24 .
Po dogovoru u Nedelju bi trebali da odemo do strelišta skupa da ga upucamo i isprobamo.

Ako sve ostane po sadasnjem planu i dogovoru u Nedelju ću vam preneti moja zapažanja i razlike između Z6i i novog Z8i.
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #9 poslato: Април 13, 2016, 10:10:28 »

Napavih lapsus nije 1-6×24 Z8i nego 1-8×24 Z8i.

Izvinjavam se
Sačuvana
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Април 13, 2016, 10:16:23 »

Kako se lako izgovaraju teške uvredne reći na tuđ raćun!

P.s. Marko jedan clan pre par godina kada smo diakutovali o revolucuinarnim modelu Z6i je rekao

Swarovsiki Z6i je optucki nisan za demonstraciju finansiskog stanja doticnog vlasnika ili tako nešto slicno. globalu je hteo reci da opticki nisan Z6i nije nista posebno po pitanju thnološkog tehničkih dostignuća i kvaliteta samo je cena  previsoka pa je to jedina i glavna razlika naspram ostalih optickih nišana i razlog zbog čega je ne mogu posedovati siri krug lovaca.

Ovakvu glupost je odvalio i za živo čudo odtao živ,ne javlja se na forum ali bih baš voleo čuti kakav bi mi komentar bio za Swarovski Z8i.

Poznanik drugar je pre par dana ppcastio samog sebe jednim
 Z8i 1-6x24 .
Po dogovoru u Nedelju bi trebali da odemo do strelišta skupa da ga upucamo i isprobamo.

Ako sve ostane po sadasnjem planu i dogovoru u Nedelju ću vam preneti moja zapažanja i razlike između Z6i i novog Z8i.
Gorane,
koje uvredljive reci?

Ja ni jednu nisam video a ni izgovorio?
Sačuvana

Dobar pogled!
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Април 13, 2016, 10:27:08 »

Marko ja nisam rekao da je Bender jeftin
rekao sam da ume da bude nebulozan i da moze da bude odlican, hteo sam da kazem bolji od Swarovskog
Medjutim
Sto bi meni simpatican lik rekao "ne bih da pricam o sebi ali podjimo od mog slucaja"
Svaki diler ce za stalnu musteriju da odobri popust
Kada bih bio siguran da ce svi uslovi dostave i placanja biti ispunjeni koliko sutra do podne bih mogao da posaljem 50-ak 4-16x44 R1 meopti. "Demo" modeli (nikada stavljeni u prstenove)za Srbiju po ceni manjoj od 300 amerikanaca..toliko o musterijama
O megapixlovima i ostalim uvecanjima mozemo razmeniti rec-dve na temi koja podrzava tu tematiku
Razocaracu vas ..garantujem
Svetlecim koncanicama sa odavno namenio poemu i njeno objavljivanje odugovlacim samo rad' uzitaka u sexu, konjaku i parama..eto, nikad' od mene cho'jek,a vremeshan sam
Propusnost svetla!
Verujete li vi stvarno da je to toliko koliko pise?
a i da jeste!
lovite li vi kada vam je sunce iza ledja?
ili kada se u svitanje sunce pojavljuje na horizontu a meta je 50m ispod horizonta?
Da ne gnjavim, ovo je najbolje sto moze da vam pomogne bez obzira koju optiku koristili
1.Uradite selfie portrait (citaj portret) of bezbeli yourself i odstampate na formatu A4
Zamolite 2-3 drugara da ucine isto i odete na streliste
zamolte osobu koja ne puca da postavi mete na recimo 200m tako da ne znate gde je cija
Potom trazite svoj selfie(normalno je na 400m)
gadjate medju oci
bilo koji uslovi
bilo koja optika
bilo koja puska ili kalibar
saznacete sve
o sebi
o kalibru i puski koju koristite
o optiki koju koristite i nauciti pravila palatalizacije i sibilarizacije

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: Април 13, 2016, 10:50:38 »

Marko ja nisam rekao da je Bender jeftin
rekao sam da ume da bude nebulozan i da moze da bude odlican, hteo sam da kazem bolji od Swarovskog
Medjutim
Sto bi meni simpatican lik rekao "ne bih da pricam o sebi ali podjimo od mog slucaja"
Svaki diler ce za stalnu musteriju da odobri popust
Kada bih bio siguran da ce svi uslovi dostave i placanja biti ispunjeni koliko sutra do podne bih mogao da posaljem 50-ak 4-16x44 R1 meopti. "Demo" modeli (nikada stavljeni u prstenove)za Srbiju po ceni manjoj od 300 amerikanaca..toliko o musterijama
O megapixlovima i ostalim uvecanjima mozemo razmeniti rec-dve na temi koja podrzava tu tematiku
Razocaracu vas ..garantujem
Svetlecim koncanicama sa odavno namenio poemu i njeno objavljivanje odugovlacim samo rad' uzitaka u sexu, konjaku i parama..eto, nikad' od mene cho'jek,a vremeshan sam
Propusnost svetla!
Verujete li vi stvarno da je to toliko koliko pise?
a i da jeste!
lovite li vi kada vam je sunce iza ledja?
ili kada se u svitanje sunce pojavljuje na horizontu a meta je 50m ispod horizonta?
Da ne gnjavim, ovo je najbolje sto moze da vam pomogne bez obzira koju optiku koristili
1.Uradite selfie portrait (citaj portret) of bezbeli yourself i odstampate na formatu A4
Zamolite 2-3 drugara da ucine isto i odete na streliste
zamolte osobu koja ne puca da postavi mete na recimo 200m tako da ne znate gde je cija
Potom trazite svoj selfie(normalno je na 400m)
gadjate medju oci
bilo koji uslovi
bilo koja optika
bilo koja puska ili kalibar
saznacete sve
o sebi
o kalibru i puski koju koristite
o optiki koju koristite i nauciti pravila palatalizacije i sibilarizacije
Kreativan i sa osmehom procitan komentar,
ali van teme...
Sačuvana

Dobar pogled!
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: Април 13, 2016, 10:54:41 »

well
izaberi temu
optiku
jezik
uslove
nemenu
pa da nastavmo
Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Marko
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: Април 13, 2016, 10:58:36 »

well
izaberi temu
optiku
jezik
uslove
nemenu
pa da nastavmo

Ti si ovo shvatio licno,
kao neki obracun??

Za to ili salji papire da dodjem,
ili dolazi..

Jel smatram da smo prevazisli ove virtuelne duele,
bez rakije dobrog sira a i nekog mesa ovako nesto ne moze da se resi...
Sačuvana

Dobar pogled!
Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: