DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 06:15:11
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumLoristOčuvajmo prirodu (Urednik: swift)Katastrofalna paljevina trske u Žabaljskom lovištu Ajlaš
Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Katastrofalna paljevina trske u Žabaljskom lovištu Ajlaš  (Pročitano 2023 puta)
Brno
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« poslato: Март 21, 2016, 08:17:16 »

Prenosim vest Čuvarske službe ''Specijalnog rezervata prirode donje potisje'' sa sedištem U Zrenjaninu.

Dana 19.03.2016 godine oko 15 časova izbijo je požar na lokalitetu "Taraški Ajlaš" koji se jednim delom nalazi u SRP "Ritovi donjeg Potisja" ( Velika i Mala provala). Čuvarska služba je u najkraćem roku stigla na licu mesta i zajedničkim snagama sa lovočuvarem LU Žabalj uspela da lokalizuje i ugasi požar.Posledice su katastofalne za živi biljni i životinski svet i samo zahvaljujući velikom požrtvovanju pojedinca lovočuvara Milana Živkovića iz Čuruga izbegnuta je totalna katastrofa.Obaveštene su sve nadležne službe i inspekcije koje su izašle na licu mesta i sačinile zapisnik. Očekujemo da će se počinilac naći i adekvatno kazniti za zločin koji je naneo prirodi.

Celo leglo teh oprašenih prasića je nastradalo, tek će se još utvrditi koliko je tu nastradalo divljači.
Sumnja se na nesavesne poljoprivrednike, kao i uvek ili truju divljač furadanom ili pale trske, parloge, strnjike, čast izuzecima....

Sve inspekcijske službe su obaveštene.
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Март 21, 2016, 08:50:34 »

Kakva kazna i sud, to treba streljati!
Davno sam ja rekao da nama treba Dušanov zakon ovde - istom merom da se vrati za svako zlodelo! angry2
Sačuvana
marlin
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Nije se rodio ko je svima ugodio.

« Odgovor #2 poslato: Март 21, 2016, 06:14:34 »

Krilas-Gorane.Ovako stoje stvari i ovo shvati jer ti vise necu ni rijeci reci. Ta drzava,seljaci,poljoprivrednici i cijelokupno stanovnistvo Srbije su NASI,I DA SU NAJGORI OPET SU NASI.Mani se vise corava posla i politicke stvari ostavi po strani.Ako imas nesto da napises zanimljivo onda to i uradi,a nemoj da pises....da nekazem sta.  hi
Sačuvana

GPK
Gost
« Odgovor #3 poslato: Март 22, 2016, 05:26:06 »

Ja izrazio zalenje za tim sramnim cinom paljena treke i uistenjem prirodnog stanista divljaci kao i same divljaci odnosno prasica divljih svinja.
Povezao takodje sa oni dva takodje sramna slucaja u okolini Prokupja gde je neko pod okrivljem noci posekao 500 stabala mladih visanja a nakon 10 dana se ponovio isti slucaj samo je isto pod okliljem noci neko  posekao drugom vocaru 150 stabala mladih visanja.

A neko je to poistovetio sa teroristickim cinom svrsatao to u isti kos.

Drugi mi vec po deseti put javno lepi neki epitet i sad Merlin opominje mene.

Neznam zasto svesno prikrivate ono sto se ne moze prikriti.

Brno zasto si ovo objavio kad vidis da ovo nikog ne zanima i kad ja nesmem imati svoje misljenje o tome i svoj stav.

Sačuvana
Pecha
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Април 02, 2016, 10:21:35 »

Strasno sta se desava. Ti ljudi sto pale trske nemaju pojma sta zapravo rade. Bas mi je zao zbog lovista, a pogotovo zbog divljaci koja je poginula u plamenu. Zna li se koliko tacno divljaci upaljeno poginulo ?
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: