DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161240 poruka u 7251 tema- 6961 članova - Poslednji član: Početnik991

Септембар 24, 2019, 10:32:06
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Šta se to dešava?  (Pročitano 10886 puta)
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #15 poslato: Октобар 27, 2017, 08:36:20 »

Fala kolega!  hi
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Новембар 07, 2017, 06:08:48 »

Sezona u punom jeku,nigde niko sliku da izbaci i nesto da napise,to se desi kada se ne vodi racuna i dopusta sve i svasta,cudi me uopste da se jos nije ugasio ovaj forum  spiteful
Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Новембар 07, 2017, 11:12:22 »

Sezona u punom jeku,nigde niko sliku da izbaci i nesto da napise,to se desi kada se ne vodi racuna i dopusta sve i svasta,cudi me uopste da se jos nije ugasio ovaj forum  spiteful

Ko ce nama ugoditi? Nevalja kad pises, nevalja kad ne pises.
Za cetiri nedelje lova bio u cetiri razlicira mesta u tri susedna lovacka udruzenja. Jad i beda. Zeca nismo ni pucali, bilo je kretanja i sta ako izlovimo i to malo sto ima? Fazana u jednoj sekciji imalo da jedva namirimo grupu od 8 lovaca. Zanimljivo malo i fazanki. Sad u jednoj sekciji lovilo 13 lovaca, ulovili 4 fazana, zeca nisi ni videli. Jedan mestanin cuvao krave i psovao sta pucaju svaki dan. Oni mu objasnise da je lovni dan i kroz razgovor sa njim zakljucise da se tu lovi svaki dan i save sto naidje.
Novi zakon je doprineo da se nabavi mnogo vazdusnih pusaka kojim se love fazani na drvetu. Zatim mnogo lovackog oruzja je u posedu osoba koji nisu lovci. Po prici kolega sledece godine svaki peti lovac nece uplatiti lov. Kolege koji love zeca sa gonicima bolje da nisu ni uplacivali lov. Mnogi nisu ni ogaravili cevke. Losa procena uprave o brojnosti divljaci, prepisivanje stanja i lazno prikazivanje odstrela uzimaju danak. Strucne sluzbe i lovocuvari greju guzice u kancelarijama, teren vide samo kad idu negde da se ogrebu za rucak.
Imao bi sto sta kasti, sto bi rek'o Balasevic.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
borkic
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #18 poslato: Новембар 07, 2017, 11:28:39 »

Ja imam dve cevke - olucenu i neolucenu a nisam lovac... Ne zelim u Cacku da dam 12000 za lov u kom cu biti srecan ako ulovim jednog fazana ili zeca... Ne dam. Da je uredjeno loviste i da mogu sa uzivanjem da pucam i da znam da ce biti za mene i drugi put i za kolege isto, onda ok... Ovako stoje u ormaru, 'leba ne jedu...
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Новембар 08, 2017, 06:23:57 »

E,tako,upisa koliko hoces,zivnuo forum za cas  sarcastic

Kos,situacija je sarena u vecini Lu,licno i kod mene zavisno od sekcije do sekcije,moja grupa u tri nedelje je bila komplet sa fazanima i videli smo jako dosta koka,u drugim sekcijama kod nas jad,cemer i tuga,zeca pocinjemo od sledece nedelje pa cemo videti,ali nisam optimista.
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Новембар 08, 2017, 10:39:08 »

E,tako,upisa koliko hoces,zivnuo forum za cas  sarcastic

Kos,situacija je sarena u vecini Lu,licno i kod mene zavisno od sekcije do sekcije,moja grupa u tri nedelje je bila komplet sa fazanima i videli smo jako dosta koka,u drugim sekcijama kod nas jad,cemer i tuga,zeca pocinjemo od sledece nedelje pa cemo videti,ali nisam optimista.

Ja licno prekidam lov na zeca i fazana za ovu sezonu. Zao mi samo kerova. Dzaba i njih mucim. Ima da zaborave sto su povedeni. Moje misljenje je da treba loviti samo predatore, cistiti loviste i spremiti ga za zimu. Kad bi bill slozni i bojkotovali uplatu clanarine za sledecu sezonu, mozda bi se upravnici i ostali do vrha setili da postojimo i da oni zive na nasoj grbaci.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Новембар 09, 2017, 02:40:50 »

nisam bas neki pisac al ajde da napisem koju.znam da ce na ovo biti raznih komentara ali svrha ovog foruma i jeste normalna diskusija.u predhodnim upisima se pominju kao osnovni krivci za drastican nestanak divljaci[zec,fazan] u pojedinim lovistima predatori,lov od strane ljudi koji love svakojakim oruzjem,upravnici lovista,lovocuvari itd.e dali je to bas sve tako,pa naravno da i nije.a gde su nesavesni lovci medju nama,strucni pratioci takodje.kao sto kaze moj predsednik LU niko ne moze sacuvati vasa lovista bolje od vas samih.i covek je potpuno u pravu.ja lovim u grupi od cetiri lovca.svaku nedelju se podmirimo sa fazanskim petlom,koke jedini ne lovimo u udruzenju.prvi lovni dan na zeca nas sedam sedam zeceva.lov na zeca gotov za dva ipo sata.bio bi i ranije ali je vecina imala barem po dva promasaja.po meni veliki problem je u nama samima a evo i zasto.ucestvovao sam u lovovima po raznim sekcijama kao gost gde lov pocinje cim svane a zavrsava se sa prvim mrakom.mislim na lov zeca i fazana.bitno je UBITI taj dan sto vise.zec se puca svake nedelje bez obzira sto nije na dozvoli.kome sta iskoci i koliko ce to kolicinski biti to se ne gleda.bitno je da se taj dan odnese kuci sto vise.malo se ocepi komsijski atar jedno dve tri duzi njiva po par stotina metara.ali boze moj mi smo komsije ko ce nam zameriti.da ne zaboravim fazan se puca na zemlj,drvetu jbg ko mu je kriv sto ne poleti svaki put.lisice i sakali kolo vode ali ko njih da puca kada se ne jedu.odeca u tim lovovima je prava lovacka od farmerica,crnih cizama do koznih jakni.e kada takvi lovci dodju kod mene u lov gde se lov na zeca zavrsi brzopotezno.zna se jedan zec po lovcu i kraj lova.e onda nastupa dramaturgija sto kaze zika pavlovic.da vidite te poglede,iskolacene oci i pitanje pa sta sad da radimo kada je deset sati a dan pred nama,a divljaci u izobilju,pa gde sad da prekidamo lov.odgovor koji dobiju od mene je preklopite puske,lov je gotov i pravac dom na kotlic i druzenje do mraka.ovo je moje misljenje kako da se bar malo uveca fond divljaci a ne loviti do zadnjeg komada i posle nam svako kriv,naravno sem nas.ne zamerite na duzem pisanju.i nemojte samo ovde ti ne ide zarez,tacka.jer ovo nije pismeni zadatak iz srpskog jezika
Sačuvana
SHEYTAN
Lovac veteran
Na mreži Na mreži

« Odgovor #22 poslato: Новембар 09, 2017, 03:26:20 »

Srematz, ne b ja tu nishta dodavO!  clapping

drinks
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Новембар 09, 2017, 05:22:26 »

Sremac,slazem se u gotovo vecini stvari sto si napisao,ali kako kazes neko lovi od jutra do mraka i lovi po nekoliko divljaci,pa u tom slucaju zasto na primer te ljude koje znas da su to uradili ne prijavis gde treba?
Nije nama niko drugi kriv nego mi sami sebi,kod mene toga nema ili jako malo iz prostog razloga sto mi to ne tolerisemo,zasto ja kao sto si i ti rekao preklopim pusku oko 10 ha i idem kuci ili u lovacki dom,a neko drugi ako ima dozvoljenu divljac i dalje lovi,to kod nas nema sansi a ja ili mi nemozemo i ne pada nam napamet da trcimo u drugim sekcijama ili drustvima i kontrolisemo.Hteo sam da kazem da moraju vise obicni clanovi da se edukuju,sto je kod nas tezak put,pa se zato i desava sve to sto si napisao.Dok sami sebe na neki nacin(prijateljski)ne kontrolisemo ,nece nam biti bolje,znaci malo vise edukacije i malo vise normalne kontrole ma sta to znaci,ima jos dosta o ovome da se pise al za pocetak toliko  drinks
Sačuvana

sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Новембар 09, 2017, 06:10:59 »

profi u pitanju su druga udruzenja,ja sam tu samo gost.i nemam nameru da im se mesam i delim savete.u mom LU su takvi primeri prava retkost.granice lovista se striktno postuju,ko nije ispravan papiroloski za lov nema sanse da u istom ucestvuje.drugi lov na zeca nikome nije zagarantovan,jer zavisi od analize ocnih sociva koja se dostavljaju posle prvog lova na zeca.na dozvoli uvek imamo vise divljaci za odstel nego sto ima ucesnika ali kod mene je pravilo jedan lovac jedna lovina i kraj.pa makar bili u pola parcele gde se lovi.kod mene kad cekamo svinje iako znamo da ih ima na tom podrucju ukoliko naidje sakal nema mu oprastanja.i toga se svi pridrzavamo.e sada se treba zapitati koliko nas tako razmislja hi
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Новембар 09, 2017, 07:40:21 »

Upravo tako.
Uvek treba prvi krenuti od sebe i prvo pocistiti svoju avliju, ali problem je y tome sto nas ima nedovoljno koji tako mislimo.

Sta vredi sto se jedna grupa korektno ponasa kad ostalih 5 6 cisti redom...
Situacija je retko gde ruzicasta, a mislje ja sam da ce sve gora biti...klima je sve nepovoljnija, a ni ljudi nisu sve bolji...
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #26 poslato: Новембар 09, 2017, 08:53:49 »

Upravo tako.
Uvek treba prvi krenuti od sebe i prvo pocistiti svoju avliju, ali problem je y tome sto nas ima nedovoljno koji tako mislimo.

Sta vredi sto se jedna grupa korektno ponasa kad ostalih 5 6 cisti redom...
Situacija je retko gde ruzicasta, a mislje ja sam da ce sve gora biti...klima je sve nepovoljnija, a ni ljudi nisu sve bolji...
Ponavljam po ko zna koji put,60 do 70 % lovaca tj.ljudi koji misle da su lovci su zalutali u tome i od toga pocinju problemi,cinimi se da je kod nas takva situacija da ako neko uradi nesto sto ne sme i debelo pogresi,onda sve se cini da se ta osoba izvuce i ne kazni a ne upravo suprotno,onda to daje los primer po ostale ucesnike u lovu.
Losa smo edukovaani,kao sto kazes Milose u velikoj smo manjini mi sto nesto i hocemo da uradimo kako treba i odmah si trn u oku i pocinju igranke i saplitanje do besvesti,pa ko ima zivce i vreme da se nosi sa tim.
Sačuvana

svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Новембар 09, 2017, 10:43:08 »

Ponavljam po ko zna koji put,60 do 70 % lovaca tj.ljudi koji misle da su lovci su zalutali u tome i od toga pocinju problemi,cinimi se da je kod nas takva situacija da ako neko uradi nesto sto ne sme i debelo pogresi,onda sve se cini da se ta osoba izvuce i ne kazni a ne upravo suprotno,onda to daje los primer po ostale ucesnike u lovu.
Losa smo edukovaani,kao sto kazes Milose u velikoj smo manjini mi sto nesto i hocemo da uradimo kako treba i odmah si trn u oku i pocinju igranke i saplitanje do besvesti,pa ko ima zivce i vreme da se nosi sa tim.

Sta reci, a ne zaplakati. Ajde kako ti da ubedis tatu da nosi fluorescentni prsluk u lovu i da primer drugim lovcima. Onako sa onom izbledelom kapom natucenu na glavu bas je pravi primer.
Lepo kazes treba edukacije,pa pocni u svom dvoristu.
Da ima zalutalih ima. Svez primer od nedelje. U Novom Sadu covek lovio fazana na teritoriji grada i to sa ilegalnom puskom , psom kao pravi lovac. Kad je naisla policija bacio pusku i fazana. Ali ga uhapsise.

Dobar pogled
Kos
Sačuvana
KOBI
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Новембар 10, 2017, 12:19:05 »

Ja sam u cijeloj karijeri odstrijelio jednog jedinog zeca.I drago mi je da nisam vise,a mogao sam.A nebih ni njega da imam ovu pamet koju imam danas..Al eto bio mlad i kolega ga nagledao kod njega na rancu i odemo i pas mi ga natjera.Bio mlad i sitan,a ja zeljan ulova,bitno da se puca.Kod nas zeca ima ali slabo.Niko ne vodi brigu o toj divljaci.Nesto malo bolje zadnjih godina,7-8 komada znam tacno gdje obitavaju i kad cekam srndaca tacno mi uljepsaju dan kad lijepo izadju a oprezni samo tako..Jednom mi prodje ispod ceke a za minut ide lisica istom trasom za njim.Sprasio sam je karabinom po sred plecke sa 3 metra.
Ja mislim da kod nas najmanje zeca strada u legalnom lovu.I kad je otvoren slabo ljudi znaju loviti zeca,nisu ni kerovi trenirani na tu divljac.Mislim da ih kod nas sto se tice puske najvise nastrada od ovih koji pune 5.00 mm i cekaju sta god izadje..
Nekad sam gledao emisije iz lova iz Srbije pa streke budu po 40-50 zeceva.Sad izgleda nema ni kod vas toliko...
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Новембар 10, 2017, 10:19:22 »

Sta reci, a ne zaplakati. Ajde kako ti da ubedis tatu da nosi fluorescentni prsluk u lovu i da primer drugim lovcima. Onako sa onom izbledelom kapom natucenu na glavu bas je pravi primer.
Lepo kazes treba edukacije,pa pocni u svom dvoristu.
Da ima zalutalih ima. Svez primer od nedelje. U Novom Sadu covek lovio fazana na teritoriji grada i to sa ilegalnom puskom , psom kao pravi lovac. Kad je naisla policija bacio pusku i fazana. Ali ga uhapsise.

Dobar pogled
Kos

Kako ti bre ne dosadi?
Okani se tudjih kapa, pocisti prvo pod svojom, cini mi se ima tu svakojakih problema!

A vi moderatori, zamislite sto vam ovde vise niko ne pise sem svetosa, kosa i slicnih...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: