DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161436 poruka u 7285 tema- 6989 članova - Poslednji član: Zaboravljeni_lovac

Децембар 15, 2019, 05:21:53
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEMONTAŽE - NOSAČI (Urednik: swift)Koja je najbolja montaza za zastavin karabin M70 kalibra 8X57
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Koja je najbolja montaza za zastavin karabin M70 kalibra 8X57  (Pročitano 11734 puta)
K.J.L
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: Април 23, 2016, 08:44:34 »

GPK kakve veze ima drzava i stanje u njoj sa montazama
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #46 poslato: Април 23, 2016, 08:59:40 »

GPK kakve veze ima drzava i stanje u njoj sa montazama
A kakve veze ima montaža za M70 u kalibru 7x57 ,Schwenk, Suhl montaže i Porsche sa lovom prepelica.

Moliću fino
Sačuvana
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #47 poslato: Април 23, 2016, 09:00:44 »

Hiljdu puta sam skinuo i vratio optiku sa suhl montazom,nikada nikakvog odstupanja,problem je sto trazi majstora i sto je skupa,e sada ko cesto menja optiku problem je,ali ko je cesto menja ima mogucnosti i da menja montaze sto je po meni besmisleno,nije to mobilni pa svake godine novi model.
Sačuvana

Max011
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

To sam ja samo me zeza komp...

« Odgovor #48 poslato: Април 24, 2016, 10:06:24 »

Doktore Mito, jesi tu?
  E moj Daco onaj njegov ker Krule izorao mu 2000e na livadi. Sad ga nigde nema ni njega ni kera. Kad je kupio novog dzipa nije ni vodu iz cesme ponudio a tek za ovo izoravanje... Teska stipsa ko da ga je Svajcarac opravio. Ne Sumadinac doduse sa malo svapske krvi!
Sačuvana

Teško je prvih 100 godina...
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: Април 24, 2016, 02:35:20 »

evo ja ugradih Suhler Einhak montazu po Srpskom sul montaza na izh18

a ovo je cudna montaza za cudan karabin
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #50 poslato: Април 24, 2016, 03:48:25 »

Stalcer zasto je Švajcarac
Schmidt Rubin k31 čudan karabin?
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: Април 24, 2016, 04:47:06 »

Predpostavljam da je kolega zamenio zato sto je negde nastao zazor to jest luft.Gde je  srz problema to jest lufta u konkretnom slucaju?

Ako se na mene odnosi
Na pusci je bila optika 4x32 sa sinom.Montaza nije imala nikakvog lufta i drzala je optiku odlicno.
Hteo sam da montiram drugu optiku veceg uvecanja i to mi je bilo najednostavnije i najpovoljnije resenje.
Sada i da hocu da ponovo promenim optiku nije problem.

Mogliste kolega na iste nosace staviti drugu  optiku sa sinom.
Sto se tice znanja i pored cetiri decenije bavljenja izmedju ostalog i metalom jos uvek se ucim.     
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #52 poslato: Април 24, 2016, 04:54:09 »

Objasnio sam ti svaka Suhl montaža je jedinstvena.
Nakon nekog vremena hoćes promeniti optiku iz nekog tebi poznatog ratloga, e tu nastaje problem.

Ko i gde je taj koji ce ti to odraditi kako treba!

Nosači za prihvat optike bilo sa šinom ili prstenovimato, se radi isključivo rućno . Stoti po Stoti deo mm.

Tu nema ništa strug glodalica brusalica i slično.

Za to treba vreme, znanje i strpljenje a danas  je sve i suviše skupo. I niko ne želi ma koliko para ima bacati svoj novac i šta ako nakon par godina hoćes ponovo peomeniti optiku opet novac kroz prozor?
A opet može da se podkrade neka sitna greska i na oko sve je ok a na strelisti ispaljena zrna ne uspevaš grupisat.

Drugari posedujem dve Suhl puske Driling i Dvokuglaru sa Originalno postavljenim Suhl Bazama sa originalo Suhl nosačima verujte da znsm šta vam pricam.
Posedujem 3 karabina sa EAW Schwenk montażama i dva karabina sa obicnim niskim montažama.

Koliko je bitns fobra kvalitetna i pouzdana optika isto toliko a po meni 2x je bitnija dobra cvrsta i pouzdana montaža.

Spajanje ne spohivog daje obićno prividno zadovoljsto koje obično ispadne ludo radovanje.

Znam sad će opet drvlje i kamenhe po meni kao da sam vam ja glavni i odgovorni  krivac što je stanje u državi takvo kako je!

Brave nosaca se na grubo rade na masini a pasovanje se radi rucno uz pomoc   mernog alata ,finih turpija,   i gasne lampe.
Ima dobrih majstora   u Srbiji ,doduse jako malo a kako stvari stoje po svemu sudeci  bice ih vremenom jos i manje .
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #53 poslato: Април 24, 2016, 07:57:30 »

Stalcer zasto je Švajcarac
Schmidt Rubin k31 čudan karabin?
mozda sam se lose izrazio po meni ovo je perfektan karabin jedina mana je sto metak vadi pravo na gore a i rucica je malo glomazna za vojne svrhe je ok. kalibar je odlican malo tj nije u standardu dno caure je 12.5mm kod srednjih kalibara je 12 kod magnuma 13.okidanje ima kao oruzje za takmicenje.malo je kazem cudan za nas balkance mislim da smo mi navikli na cicu m48
Sačuvana
stalcer
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: Април 24, 2016, 08:07:42 »

kod ovog modela sam morao optiku da izbacim iz ose cevi u stranu. zbog kako sam rekao mane za 21 vek tj udara caura u optiku gore i vraca je ponovo na magacin a iskoristio sam leupoldove prstenove montaza sa mogucnos pomeranja levo desno
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: Април 24, 2016, 08:25:35 »

Nisam imao to zadovoljtvo da uzivo vidim  taj model karabina.Mislim da nije najsrecnije resenje pomeranje optike u stranu  i van ose cevi.
I kod nase Papovke u kalibru 7,62x 39 caura posle opaljenja ide pravo gore u optiku ali promenom geometrije izbacivaca [sa leve strane sanduka] moguce je postici da caura ide pravo i desno.
Mozda je bilo moguce da se ako nista drugo ono postavi ispod nosaca [optike] parce celicnog lima koje bi sprecilo kontakt caure i  optike a i skrenulo cauru u desnu stranu.
Imate nesto slicno na nosacu nocnog nisana za AP kao i za PSP. hi
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: Април 24, 2016, 08:34:52 »

Прво сам помислио да је код овог карабина оптика померена улево јер је власник дешњак, а доминантно око му је лево. Колега stalcer, хтео бих да Вас питам, колико је згодно нишанити са овако постављеном оптиком и наћи добар положај главе за нишањење оптичким нишаном?? Овако су ваљда и већа одступања погодака о нишанске тачке на већим даљинама и отежане корекције оптике...
 drinks
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: Април 24, 2016, 08:42:16 »

Mogliste kolega na iste nosace staviti drugu  optiku sa sinom.
Sto se tice znanja i pored cetiri decenije bavljenja izmedju ostalog i metalom jos uvek se ucim

Tacno moglo je da sam imao takvu optiku sa zeljenim uvecanjem. U ovom slucaju se radilo o montiranju jedne optike koju sam vec imao i koja nema sinu tako da su morali da idu prstenovi.Opet je to tako po meni najbolje resenje i promena optike u buducnosti nije problem
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: Април 24, 2016, 08:45:26 »

Brave nosaca se na grubo rade na masini a pasovanje se radi rucno uz pomoc   mernog alata ,finih turpija,   i gasne lampe.
Ima dobrih majstora   u Srbiji ,doduse jako malo a kako stvari stoje po svemu sudeci  bice ih vremenom jos i manje .

Tacno tako i ja sam to rekao da ima Firmi u svetu koje proizvode sve vrste Suhlovih montaza U Svabiji ih nazivaju Rho Suhl Montagen.Dalje sve rucno kao sto ste naveli
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: Април 24, 2016, 08:52:25 »

Stalcer kolko ja vidim na ovom Kipu si umontirao stari model Kahlesa koji je u kompletu sa Suhlovim bazama.Ti si odradio ono sto je za taj slucaj po meni takodje idealno resenje jer i sam sam u nekoj slicnoj pripremi.Izbacio si zadnji nisan izfrezao i napasovao prednju bazu,zadnju takodje i zalemio.
Steta samo po meni jer je Kipp luksuzno odradjen i nepase mu bas taj stari Kahles.Mislim po optickom izgledu
U svakom slucaju Domisljato drinks drinks
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: