DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161370 poruka u 7275 tema- 6981 članova - Poslednji član: lukakaras

Новембар 19, 2019, 06:30:16
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEMONTAŽE - NOSAČI (Urednik: swift)Koja je najbolja montaza za zastavin karabin M70 kalibra 8X57
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Koja je najbolja montaza za zastavin karabin M70 kalibra 8X57  (Pročitano 11486 puta)
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Април 23, 2016, 05:55:20 »

Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Април 23, 2016, 05:57:22 »

Mora jos da se kompletno Bronzira i to mu je to u ovom slucaju
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Април 23, 2016, 06:03:02 »

Evo ovde imam isti slucaj samo sto ovde mora na sinu da se zalemi zadnja prizmasta plocica za prihvat montaze
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Април 23, 2016, 06:06:01 »

Evo imam ove skinute Suhlove pa ako nekom treba nek se javi pa cemo se dogovoriti
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #34 poslato: Април 23, 2016, 06:45:00 »

Fotografije givore 1000 reci ukoliko se ne radi o slepim osobama.
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Април 23, 2016, 07:01:20 »

Zanimljivo,koliko švajcaraca za montažu za siromašne rođake iz afričkog dela evrope pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Април 23, 2016, 07:13:17 »

A sta po vama cenjene kolege nije dobro kod Sulove montaze?
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #37 poslato: Април 23, 2016, 07:21:29 »

Predpostavljam da je kolega zamenio zato sto je negde nastao zazor to jest luft.Gde je  srz problema to jest lufta u konkretnom slucaju?
Sačuvana
Pedja1965
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Април 23, 2016, 07:24:30 »

Gorane kada dolaziš na godišnji poteraj mi jednog Poršea da imam za prepelice ako nam ne zabrane pozdrav
Sačuvana

ja opraštam mnogo,ali nikad ne zaboravljam ono što mi je učinjeno
GPK
Gost
« Odgovor #39 poslato: Април 23, 2016, 07:36:46 »

Gorane kada dolaziš na godišnji poteraj mi jednog Poršea da imam za prepelice ako nam ne zabrane pozdrav

Nemoj tako!

Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Април 23, 2016, 07:39:50 »

A sta po vama cenjene kolege nije dobro kod Sulove montaze?
Ma niko nije nigde nijednom naveo da nisu dobre daleko od toga.Da ne valjaju nebi ih Ferlaski puskari montirali na svoje skupocene puske nego sama izrada i pasovanje zahteva mnogo truda i vremena i cena za zapadnu sferu je velika a kamoli za nas Balkanski standardi.
Drugo imali li uopste majstora kod nas koji bi se prihvatili takvog posla a da na kraju ispadne onako kako treba
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #41 poslato: Април 23, 2016, 07:43:58 »

Vidim da ste skinuli  Sulovu predpostavljam da   niste bili zadovoljni  istom .U cemu je bio srz problema?
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Април 23, 2016, 07:44:59 »

Predpostavljam da je kolega zamenio zato sto je negde nastao zazor to jest luft.Gde je  srz problema to jest lufta u konkretnom slucaju?

Ako se na mene odnosi
Na pusci je bila optika 4x32 sa sinom.Montaza nije imala nikakvog lufta i drzala je optiku odlicno.
Hteo sam da montiram drugu optiku veceg uvecanja i to mi je bilo najednostavnije i najpovoljnije resenje.
Sada i da hocu da ponovo promenim optiku nije problem.
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #43 poslato: Април 23, 2016, 07:49:00 »

U drugom slucaju gde cu izvrsiti isti postupak je problem da sam uzeo pusku a optike nigde nema tako da nemam drugog resenja.
Postovani kolega iz vasih predhodnih postova se vidi da ste covek od znanja pa pitam kako biste vi resili taj problem?
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #44 poslato: Април 23, 2016, 08:02:06 »

Predpostavljam da je kolega zamenio zato sto je negde nastao zazor to jest luft.Gde je  srz problema to jest lufta u konkretnom slucaju?

Objasnio sam ti svaka Suhl montaža je jedinstvena.
Nakon nekog vremena hoćes promeniti optiku iz nekog tebi poznatog ratloga, e tu nastaje problem.

Ko i gde je taj koji ce ti to odraditi kako treba!

Nosači za prihvat optike bilo sa šinom ili prstenovimato, se radi isključivo rućno . Stoti po Stoti deo mm.

Tu nema ništa strug glodalica brusalica i slično.

Za to treba vreme, znanje i strpljenje a danas  je sve i suviše skupo. I niko ne želi ma koliko para ima bacati svoj novac i šta ako nakon par godina hoćes ponovo peomeniti optiku opet novac kroz prozor?
A opet može da se podkrade neka sitna greska i na oko sve je ok a na strelisti ispaljena zrna ne uspevaš grupisat.

Drugari posedujem dve Suhl puske Driling i Dvokuglaru sa Originalno postavljenim Suhl Bazama sa originalo Suhl nosačima verujte da znsm šta vam pricam.
Posedujem 3 karabina sa EAW Schwenk montażama i dva karabina sa obicnim niskim montažama.

Koliko je bitns fobra kvalitetna i pouzdana optika isto toliko a po meni 2x je bitnija dobra cvrsta i pouzdana montaža.

Spajanje ne spohivog daje obićno prividno zadovoljsto koje obično ispadne ludo radovanje.

Znam sad će opet drvlje i kamenhe po meni kao da sam vam ja glavni i odgovorni  krivac što je stanje u državi takvo kako je!

Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: