DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161376 poruka u 7276 tema- 6984 članova - Poslednji član: VLADA 86

Новембар 22, 2019, 10:36:22
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Prvi srpski lovački forumORUŽJE, MUNICIJA, OPTIKE I MONTAŽEMONTAŽE - NOSAČI (Urednik: swift)Koja je najbolja montaza za zastavin karabin M70 kalibra 8X57
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Koja je najbolja montaza za zastavin karabin M70 kalibra 8X57  (Pročitano 11515 puta)
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #15 poslato: Април 23, 2016, 12:02:52 »

Hvala na odgovoru,stigla je danas probao sam je onako "grubo" i sve je kako treba. Sad cekamo da prodje vikend pa u toku sledece nedelje kod Grofa na montiranje i upucavanje...
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #16 poslato: Април 23, 2016, 06:43:00 »

Najbolja je druze najskupla montaza.I obavezno da je slikas i izbacis na forum da se hvalis sa njom. rtfm rtfm rtfm
Ko moze dabi da priušti najboje može ko ne može može samo zna taj već šta ........

A svako ko moze sebi da priušti to najbolje on se time hvali unponosi.
Z
Za dobrim konjem prašina se diže a onu keljavu gubavu ragu niko i ne primećuje kao buvu u Hektar.
Džabe buca skače!!!!!

Sačuvana
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #17 poslato: Април 23, 2016, 08:36:00 »

Crni, po meni si izabrao najbolje rješenje, šina na koju možeš staviti optiku, red dot i šta god hoćeš.

Gorane kada smo već u tim vodama zbog čega je Eaw schwenk bolja od suhla?
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Barbarosa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #18 poslato: Април 23, 2016, 10:51:49 »

leupold std  beach
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #19 poslato: Април 23, 2016, 11:24:58 »

Crni, po meni si izabrao najbolje rješenje, šina na koju možeš staviti optiku, red dot i šta god hoćeš.

Gorane kada smo već u tim vodama zbog čega je Eaw schwenk bolja od suhla?

Zog čega.
Suhl montaža je scaka unikatna jedinstvena i na sulove vaze se moraju suhl nosaci opeije pasovati stepen tolerancije je Nulta svaka greska u izradi se odtažava na pouzdanost i cvtstinu mrdanje nosaca u bazi stopana.

Suhl montaža polako odlazi u proslost.

Razlog ako bi hteo promeniti optiku
Prvo retko ko zna za tu optiku izraditi sulove kosace koji ce korekto leći na vec postojeće Suhl base stope a ko to zna odraditi u komplet sa Bruniranjem prednji i zadnji nosac ce stajati koliko i optika.

Danas se skoro  kod svih pusaka koje poseduju Suhl Base to lepo izfrezira i na tom mestu se upasuju EAW Schwenk base.

Poznajem dosta Uvoznika Zastupnika Puškara ovlašćenih sevisera oružija u Švajcarskoj i svi su mi dali indentično isti odgovor koji sam vam napisao.
Sačuvana
lukava lija
Junior
**
Van mreže Van mreže

Lovac od malih nogu pa do kraja zivota

« Odgovor #20 poslato: Април 23, 2016, 01:13:28 »

Zog čega.
Suhl montaža je scaka unikatna jedinstvena i na sulove vaze se moraju suhl nosaci opeije pasovati stepen tolerancije je Nulta svaka greska u izradi se odtažava na pouzdanost i cvtstinu mrdanje nosaca u bazi stopana.

Razlog ako bi hteo promeniti optiku
Prvo retko ko zna za tu optiku izraditi sulove kosace koji ce korekto leći na vec postojeće Suhl base stope a ko to zna odraditi u komplet sa Bruniranjem prednji i zadnji nosac ce stajati koliko i optika.

Danas se skoro  kod svih pusaka koje poseduju Suhl Base to lepo izfrezira i na tom mestu se upasuju EAW Schwenk base.

Poznajem dosta Uvoznika Zastupnika Puškara ovlašćenih sevisera oružija u Švajcarskoj i svi su mi dali indentično isti odgovor koji sam vam napisao.
I svi treba da poveruju u to zato sto ti samo tako kazes.Ja stvarno nemogu da verujem da ti sve znas i da u svakoj temi udaras kontru.Mislis da sve sto je skupo da je i dobro.Ali vas seljake na zapadu su tako naucili.Da cim zaradite viska para,samo kupujete najskuplje i markirano.I to je onda najbolje a sve ostalo je djubre.
Sačuvana

Lovim zato sto volim prirodu i druzenje.A ne zbog skupljanja oruzija i trofeja.
GPK
Gost
« Odgovor #21 poslato: Април 23, 2016, 01:32:47 »

Lijo ***i se pa rasti odavno mi se motas oko nogu ali nisam želeo da se spistim na tvoj prostački nivo.

Suhl montaža je izlapela a nikada ni peibloznog kvaliteta i pouzdanosti kao EAW Schwenk

Sačuvana
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Април 23, 2016, 03:21:50 »

Druze nisam primetio da sam pitao ista u vezi tih tvojih "skupih" montaza... Pitao sam za savet za to sto imam,za to sto sam ja kupio... Svi znamo da uvek ima bolje i kvalitetnije,i od te dvoje ima deset puta bolja,ali svako sebi priusti ono sto moze... Hvala ostalim kolegama za prave odgovore,i nema potrebe za raspravama,svako ima svoje misljenje i nisu svacije mogucnosti iste...
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Април 23, 2016, 03:57:50 »

Nepostoji idealna montaza, svaka pa i EAW trazi dodatna pasovanja i stelovanja.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #24 poslato: Април 23, 2016, 03:59:09 »

Ja sam uvek pre za jednodelnu  nego za dvodelnu pikantini sinu.
Sačuvana
Huntercro
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Април 23, 2016, 05:25:59 »

Doktore Mito, jesi tu?
Sačuvana
GPK
Gost
« Odgovor #26 poslato: Април 23, 2016, 05:35:16 »

Nepostoji idealna montaza, svaka pa i EAW trazi dodatna pasovanja i stelovanja.

Ko je govorio o idealnoj. EAW montaza koja daje čvrstoću jednostavno mongiranje korekcije svih gresaka oko simetričnosti rupa za prihvat montaže.
Montaža koja dozvoljava brzo skidanje sa puške a ponovno vraćanje pruža opet puzdanoat i sigurnost.

Izvinjavam se takođe pokretaču teme  čitao sam naslov i kako god ga pročitam shvatam da si tražio najbolju montažu za M 70 u kalibru 8x57 .
Nigde nisam procitao da traziš najbolju treće ili drugorazrednu montažu za taj karabin u tom kalibru.

Izvini
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #27 poslato: Април 23, 2016, 05:43:14 »

Druze Gogi Suhlova Einhack montaza je vec poodavno postala proslost.Oni kojiima je ta montaza poznata ti i znaju koliko naleganja ima kod te montaze i koliko je ona zahtevna za pravo pasovanje.Bas onako kao sto si i rekao.
Ipak i danas se i dalje prave te montaze ima firmi koje su specijalizovane za proizvodnju takozvanih Rho   Montaza za sve vrste modernih optika.Gledano je da se ipak nadje resenje za one lovce koji bi pri promeni optike ipak zadrzali suhlove baze.Naravno takve montaze Se krecu oko 300-400 evra zavisno  i na to posle ruke i rad i prelazi 1000 Eurona dal.
U vecini slucajeva kao sto Goran kaze one se skidaju i uglavnom se prelazi na Schwenk
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #28 poslato: Април 23, 2016, 05:52:38 »

Evo primera gde mi je na  pusci bila postojeca Suhlova montaza i je izvadjena prednja plocica tj.baza je plocica za prihvat Schwenk nosaca.Montaza je Recknagel
Sačuvana
samostrel 007
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #29 poslato: Април 23, 2016, 05:54:15 »

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: