DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161322 poruka u 7271 tema- 6973 članova - Poslednji član: cvele777

Октобар 22, 2019, 07:37:26
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Vortex optike  (Pročitano 40541 puta)
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #105 poslato: Новембар 28, 2017, 01:45:48 »

I sta tu nedostaje...Huh?

Nista, samo ima mnogo viska. Na daljinama na kojima se puca u pogonu nisani koji su vec na karabinu su dovoljni. Moje misljenje je da jedno sa drugim ne ide. Jedno je visak.
Po meni Los komplet.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #106 poslato: Новембар 28, 2017, 06:02:19 »

Neznam za druge ali   kod optickog nisana VORTEX VIPER PST 1-4 X 24  meni nema nista ni viska ni zbunjujuce.Na blizini gadja se preko kruga a dalje preko koncanice i male tackice u sredini.
Prava stvar za lov poluautomatom  pogonom a i na daljini.
Jedino mislim da bi grupa  pogodaka morala da bude mnogo uza  od one koja  je dobijena .
Sačuvana
arsa
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #107 poslato: Новембар 28, 2017, 08:51:33 »

Ipak je poluautomat u pitanju,i za njega je grupa sasvim pristojna. Što bi rekle starije kolege sve u karburator☺
Sačuvana
lisac
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #108 poslato: Новембар 28, 2017, 11:10:50 »

Odlicna optika!Siroko vidno polje,cista i ostra slika,nema tunelskog efekta,koncanica odlicna za pogon(ko je gledao uzivo kroz ovakvu optiku zna o cemu pricam)!montaza cvrsta,sve kako treba da bude!Komplet za pozeleti!Grupa zavisi i od municije a ne samo od puske.
Sačuvana
mpeca
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #109 poslato: Новембар 29, 2017, 12:00:26 »

Sve je kako rekoste probrano medjutim u mnogome zavisi od toga kako je namontirano i od strelca kako je toga dana bio raspolozen da puca.
Sto se tice  preciznosti  poluautomata vise puta sam se uverio da mogu da budu itekako precizni sa grupom mnogo  uzom od vidjene.
Sačuvana
Nikola Vojinovic
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu u 2012 godini

« Odgovor #110 poslato: Новембар 29, 2017, 08:23:44 »

Odlicna optika!Siroko vidno polje,cista i ostra slika,nema tunelskog efekta,koncanica odlicna za pogon(ko je gledao uzivo kroz ovakvu optiku zna o cemu pricam)!montaza cvrsta,sve kako treba da bude!Komplet za pozeleti!Grupa zavisi i od municije a ne samo od puske.

Svaka cast na konstataciji  hi

Inace, cestitke vlasniku, sto pre da je krsti  drinks
Sačuvana

Priroda, kerovi i lov
goranv
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na forumu Lorist u 2015 godini

« Odgovor #111 poslato: Новембар 29, 2017, 12:20:41 »

Borisa  drinks
Da te dobro sluzi :hi:Bravo za sve pohvalne komentare read
Sačuvana

MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #112 poslato: Новембар 29, 2017, 02:43:06 »

Borisa,da te dugo i uspesno sluzi. Po meni ekstra optika,imao sam prilike da gledam bas kroz nju..
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #113 poslato: Новембар 29, 2017, 03:42:49 »

Neznam za druge ali   kod optickog nisana VORTEX VIPER PST 1-4 X 24  meni nema nista ni viska ni zbunjujuce.Na blizini gadja se preko kruga a dalje preko koncanice i male tackice u sredini.
Prava stvar za lov poluautomatom  pogonom a i na daljini.
Jedino mislim da bi grupa  pogodaka morala da bude mnogo uza  od one koja  je dobijena .

Do koje daljine bi po vasim misljenjima trebalo koristiti ovaj isprekidani Krug za brzo pucanje i od koje i do koje daljine koristiti koncanicu sa podecima za korekciju i koje uvecanje koristiti na tim daljinama?
Sta je po tvom misljenju uzrok lose grupe pogodaka u ovom slucaju?
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
MilosM
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #114 poslato: Новембар 29, 2017, 04:26:34 »

Mislim da je glavno pitanje ovde sledece:
Jesi ti nekad pucao koristeci ovu optiku?

Ako nisi, ili nisi neki mega ekspert za streljastvo, a ocigledno nisi, mislim da bi trebao da se manes corava posla...
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #115 poslato: Новембар 29, 2017, 04:28:58 »

U opšte mi nije jasno zašto komentarišete grupu pogodaka kad u opšte nije otpucano za grupu???
Lepo covek rece da je meta sa UPUCAVANJA OPTIKE znaci pucas-korekcija, oa opet i opet dok ne legne gde treba... Kad bez korekcije otpuca 3-5 komada i postavi metu komentarisite grupu...
Ovaj siri krug koncanice i ne sluzi prvenstveno za nisanjenje osim na stvarno bliskim odstojanjima kad se puca refleksivno vec pored toga navodi strelca na lakse i brze ravnjanje unutrašnje koncanice i tacke na cilj.
Pozz...
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #116 poslato: Новембар 29, 2017, 07:47:34 »

Mene Cudi jedna stvar, zasto ozbilji proizvodjaci  proizvode namenski optike za lovce i takticke optike i prodaju ih pod tim kategorijama. Verovatno nemaju pojma o nameni istih.
Ovaj komplet je veoma upitan. Niko nije dao svoje cenjeno misljenje imaju li mehanicki nisani smisla kada se koristi ova optika na uvelicanju od 1x  vide li se ti nisani kroz optiku.
Drugo kocnica na ovom karabinu je na tako losem mestu da ce lovac o kurovdanu da je pogodi i otkoci karabin narocito ako je zimsko vreme i lovac nosi rukavice. O brzom pucanju moze da Sanja. Mnogi lovci su pokusali da koriste kombinaciju tunelska montaza I optika I nisam primetio da su u brzini uspeli da se snadju. Kalibar u ovom kratezu necu da komentarisem. Ne znam samo zasto vlasnici ovih karabina I have posle par sezona nude na prodaju. Moje misljenje je I dalje ili ovi mehanicki nisani koji su namenjeni za pogonski love ili ova optika. Nikako zajedno.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #117 poslato: Новембар 29, 2017, 07:54:10 »

Moje misljenje je da je sve stvar navike. Mozda je kocnica na ruznon mestu,ali ako lovac na to navikne nece biti problema,isto kao i sa ovom optikom.
Sačuvana
MilanDimi98
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #118 poslato: Новембар 29, 2017, 07:56:29 »

Mozda je kolega Profi hteo da koristi mehanicke nisane u lovu,ali je ovo npr ispalo povoljno pa je resio da namontira.
Sačuvana
buhag
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #119 poslato: Новембар 29, 2017, 09:46:48 »

Ne samo mehanički nisani vec i vrh cevi videce se kroz svaku optiku na povecanju od 1x i 1.5x a kod nize montiranih i na 2x.
Ko zna i uvezban je da koristi karabin njemu to nimalo ne smeta. Ko ne zna neka navezba ili predje na pecanje. Isto je i sa razlicitim polozajem kocnice, sve je samo stvar vezbe i navike.
Zavrsio bih onom narodnom "Rdjavom qurcu i dlake smetaju"
Pozz...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: