DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161322 poruka u 7271 tema- 6973 članova - Poslednji član: cvele777

Октобар 22, 2019, 07:44:33
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Vortex optike  (Pročitano 40552 puta)
Milan Nikolic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #30 poslato: Фебруар 21, 2016, 08:24:42 »

Koja od ova dva modela bi mi preporucio kolega, 3-12x50 ili 4-16x50, iskljucivo za cekanje u teskim uslovima  hi

Nemam iskustva. Trebalo bi pogledati i uporediti. Verovatno je Viper 4-16x50 osetno bolja, jer je i - osim specifikacije - cena veća za oko 200 evra od 3-12x42 kog jedino ima u seriji Diamondback HP. (Ne postoji 3-12x50 ni u jednoj seriji.)

Možda si mislio na 3-12x56 u seriji Crossfire sa svetlećom tačkom. Možda je to dobra optika ali je još više jeftinija od Vipera.

Pitanje je koliko je nekom stvarno potrebna svetleća tačka. Ako je neophodna, onda je od Vorteksa najbolja ta 3-12x56. Detalje oko te končanice ne mogu da pohvatam, čini mi se da je moguća neka greška u navedenim veličinama, ako možeš ispitaj sam:
http://www.vortexoptics.com/uploads/sub_cf2_30mm_3-12x56_hoghunter_vbrite-t.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=jn5feDEsdB4
Sačuvana
ProfiHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #31 poslato: Фебруар 21, 2016, 08:36:36 »

Ako misliš na Viper 4-16x50, na 100 jardi (91,44 metara) sa maksimalnim uvećanjem izgleda ovako:

Žuti krug ima prečnik 10cm:

Meni se čini da su debljine končanica za nijansu šire nego što je navedeno.

Ova koncanica i ne izgleda losa,a iluminacija naravno nije pod obavezno,bitnija mi je sama koncanica,al ovaj model mi se jako svidja,mislim na 4-16x50.

Kada resim da krenem uzivo da gledam,prvo cu ovu da pogledam jer sam i ja cuo dosta lepog o ovim optikama,i hvala na obrazlozenjima  hi

Sačuvana

Lako je stici do vrha,mnogo je teze  tu i ostati
Milan Nikolic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #32 poslato: Фебруар 21, 2016, 09:02:22 »

Da, ta končanica je izgleda najidealnija. Ostale su sa višestrukim razmakom između centra i deblje linije.

Dobro je znati da takvu istu končanicu ima i 4-16x42 u seriji Diamondback HP koja je za oko 30 posto jeftinija od pomenutog Vipera. Gornja slika sa metom je uzeta upravo od ove 4-16x42.

Sačuvana
dreger
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #33 poslato: Фебруар 22, 2016, 07:25:17 »

Aj da pitam sta znaci to HP oznaka?
Sačuvana
Milan Nikolic
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #34 poslato: Фебруар 22, 2016, 07:43:31 »

Već je navedeno u prvoj poruci:

Serija Diamondback ima i podgrupu sa oznakom HP. To je malo bolja varijanta osnovne verzije i ona je za svaku preporuku. U osnovi, HP dodatak imenu znači High Performance ili visoka performansa koja se ogleda u mnogo boljim staklima. Jednostavno, stakla su rađena u XD tehnologiji. Ona obezbeđuju bolji kontrast, disperziju boje i povećavaju jasnoću. Sumračni faktor je poboljšan.

Sačuvana
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #35 poslato: Април 12, 2016, 08:05:44 »

Za sada imate u ponudi Viper 3-9x40 sa  Dead-Hold BDC končanicom Cena 42 900,00 dinara, Diamondback HP 3-12x42  Cena 43 900,00 dinara, Diamondback 2-7x35 Cena 25 900,00 dinara i Crossfire II 1x24 Muzzleloader Cena 17 900,00 dinara

Sačuvana

BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #36 poslato: Април 12, 2016, 10:25:41 »

Oke reci mi samo taj 2-7x35 od 25900 da li on moze da izdrzi na karabinu kalibra 8x57? I kakva mu je koncanica?
Sačuvana
Ry
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Najbolji na Forumu Lorist u 2011 godini

« Odgovor #37 poslato: Април 13, 2016, 08:37:03 »

Ja cu da ti odgovorim.
Izdrzace u koliko su nosaci i prstenovi dobri i pravilno postavljeni.
Koliko ce izdrzati? Vise nego vecina optika od $250!
Koliko ces biti zadovoljan!?
Toliko koliko bi platio, cak i malo vise ,a za tu cenu i to je dovoljno.
Nemoj ovo da shvatis kao arogantan nastup, ovo je prijateljski.
Za ozbiljan "rig" samo shina kosta tek malo manje (a nekada i vise) nego ta optika..i desi se za***

Sačuvana

Sound of the drums
Beatin' in my heart
The thunder of guns!
Tore me apart
Sale Zr
Global Moderator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #38 poslato: Април 13, 2016, 04:59:24 »

Hvala Rajko  hi
Končanica je Dead-Hold BDC

Sačuvana

sremac
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #39 poslato: Мај 11, 2016, 04:39:24 »

Dali neko moze da kaze gde je zapelo,dokle se stiglo sa uvozom,ja sam strpljiv,ali polako gubim svaku nadu da ce uvoza biti.jel stvarno one price sledece nedelje vise ne pale.bar su meni za zadnjih deset nedelja rekli nazovite sledece nedelje.postenije bi bilo da su mi rekli ne znamo a ne ovako
Sačuvana
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #40 poslato: Мај 11, 2016, 06:10:51 »

Svašta,
tanka končanica spiteful

Pa upališ lampu, noćom, pa sve vidiš.
A ako ne pališ lampu,rizikuješ da ubiješ nekog učesnika u lovu
ili krmaču umesto vepra.

Zbog neupaljene lampe je uzeto par života u poslednjih 10 godina.

Ajd.. drinks

a gdje je ona sto na svakom nasem godisnjem planu pise svaki vid nocnog lova je strogo zabranjen Cheesy
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #41 poslato: Мај 11, 2016, 11:46:40 »

a gdje je ona sto na svakom nasem godisnjem planu pise svaki vid nocnog lova je strogo zabranjen Cheesy

Izvini, nisam baš najbolje razumeo ovaj komentar
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
skljo
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #42 poslato: Мај 12, 2016, 03:27:44 »

zezam ja zato sto u nasem drustvu ne postoji ni jedan vid nocnog lova cak ni na stetocine cekanjem a vi pisete upalis lampu Cheesy posto je jedna od prvih tacaka svaki vid nocnog lova je strogo zabranjen zato kad padne noc lazy
Sačuvana
swift
Administrator
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

swift

« Odgovor #43 poslato: Мај 12, 2016, 07:28:13 »

zezam ja zato sto u nasem drustvu ne postoji ni jedan vid nocnog lova cak ni na stetocine cekanjem a vi pisete upalis lampu Cheesy posto je jedna od prvih tacaka svaki vid nocnog lova je strogo zabranjen zato kad padne noc lazy
drinks
Sačuvana

odstrelis kad mozes a sa .270 kad pozelis
BlackWolfXxX
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

« Odgovor #44 poslato: Мај 12, 2016, 07:39:51 »

Dali neko moze da kaze gde je zapelo,dokle se stiglo sa uvozom,ja sam strpljiv,ali polako gubim svaku nadu da ce uvoza biti.jel stvarno one price sledece nedelje vise ne pale.bar su meni za zadnjih deset nedelja rekli nazovite sledece nedelje.postenije bi bilo da su mi rekli ne znamo a ne ovako

E druze moj ja sam cekao 4 meseca i sve mi govorili za dve nedelje,pa za dve nedelje bice sigurno zovi za dve nedelje i tako prodje cetri meseca. I ja sam takodje rekao razumem sve,razumem da imaju problema sa uvozom,te baterije ne daju i sl. Ali to sve za dve nedelje mi zvucalo kao da me neko vuce za nos. Kazes treba da bude ali ni mi sami neznamo kad i to je to. Pa ko hoce ceka a ne da se sve nadas za dve nedelje pa posle opet dve nedelje i sve tako u nedogled. Oni ne bi da izgube musteriju a ne shvataju da je ovako tek izgube jer covek skroz izgubi poverenje kad tako rade. Tako da sam pre mesec i nesto dana odustao i kupio druge firme optiku i evo prodje jos mesec i nesto i vidim da i dalje nije nista stiglo tako da se uopste nisam ni pokajao sto sam odustao od njih. Ne kazem da optike ne valjaju cuo sam da su super i svaku preporuku ali jednostavno kad te neko toliko dugo zavlaci moras da odustanes.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: