DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

161872 poruka u 7331 tema- 7056 članova - Poslednji član: supercaivi

Октобар 28, 2021, 12:36:08
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 [2]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Tikka t3 hunter .30-06  (Pročitano 5626 puta)
Hunter_CRO
Junior
**
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Tko umre na jesen, za njega nema zime...

« Odgovor #15 poslato: Април 28, 2016, 08:33:16 »

odlican izbor karabina ja idem od radnje do radnje i molim da mi neko uveze ali za levoruke .300win mag ili .338 win mag i slaba vajda svi nesto bice ostavi telefon i tako vec godinu ipo dana.Cena je naduvana realno nebi trebao da predje 1.000E pogotov ako je neka standard varijanta.

Odlican karabin!!! good good

Kolega ja sam isto ljevak i gledao sam nedavno kod nas u Splitu Tikka T3 Hunter (kal. 30-06) nešto više od 9 000 krznenih životinja za keš (cca. 149 000 dinara). Koliko je tu kod vas?
Sačuvana

Beretta S55 12/70
Sabatti Rover 870 LH 30-06
Đomla
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #16 poslato: Април 28, 2016, 09:36:58 »

Igrao sam se sa jednom Tikka t3, ne sjećam se koji model, kalibar je bio 7 Remington Magnum, mnogo dobra spravica, vlasnik mi reče da je platio u Zagrebu oko 10.000 kuna, negdje oko 1.200 evra, otprilike,.....nisam pucao, ali ovako "na suvo" mi je baš legla :Smiley
Sačuvana

Tata i ja bi ovo radio !!
I tata bi sine !!!
Raso
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #17 poslato: Април 30, 2016, 07:40:38 »

Da vam kazem.
Imam je jedno, 15 -estak godina i jos par momaka oko mene i mogu vam reci ,da je to cisto "s****" od puske- zbog te "plastike".Em ,ne mozes zatvaracem ,recimo zakucati ekser ,nesto razbiti,ode "plasika.".Okvir ,ne moze nikako recimo, u vatru ,ne mozes preko njega kolima,ne moze na rostilj itd ludilo.Ako komsiju otreses sa njom (zbog medje ,zene i sl.)oce puknuti zastitnik obaraca "plastika" vjerovatno ce otici i kundak koji je cini mi se neki turski orah ili sl.-hebaji je.O ispadanju okvira necu ni da pricam.Zatim:ako je zatvarac nauljen fino, kad punis pusku neosjecas jel uso il nije ,onda razmisljas ocel opaliti ili nece,pa ondak na strelistu tuce metak u metak, pa te onda to brine da to nije slucajnost i da ce u lovu omanuti.Pa ,u lovu dje naneses i na koga naneses, tu i ostane(par koraka, gore dole) ,pa se pitas, jel moguce da je i to slucajnost.O za***avnju kolega koji nemaju "plasticni",a imaju metalni da nepricam.Ovdje, recimo kenguri, obozavaju Tikku- kazu zbog vrucine, pa se cuje ona"plastika", to ih valjda privlaci.Kazu isto da je od nje vece s**** Sako, njen brat ,sjede u istom rzaredu ,al nije ista klupa.Reko mi Ry i on ima istu neku , da prostis ak***i za taktiku, kaze isto "s****"a ima i 3-4 Saka pa zna...I takooo.
Nego ako ikad (uz pravilno koristenje i upotrebu iste)budes razocaran ili hendikepiran zbog u nju , a uzrok su ti plasticni dijelova ,zovi saljemo iste al metalne(ovdje sav metal kosta oko 300$).I na kraju za sve "gde bili ili ne bili" veliki pozdrav od Rase.

Sačuvana
Hunter_CRO
Junior
**
Van mreže Van mreže

Tko umre na jesen, za njega nema zime...

« Odgovor #18 poslato: Април 30, 2016, 08:18:17 »

Haha Raso legendo, najbolji review neke puške ikad !!!
Sačuvana

Beretta S55 12/70
Sabatti Rover 870 LH 30-06
Gilovac89
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #19 poslato: Април 30, 2016, 09:40:25 »

Haha Raso legendo, najbolji review neke puške ikad !!!
Raspitajte se kako se testiraju cevi kod sestre Tike i brata Saka i sve ce ti biti jasno.
Sačuvana

Dobar pogled
SHEYTAN
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #20 poslato: Април 30, 2016, 09:43:34 »

^ A shto nas ti ne informishesh?  hi
Sačuvana

T N T

diablo  diablo  diablo diablo  diablo  diablo

B  E  S  N  I  L  O
Raso
Junior
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #21 poslato: Мај 01, 2016, 01:53:35 »

Gileee,prijatelju,druze,brate po oruzju,zemljace,jarane ,sve je nama, koji zelimo  da znamo uveliko jasno.Moj tekst (u Nusicevom stilu)je trebao da posluzi mladom lovcu koji je kupio Tikku ili za one koji ce je kupiti ,iskustvo onih koji je uveliko koriste.Kad sam rekao "Ista skola,ali evo sad cu malo ispraviti,nije isti razred"trebalo je da skontas na sta mislim ,u korist brata naravno(ne samo cijevi vec i ostalog).A kako Sejtan rece ,prije kupovine se obicno treba informisati ,ali kad je vec rodjeno treba ga ljuljati.Vidio si da se vecina postova(zbog ekonomske situacije tamo)odnosi na cijenu iste.Prodas tele ,pa u kafanu -sviraju ti baladu o Tikki(ovdje 1ooo$ pa na vise) Ako ces o  Saku ,onda na pijacu mora ici vole(1800$ pa navise) ,jerbo se cijevi drukcije testirsju pioneer.Ako ces o Saku onda nova tema.Nemoj se ljutiti na cika Rasu.Spremam se za tamo, pa me uhvatila neka milina,neki vrbopuc pa ne zamjeri. yahoo.
Sačuvana
Gilovac89
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #22 poslato: Мај 01, 2016, 03:50:29 »

Gileee,prijatelju,druze,brate po oruzju,zemljace,jarane ,sve je nama, koji zelimo  da znamo uveliko jasno.Moj tekst (u Nusicevom stilu)je trebao da posluzi mladom lovcu koji je kupio Tikku ili za one koji ce je kupiti ,iskustvo onih koji je uveliko koriste.Kad sam rekao "Ista skola,ali evo sad cu malo ispraviti,nije isti razred"trebalo je da skontas na sta mislim ,u korist brata naravno(ne samo cijevi vec i ostalog).A kako Sejtan rece ,prije kupovine se obicno treba informisati ,ali kad je vec rodjeno treba ga ljuljati.Vidio si da se vecina postova(zbog ekonomske situacije tamo)odnosi na cijenu iste.Prodas tele ,pa u kafanu -sviraju ti baladu o Tikki(ovdje 1ooo$ pa na vise) Ako ces o  Saku ,onda na pijacu mora ici vole(1800$ pa navise) ,jerbo se cijevi drukcije testirsju pioneer.Ako ces o Saku onda nova tema.Nemoj se ljutiti na cika Rasu.Spremam se za tamo, pa me uhvatila neka milina,neki vrbopuc pa ne zamjeri. yahoo.
lol lol lol drinks drinks drinks
Sačuvana

Dobar pogled
Vule-bgd
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #23 poslato: Децембар 18, 2018, 12:16:54 »

Da ne otvaram novu temu,
Ima li neko praktičnog iskustva sa ovim modelom ali u kalibru 9.3x62.
Na prvom mestu me interesuje preciznost,a i  kakav je trzaj pri pucanju,s obzirom na kalibar i relativno malu težinu karabina ?
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #24 poslato: Децембар 18, 2018, 08:19:28 »

...sta znam ja imam tikku t3 ali kalibar .300wsm koji je mnogo neugodniji od 9.3 i mogu ti reci da sam odusevljen koliko to rekla kazala nevalja,trza...itd nema blage veze u praksi...karabin odlican i pre sam ga hvalio,a sad kad ga imam u posed mogu reci da je prefektan.
Neznam kolika preciznost tebi sa 9.3 treba,posto imam i taj kalibar ali u zastavi meni je do 120m sa ppu 18.5g 285gr odlican imao sam pogodke i na dalje ali sa stola u papir.
Ja sam zadovoljan i karabinom i kalibrom.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Vule-bgd
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #25 poslato: Децембар 19, 2018, 11:29:48 »

Ne ocekujem takmicarske grupe svakako.
Da zavrava posao na uobicajenim lovnim daljinama na DS.
Sačuvana
MikaHunter
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

I don't regard nature as a spectator sport.

« Odgovor #26 poslato: Децембар 20, 2018, 03:15:13 »

...tikka je izuzetno precizna eventualna dorada okidaca ako ti ne odgovara i to je to sve ostalo nema nikakve potrebe dirati mi smo probali na 400 i 500m moju tikku tako kako sam je kupio sa nekom krs milliet optikom za long range,kalibar extra doduse municija snalazenje jer je kod nas nema ali smo pravili grupe ne sire od kutije cigara sto je i vise nego dovljno za lov.Jednio sam malo okidanje doradio jer je bilo tvrdo.
Sačuvana

No matter what happens, whether you succeed or not, if you stand up and do it right and pay attention, hunting will always give you what you need. It may not be what you were looking for, but it will absolutely be important enough to justify whatever you      -- Jacob Bowers
Stranice: 1 [2]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: