DOBAR POGLED ŽELI VAM VAŠ LORIST TIM.
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Napredna pretraga

157429 poruka u 6923 tema- 6682 članova - Poslednji član: Dejvid kroket

Октобар 21, 2017, 02:55:17
Novi SadBeogradNišValjevoPrištinaBanja LukaPodgorica
Stranice: 1 ... 15 16 [17]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Optički nišani nižih cena  (Pročitano 54909 puta)
dule v
Iskusan lovac
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

« Odgovor #240 poslato: Август 28, 2016, 07:33:40 »

danas sam imao priliku da gledam kako se upucava nova  optika, vortex crossfire i kad sam pogledao kroz  optiku kako pomjeram i namjestam glavu koncanica  ide lijevo desno,puska je bila  u stegu znaci nije se pomjerala, sad me zanima da li je tako kod  svih optika ili samo kod  ovih optika koje su jeftinije.
Sačuvana
buhag
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #241 poslato: Август 28, 2016, 07:49:12 »

Samo kod jeftinijih je pomeranje toliko da je lako uočljivo .
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #242 poslato: Август 29, 2016, 12:00:28 »

Samo kod jeftinijih je pomeranje toliko da je lako uočljivo .

Pa jos ako slika nije jasna po ivicama sociva. Nesto tu ne stima.
Dobar pogled
Kos
Sačuvana
dejanQ
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #243 poslato: Август 29, 2016, 08:34:00 »

danas sam imao priliku da gledam kako se upucava nova  optika, vortex crossfire i kad sam pogledao kroz  optiku kako pomjeram i namjestam glavu koncanica  ide lijevo desno,puska je bila  u stegu znaci nije se pomjerala, sad me zanima da li je tako kod  svih optika ili samo kod  ovih optika koje su jeftinije.

kolega vortex je odličan brend optika, što se tiče pomeranja slike to se zove paralaxa, i to postoji na svim optikama, šta to znači neka objasni bolje neko iskuniji.
ne znam da li crossfire ima podešavanja paralaxa, i verovatniji je neki skromniji proizd u njihovoj paleti ali obično su sve optike paralax free na 100m, i zato je uvek bitno da budeš konstantan i uvek ubaciš isto glavu, i upucaš i cepaj
Sačuvana

Beretta
[imghttp://pop.h-cdn.co/assets/15/52/1450884313-gun.gif[/img]
buhag
Senior
Van mreže Van mreže

« Odgovor #244 poslato: Август 29, 2016, 10:11:59 »

Još se taj nije rodio koji će u svim situacija ma pogotovo lovnim da uvek ubaci pušku u rame i da ima apsolutno isti položaj, rastojanje i ugao oka u odnosu na optiku.
Da pojednostavim,  svi tvrde da su im optike bez paralaxe na 100m  ili 100yds ali istina je mnogo drugačija.
Ukoliko dobru optiku postaviš da joj je končanica u centru kruga od 1 MOA prilikom pomeranja oka od centra u bilo kom pravcu doći će do zatamnjena pre nego što koncanica izdaje van tog kruga.
Kod loših to pomeranje koncanice može biti i u krugu od 3-4 MOA pre zatamnjena slike.
Takve optike nisu nepotrebljive za lov ali samo do manjih ili srednjih da daljina.
Sačuvana
svetos
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #245 poslato: Август 30, 2016, 10:43:06 »

Kod pojedinih optika i to moze da se popravi tako sto se skloni zastitni prstenu na objektivu i dodje do sklopa sa socivom koji ima svoj navoj i pomeranjem odnosno odvijanjem- zavijanjem celog sklopa u isto vreme gledanjem kroz optiku koja mora biti fiksirana to moze postaviti.
Dobar pogled
Kos

nešto ne štima, na objektivu ili okularu.? Ne sećam se da sam vidjao objektiv sa navojem.
Ili bolje ovo objasni..
Sačuvana
zborce
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #246 poslato: Август 30, 2016, 06:55:38 »

Pozdrav ljudi! Imam neku kinesku škljopociju od optičkog nišana koja ne vredi k... Interesuje me da li isključivo postoje optički nišani za vazdušne puške, na kojima se može naštelovati optički nišan za daljinu npr. 10,20,30... u vrh glave do 100 metara. Kad ja podesim ovu moju škljopociju na 20 m ona potom na već 25 metara nije precizna. Znači da ima podešavanje na navedenim daljinama i da se to zaključa. Gledao sam na youtube i znam da postoje takvi optički nišani, ali oni idu na podešavanje preko 1.000 metara. To je morate priznati za vazdušnu pušku nezamislivo, a i što bi davao toliko novca kad je neću upotrebiti za dalje od 50 metara.  dance
Sačuvana
zborce
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #247 poslato: Август 30, 2016, 09:17:57 »

Ili, možda pravim grešku jer sam početnik u ovome. Možda prvo treba da podesim upucavanje npr. na 10m, zatim pomerim daljinu i opet upucavanje.  rtfm
Sačuvana
sinbogaoca
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #248 poslato: Октобар 02, 2017, 04:30:02 »

Nisam bas strucan za optiku, trebala bi mi optika za MK CZ 455
Mislim da dam do nekih 150 eura
Sačuvana
StefanS
Lovac veteran
Van mreže Van mreže

« Odgovor #249 poslato: Октобар 02, 2017, 05:30:18 »

Za kakvo gađanje bi ti koristila optika? Daj neki detalj pa da možemo da preporučimo... i naravno do koje cene. hi
Sačuvana

Češka Zbrojovka...
sinbogaoca
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #250 poslato: Октобар 02, 2017, 09:54:26 »

Za kakvo gađanje bi ti koristila optika? Daj neki detalj pa da možemo da preporučimo... i naravno do koje cene. hi

streljana uglavnom, za razdaljinu do 100 metara, cenovno do 150eura
Sačuvana
Stranice: 1 ... 15 16 [17]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na: